Εκπομπή Travelstories - Επεισόδιο 8 - Ταξίδι στην Ινδονησία

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Και με χιόνια και βροχές, με αντίξοες συνθήκες, με καραντίνες, και με κόντρα άνεμο, μια ακόμα Παρασκευή είμαστε εδώ.

Αυτή τη βδομάδα μίλησα με τον @interted για να μας παρουσιάσει (με πολλές φωτογραφίες και βίντεο όπως θα δείτε) ένα πρόσφατο ταξίδι του στην Ινδονησία, στην οποία συνάντησε ηφαίστεια 🌋 , σεισμούς, πνιγμούς, δράκους 🐲 , και διάφορα άλλα. Να τον ευχαριστήσω ιδιαίτερα γιατί από δική μου γκάφα καταλήξαμε να κάνουμε την εκπομπή δύο φορές.

Η Ταξιδιωτική Ιστορία για το συγκεκριμένο ταξίδι βρίσκεται ΕΔΩ για όποιον θέλει να διαβάσει περισσότερα.

Βοηθήστε μας να κάνουμε κι'άλλες εκπομπές με τους δύο παρακάτω τρόπους:

  • μπείτε στο κανάλι μας στο YouTube εδώ και κάντε εγγραφή με το κόκκινο κουμπάκι δεξιά
  • μοιραστείτε τις εκπομπές στα social media και παρακινείστε φίλους σας να κάνουν εγγραφή

Τα προηγούμενα 3 επεισόδια θυμίζω: Ταξίδια και φαγητό ΕΔΩ, Νέα Ζηλανδία ΕΔΩ και Βανουάτου ΕΔΩ.


Φύγαμε!


:clap:🐲🌋
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τι ωραίες εικόνες! Πολύ ωραία εκπομπή μπράβο Ντεφ και @interted. Χαίρομαι που γνωρίζουμε και φατσικά μέλη που είναι αγαπητά. Πολύ γλυκούλης ο "δράκος" και δεν μου φάνηκε καθόλου κακός :p
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Βλέποντας την πολύ ωραία εκπομπή, μου ήρθε μια ιδέα, δεν ξέρω βέβαια αν έχει ξαναπέσει.

Αργότερα θα μπορούσαν να υπάρξουν επεισόδια με "ειδικούς". Ειδικούς σε περιοχές, δηλαδή ακόμα πιο στοχευμένα. Και τι καλύτερο από συμβουλές μόνιμων κατοίκων. Για παράδειγμα η @sinefoula μένει Πάτμο νομίζω, ο @panpan Βαρκελώνη, ο @psilos3 Θεσσαλονίκη και πολλοί άλλοι τώρα δεν μου έρχονται.
Οι προτάσεις των μόνιμων κατοίκων για μετακινήσεις, αξιοθέατα, ώρες αιχμής σε παραλίες/εστιατόρια/μουσεία, τιμές και τόσα άλλα έχουν άλλη αξία.

Αυτά. Δοξάστε με ελεύθερα.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Βλέποντας την πολύ ωραία εκπομπή, μου ήρθε μια ιδέα, δεν ξέρω βέβαια αν έχει ξαναπέσει.

Αργότερα θα μπορούσαν να υπάρξουν επεισόδια με "ειδικούς". Ειδικούς σε περιοχές, δηλαδή ακόμα πιο στοχευμένα. Και τι καλύτερο από συμβουλές μόνιμων κατοίκων. Για παράδειγμα η @sinefoula μένει Πάτμο νομίζω, ο @panpan Βαρκελώνη, ο @psilos3 Θεσσαλονίκη και πολλοί άλλοι τώρα δεν μου έρχονται.
Οι προτάσεις των μόνιμων κατοίκων για μετακινήσεις, αξιοθέατα, ώρες αιχμής σε παραλίες/εστιατόρια/μουσεία, τιμές και τόσα άλλα έχουν άλλη αξία.

Αυτά. Δοξάστε με ελεύθερα.
χαχαχα καλο,απο εμενα τουλαχιστον οτι θελετε,απλα για εκπομπη,καμερες κλπ ψιλοχλωμο,εχω καναλι στο youtube και βαζω τραγουδακια καμια φορα δικα μου,αλλα ως εκει,οτι ομως χρειαζεστε απο πατμο τουλαχιστον ειμαι εδω να βοηθησω.
ψιλε θεσσαλονικη μενεις;δεν το ηξερα!

υγ...αυριο αν καποιος ενδιαφερεται εχει στην τηλεοραση για πατμο και μαραθι πληροφοριες...
 
Last edited:

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Αλλη μια ευχάριστη εκπομπή και μολονότι περίμενα ανακοίνωση περιεχομένου και καλεσμένου στην αρχή της εβδομάδας το στοιχείο της έκπληξης δημιούργησε περισσότερο ενδιαφέρον! καλύτερα έτσι μου φαίνεται. Καθιερώνεται η Παρασκευή σαν travelstories series..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Το είδα κι εγώ... :haha: Εντάξει, πολύ καλή εμπειρία. Και πιο καλό ότι είχα την ευκαιρία να γνωρίσω τον εξαίρετο οικοδεσπότη. Τι έχουμε την άλλη εβδομάδα; :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Έλα ντε!!! Θα δούμε δε ξέρω ακόμα.... Ελπίζω κάτι καλό και διαφορετικό :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom