Γενικά Ενοικίαση αυτοκινήτου

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ισως ειναι λογω χρεωστικης κ ειναι τοσο πολυ. Παντως, με sixt που ειχα κλεισει πριν χρονια στην περιπτωση της φουλ ασφαλειας, το ποσο της εξαιρεσης σε ναπολη κ σικελια ηταν πολυ παραπανω σε σχεση με την υπολοιπη ιταλια.
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Ισως ειναι λογω χρεωστικης κ ειναι τοσο πολυ. Παντως, με sixt που ειχα κλεισει πριν χρονια στην περιπτωση της φουλ ασφαλειας, το ποσο της εξαιρεσης σε ναπολη κ σικελια ηταν πολυ παραπανω σε σχεση με την υπολοιπη ιταλια.
Εμεις κλείνουμε παντού με indigo και Νάπολη από αυτούς είχαμε κλείσει! Δέχονται χρεωστικές απλά πρέπει να έχεις γύρω τα 300 η 500Ε στην κάρτα για την ασφάλεια.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Alamo χρησιμοποιείτε? Είναι αξιόπιστοι? Γενικά για ιταλικές εταιρείες όπως socily by car, locauto και άλλες διαβάζω τα χειρότερα σχόλια στο TripAdvisor. Πείτε οικονομικές και αξιόπιστες να δω. Από αεροδρόμιο Νάπολης θα το πάρω.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
Καλησπέρα σας!! Την Πέμπτη πετάω για Παλέρμο. Θέλαμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο. Κοίταζα μέσω της ryanair με την οποία πετάμε. Έχει νοικιάσει κάνει μέσω αυτής; Να σας πω την αλήθεια με αγχωνει που σου δεσμεύουν στην πιστωτική χρήματα που ξέρω ότι γίνεται παντού. Στα αποδεσμεύουν αμέσως αν το αμάξι επιστραφεί όπως το παραλάβαμε;
Ή μήπως να κοιτάξω όταν φτάσουμε σε κανένα τοπικό;
Το άλλο θέμα εινάι ότι για γυρισμό πρέπει να μαστε αεροδρόμιο στο 6 το πρωί και μόνο μέσω της ryan βρίσκω ανοιχτά για παράδοση τέτοια ώρα. Καμιά συμβουλή; Ευχαριστώ πολύ
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Στο ταξίδι μου στο Παλέρμο νοίκιασα αυτοκίνητο μέσω της auto europe από την Maggiore. Μέσω της Ryan έχω νοικιάσει στο Ντίσελντορφ και δεν είχα κανένα πρόβλημα (η εταιρεία ήταν η Hertz). Γιατί να έχεις πρόβλημα. Στην τελευταία ενοικίαση στο Δουβλίνο τα 200 ευρώ που δεσμεύτηκαν στην κάρτα μου, αποδεσμεύτηκαν σε 12 μέρες.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
Στο ταξίδι μου στο Παλέρμο νοίκιασα αυτοκίνητο μέσω της auto europe από την Maggiore. Μέσω της Ryan έχω νοικιάσει στο Ντίσελντορφ και δεν είχα κανένα πρόβλημα (η εταιρεία ήταν η Hertz). Γιατί να έχεις πρόβλημα. Στην τελευταία ενοικίαση στο Δουβλίνο τα 200 ευρώ που δεσμεύτηκαν στην κάρτα μου, αποδεσμεύτηκαν σε 12 μέρες.

Θενκς
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδια ετοιμαζω αποβαση στη Σικελια και επιθυμω να κλεισω απο το γνωστο οικονομικο link των αεροπορικων εταιρειων ενοικιαση και μου δινει με 39 ευρω διχως ασφαλιση.... Φυσικα στη Ν. Ιταλια θα επιλεξω και θα προτιμησω με foul ασφαλιση ενοικιαση....εχετε καποια παρομοια εμπερια απο ενοικιαση ΙΧ στο νησι αυτο? ευχαριστω πολυ!
 

epikinon

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Λοιπον, πηρα τηλ στην ελληνικη και μου ειπαν οτι δεν τα δεχονται τα παλια. Ετσι, για να σιγουρευτω πηρα και στην ιταλικη, εκει οπου θα παραλαβουμε το αυτοκ. και αφου με ρωτησαν απο ποια χωρα ειμαι, η απαντηση του ηταν..." ααα..ναι ναι τα κλασικα ελληνικα διπλωματα... ναι δεν υπαρχει κανενα προβλημα." Η εταιρια για οποιον ενδιαφερεται ειναι η Europcar του Αεροδρομιου Orio Al Serio.

Γεια σας και καθώς είμαι φρεσκότατος στη παρέα συγχωρέστε με για τυχόν αφελής ερωτήσεις - θα ήθελα να μάθω αν όλα τελικά πήγαν καλά και κατόρθωσες να νοικιάσεις αυτοκίνητο. Ταξιδεύω για Σικελία και μόλις τώρα αποφασίσαμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο αλλά δεν ξέρω αν προλαβαίνω να αλλάξω το δίπλωμά μου!!! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
 

gfpetridou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά..
Ετοιμάζω ταξίδι στην αιώνια Πόλη για 4η φορά, την 1η βδομάδα του Οκτώβρη.
Θα ήθελα πληροφορίες σε ότι αφορά την ενοικίαση ιχ. Σκοπεύω να αφιερώσω 1μερα σε άλλη πόλη. Πρέπει να κλείσω λέτε από τώρα ή να πάω σε κάποιο χώρο του αεροδρομίου που έχει τις εταιρίες ? Έχετε κάτι να μου προτείνετε?
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Μπορείς να παραλάβεις αμάξι και από το Τέρμινι, για να μην τρέχεις στο αεροδρόμιο.
 

gfpetridou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ναι το έχω ψάξει, απλά είναι πολλές οι εταιρίες. Δεν ξέρω δλδ από ποια να νοικιάσω 🤔
Και με το κεφάλαιο Covid έχω απορίες. Αν και εμβολιασμενοι πρέπει να κάνουμε κάποιο τεστ πριν?
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom