Αυστρία Εκλεισα για Βιεννη!Τη βοηθεια σας παρακαλω..!!

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες..
Μολις εκλεισα αεροπορικα εισιτηρια για τις 2/1 εως 7/1 για Βιεννη! Εκλεισα μονος, οχι απο πρακτορειο κ θελω τις συμβουλες σας.
Καταρχας, που με συμφερει να μεινω; Δηλαδη, σε ποια περιοχη της πολης να ψαξω για ξενοδοχειο; Εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο που εχετε μεινει κ σα αρεσε;
Δευτερον, ποια αξιοθεατα πρεπει να επισκεφθω;
Τριτον, θα ηθελα ακομα κ συγκεκριμενες προτασεις για φαγητο ή καφε, καθως οι προσωπικες εμπειριες ειναι καλυτερες απο οποιαδηποτε οδηγο.
Κ τελευταιο, μπορειτε να προτεινετε καποια ημερησια εκδρομη απο Βιεννη για αλλου; Μας συμφερει να νοικιασουμε αυτοκινητο,κ αν ναι, μηπως ξερετε απο που;;..
ευχαριστω εκ των προτερων..
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
τα πράγματα είναι απλά
διαβαζεις πρώτα την travelpedia Βιέννη
και κοιτας και στην αναζήτηση γραφωντας απλα την λέξη Βιέννη και σου εμφανίζει ΟΛΑ τα θεματα που εχουν σχέση με Βιέννη
ξεκίνα με αυτα και εδω ειμαστε να κανουμε οτι άλλο μπορούμε
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα!είδα ότι διάβασες όσα έγραψα για την βιέννη,ελπίζω να βοήθησα λιγάκι!ότι άλλο θέλεις να με ρωτήσεις ευχαρίστως να απαντήσω.
εμείς μείναμε στο ξενοδοχείο holiday inn vienna city,πάρα πολύ καθαρό,πολύ καλό πρωινό και το δωμάτιο μας που ήταν τρίκλινο ήταν σαν μικρό διαμέρισμα!επίσης κοντά στο μετρό
σίγουρα να επισκεφτείς την εκκλησία του καρόλου,απλά υπέροχη!
κατα την γνώμη μου δεν αξίζει τόσο το παλάτι hogburg
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
θα μπορουσες να δείς το Kummer hotel.πολυ καλο ξενοδοχείο,πλουσιο πρωινό,στάση μετρο ακριβως κατω απο το ξενοδοχείο και πολυ καλη τοποθεσία....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Με βοηθησε πολυ το βιβλιο Βιεννη τοπ 10 που αγορασα 16 ευρω απο το βιβλιοπωλείο του αεροδρομίου
χωριζει τη βιεννη σε τμηματα και σου γραφει τα best off καθε περιοχης...απο φαγητο μπαρ, αξιοθεατα κ.λ.π επισης αναλυτικα ολες οι γραμμες του μετρο..
Αξιζει μια μονοημερη στη Μπρατισλαβα για να δεις τη παλια πολη...και βεβαια με καταμαραν απο τη πλατεια Σουηδιας...για μια κρουαζιερα στο Δουναβη 1 ωρας...και να γυρισεις με τρενο για να δεις και τη διαδρομη απο ξηρα που ειναι καταπληκτικη
 

katherin

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Ευρώπης
Εμείς είχαμε μείνει στο hotel bellevue και μείναμε ικανοποιημένοι. Είναι όμορφο ξενοδοχείο και έχει πολύ κοντά στάση μετρό, οπότε πας γρήγορα όπου θέλεις.

 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Kαι εγώ στο ίδιο με τον Χρήστο έμεινα και ήταν μια χαρά, αλλά λίγο ακριβό.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι εγώ στο ίδιο με τους Χρήστους έμεινα, αλλά ήταν super προσφορά με 50% στην τιμή, δωρεάν πρωινό, και διπλάσια Hhonors points... Κατά τα άλλα το θεωρώ ακριβό, και οριακά απόκεντρο.
Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο location στην πόλη για να είναι εύκολες οι μετακινήσεις τόσο με τα πόδια όσο και με το u-bahn και τα τραμ, είναι κάπου κοντά στην Kalsplatz.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Κι εγώ στο ίδιο με τους Χρήστους έμεινα, αλλά ήταν super προσφορά με 50% στην τιμή, δωρεάν πρωινό, και διπλάσια Hhonors points... Κατά τα άλλα το θεωρώ ακριβό, και οριακά απόκεντρο.
Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο location στην πόλη για να είναι εύκολες οι μετακινήσεις τόσο με τα πόδια όσο και με το u-bahn και τα τραμ, είναι κάπου κοντά στην Kalsplatz.

ακριβώς όπως τα λέει ο κώστας είναι τα πράγματα

πάντως απο το ξενοδοχείο έυκολα και με τα πόδια πηγαιναμε stephanplatz ....
 

payton

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
...

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom