Γενικά Εκδρομη στην ευρωπη

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Λοιπόν μια και γνωριστήκαμε να σας δώσω το προγραμμα που θα κάνω τον Ιούνιο.παρακαλω οποιος μπορεί να βοηθήσει .
1η ΗΜΕΡΑ: BERGAMO-INTERLAKEN-TRUMMELBACH FALLS-COLMAR.
2η ΗΜΕΡΑ:COLMAR-EGUISHEIM-COLMAR.

3η ΗΜΕΡΑ :COLMAR-NANCY-TRIER-BRUSSELS.

4η ΗΜΕΡΑ:BRUSSELS-GENT-BRUGGE-BRUSSELS.

5η ΗΜΕΡΑ:LEUVEN-TOURNAI-LEPER-BRUSSELS.

6η ΗΜΕΡΑ:BRUSSELS-AMSTERDAM.

7η ΗΜΕΡΑ:AMSTERDAM-UTRECHT-MONSCHAU-CASTLE ELTZ-COCHEM.

8η ΗΜΕΡΑ:COCHEM-ZERMATT.

9η ΗΜΕΡΑ:ΖΕΡΜΑΤΤ-BERGAMO.

Οποιος ξέρει απο αυτα τα μερη μπορεί να με βοηθήσει.καποια που δεν αξίζουν πολλα να τα βγάλω και να βάλω αλλα που αξίζουν. Μήπως ειναι προτιμότερο το NAMUR η το DINANT,η ακόμα το DELFT η το LEIDEN. Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αγώνα δρόμου κάνεις;Γιατί τόσο πολλά μέρη σε 9 μέρες.Δηλαδή σε 1 μέρα να δεις Βρυξέλλες,Γάνδη,Μπρυζ; 1 μέρα Άμστερνταμ;Εγώ λέω να διαλέξεις 3 μέρη και να κάτσεις να τα ευχαριστηθείς.Δεν έχει κάποιο νόημα το πρόγραμμα σου για μένα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αγώνα δρόμου κάνεις;Γιατί τόσο πολλά μέρη σε 9 μέρες.Δηλαδή σε 1 μέρα να δεις Βρυξέλλες,Γάνδη,Μπρυζ; 1 μέρα Άμστερνταμ;Εγώ λέω να διαλέξεις 3 μέρη και να κάτσεις να τα ευχαριστηθείς.Δεν έχει κάποιο νόημα το πρόγραμμα σου για μένα.
Aκριβώς τα ίδια σκεφτόμουν.. Σχεδόν 20 πόλεις σε 9 μερες σημαίνει πως θα'σαι όλη μέρα στο δρόμο και δε θα χαρείς κανένα μέρος.. Σκέψου το μήπως περιοριστείς έστω στις μισές..
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Θα σε κυνηγάει κανείς;
Αφού πετάς Μπέργκαμο περιορίσου στην βόρεια Ιταλία τις εννιά μέρες που έχεις, το πολύ πολύ και λίγο από Ελβετία. Ό,τι άλλο κάνεις θα είναι σαν να μην το έκανες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.088
Συμφωνώ με όλους τους αποπάνω.Καταλαβαίνω καμιά φορά την θέληση να δει κανείς πολλά πράγματα, αλλά απλώς το πρόγραμμα αυτό είναι εξοντωτικό. Βρυξέλλες, Γανδη και Μπρυζ σε μια μέρα; τι θα δεις από κάθε πόλη; Το Άμστερνταμ άστο για χωριστή εκδρομή, όχι μαζί με το Βέλγιο.

Δεν θα θυμάσαι και πολλά μετά γιατί θα είσαι συνέχεια στο τρέξιμο.Και εμένα οι Βρυξέλλες δεν είναι από τις αγαπημένες μου πόλεις, αντίθετα τις βάζω αρκετά χαμηλά σε σχέση με άλλες ευρωπαϊκές πρωτεύουσες, αλλά κάτω από 2-3 μέρες, απλώς δεν τις έχεις δει.Κρίμα είναι.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Σας ευχαριστω όλους.συνηθως κάνω μεγάλα προγράμματα.το έχουμε ξανακάνει και δεν νομίζω οτι μας πήγε άσχημα. Νομίζω οτι πρεπει να βγάλω
TOYRNAI,LEPER KAI LEUVEN για να το ελαφρύνω λιγάκι.την brugge την βλέπεις σε 5 ώρες ,το ίδιο και την γανδη.κατα τα αλλα καλοκαιράκι ειναι 10 η ωρα νυχτώνει.την βόρεια ιταλια την έκανα πέρυσι μαζί με ΝΙΚΑΙΑ,ΜΟΝΑΚΟ,ΕΖΕ,SAINT PAUL DE VENCE,GRASSE,CANNES,AIX EN PROVANCE,MΑΣΣΑΛΙΑ,ΑΡΛ,ΑΒΙΝΙΟΝ,ΛΥΩΝ,ΑNNECY,CHAMONIX MONT BLAN,VARENNA,BELLAGIO,LAGOS MAGGIORE,STRESSA,MALPENSA.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Έχεις υπολογίσει ότι θα κάνεις πάνω από 3000 km σε εννιά μέρες; Πρακτικά, με το μπες βγες στις πόλεις και το παρκάρισμα θα είσαι τέσσερις με πέντε ώρες τη μέρα, κάθε μέρα, στο δρόμο. Αν αυτό θες οκ.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Τα λαμβάνω όλα υπόψιν φίλε μου.οπως ήδη είδες το εχω ξανακάνει χωρίς προβλήματα .ψαχνω να βρω εναλλακτική λύση με τα εισιτηρια. Μπορεί να παω με eazyjet Αμβουργο για να είμαι πολύ πιο κοντα στο προορισμό μου.και πάλι σας ευχαριστω πολύ.
 

devtest

New Member
Μηνύματα
2
Likes
8
Φίλε μην τους ακούς!
Και εγώ είχα κάνει GREECE,ALBANIA,MONTENEGRO,BOSNIA, CROATIA,SLOVENIA,AUSTRIA,GERMANY,BELGIUM μεσα σε τρείς ώρες με αεροπλάνο και το καταχάρηκα το ταξίδι. Τα μέρη που είδα δεν περιγράφονται!!
Τι να μας πουνε τα γατάκια !?..... μια ώρα δική μας 3 μέρες δικές τους!
Απλα πρέπει να έχουμε το νού μας. Εγω μια στιγμή που χρειάστηκε να πάω τουαλέτα πρέπει να έχασα τη μισή AUSTRIA αλλα ας όψεται ...
Α μην ξεχάσεις να μας γράψεις αναλυτικά τις εμπειρίες σου και εσυ.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Μια κίνηση να σου κάτσει στην Ολλανδία (κι έχει συχνά) ή να έχει έργα στο δρόμο και να πας με 50 βγήκες τελείως εκτός προγράμματος. Τώρα αν θέλεις να πας τρέχοντας στο κέντρο μιας πόλης για να λες ότι πηγες, οκ πάσο. Εγώ δεν θα το έκανα. Καλύτερα λιγότερα μέρη και πιο ξεκουραστα. Εκδρομή πας για να περάσεις καλά, όχι για να κάνεις αγώνα δρόμου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.326
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom