Επιλογή Προορισμού Αμμουλιανή ή Ιερισσό; (Προτάσεις-Απόψεις)

JKa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά δεν μπορώ να επιλέξω ανάμεσα στους 2 προορισμούς (Ιερισσό ή Αμμουλιανή). Έχετε κάποια σχετική εμπειρία;

Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Έχω σκεφτεί την ιδέα να επιλέξω ξενοδοχείο στην Τρυπητή και απο εκει να αρχίσω τις εξορμήσεις...Πιστεύετε οτι αξίζει;

Κάθε άποψη επιθυμητή.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα !
Εξαρτάται τι έχεις όρεξη να κάνεις :)
Επίσης αυτοκίνητο θα έχεις ;
Αν θέλεις να δείς όλη τη περιοχή τότε καλύτερα να μην μείνεις Αμμουλιανή, αλλά Ιερισσό ή Νέα Ρόδα. Έτσι μπορείς να επισκεφτείς όλη τη γύρω περιοχή και να πάς και στην Αμμουλιανή με το καράβι, το οποίο έχει τακτά δρομολόγια, αυθημερόν.
Αν θέλεις να αράξεις για ξεκούραση, η Αμμουλιανή είναι ένα τέλειο μέρος ! Έχει πολύ καλές παραλίες, καθαρές και βρίσκεις ηρεμία. Είναι σχετικά ήρεμο νησί, εκτός αν πάς Αύγουστο....τότε είναι γεμάτο σε βαθμό δυσανάλογο με το μέγεθος του νησιού....
Πάντως το τρίτο πόδι ( αυτό που είναι προσβάσιμο σε όλους ) είναι ένα πάρα πολύ όμορφο μέρος !
 
  • Like
Reactions: JKa

JKa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σε ευχαριστώ φίλε μου. Με αυτοκίνητο θα πάω και μάλλον θα επιλέξω Ιερισσό για να μετακινούμε πιο εύκολα
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Η παραλία Αλυκές στην Αμμουλιανή είναι από τις κορυφαίες της Ελλάδας. Απίστευτα διαυγή νερά! Από κει και πέρα το συγκεκριμένο νησί δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Κι ο οικισμός του δεν θεωρείται γραφικός.
Απ' την άλλη και η Ιερισσός δεν είναι κανένα εξαιρετικό χωριό. Θα έλεγα πως η Ουρανούπολη είναι πιο ελκυστική, αλλά μαζεύει πάρα πολύ κόσμο. Στο τρίτο πόδι πιστεύω πως πιο όμορφο χωριό είναι η Ολυμπιάδα, χωρίς όμως να προσφέρει πολλές επιλογές διασκέδασης.
 
  • Like
Reactions: JKa

JKa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σε ευχαριστώ πολύ emouli...Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η θάλασσα, τα νερά να είναι καθαρά και η αμμουδιά...Έχεις να μου προτείνεις κάποιο ξενοδοχείο; Δεν είναι απαραίτητο να είναι στην Αμμουλιανή...κατα προτίμηση κάποιο που να έχεις επισκεφτεί
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Δεν έχω ιδέα οσον αφορά τα καταλύματα στην περιοχή. Προτιμώ το σπίτι μου. ;)
 
  • Like
Reactions: JKa

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom