Ιταλία Επιλογή ακτοπλοϊκής για Aνκόνα-Ηγουμενίτσα

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Καλησπέρα σας ! Θα ήθελα τη γνώμης σας για την επιλογή ακτοπλοϊκής για ταξίδι από Αγκονα - Ηγουμενίτσα .

Ταξίδεψα περισυ με Μινοαν αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος και έχω ακούσει τα χειρότερα από τότε που τις πήρε ο όμιλος Garibaldi.

Έχετε ταξιδέψει με superfast I ?
Νομίζω δεν είναι τόσο μεγάλο όσο της ΑΝΕΚ το Hellenic spirit που κάνει το ίδιο δρομολόγιο ;

Ρωτάω γιατί είναι μεγάλο ταξίδι και η άνεση καθώς και η αίσθηση του να μην κουνάει τόσο (μέγεθος πλοίου) παίζουν ρόλο
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Ανεκ και Σουπερφαστ ειναι πια η ιδια εταιρεια.Εχω ταξιδεψει με ολα τους τα πλοια.Ηταν καλοταξιδα,ασφαλη και σχετικα καθαρα.Με Μινοαν δεν ξαναταξιδευω για πολλους λογους,αρνητικη εμπειρια.Ενα Σουπερφαστ,νομιζω το 2,ηταν πολυ καλο.Γενικα εχω πεσει δε ηρεμες θαλασσες,οποτε δεν ξερω αν κουνανε,ειναι μεγαλα καραβια.Εχουν διαφορα δρομολογια,αν προτιμησεις πλοιο,μπορεις να δεις ποτε εχει δρομολογιο,η ποια καραβια φευγουν τις ημερομηνιες που σ ενδιαφερουν.
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Σευχαριστω πολύ για τις πληρπφοριες !

Η Μινοαν μου έδωσε κ μένα τη χειρότερη εντύπωση περισυ. Έμοιαζε εγκαταλελειμένο , το προσωπικό όλοι Ιταλοί και δεν έδιναν καθόλου σημασία κτλ ..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Προτιμησε το XI. Το Ι παραειναι μικρο σε σαλονια για τετοιο ταξιδι. Κανονικα δεν θα το εβαζε. Ποτε το είδες?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν ειναι μικρο σε μεγεθος, εχει μικρους χώρους για τους επιβατες. Ολα σε ενα ντεκ δηλ κι αυτα πολυ λιγα. Καμμια σχεση με το 11. Δυστυχως το αντικαθιστα ως τις 24/2. Δεν ειναι για τη γραμμη αυτη, ουτε σαλονια εχει ουτε κ την απαιτουμενη ταχυτητα για Ανκονα. Καλο ταξιδι κανει παντως. Με 9+ που δοκιμασα αντεχει ανετα..
Κυριακη φευγει το spirit. Μηπως μπερδευτηκες? Θα επαιρνα το spirit η τα cruise αντι του 1.
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Στο site για Κυριακή μου βγάζει το Superfast 1. Απο Ανκόνα --> Ηγουμενίτσα. Προτιμούσα το Spirit αλλά το έχει Σάββατο, και για Κυριακή έλεγα να μην πάρω Minoan
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στο site για Κυριακή μου βγάζει το Superfast 1. Απο Ανκόνα --> Ηγουμενίτσα. Προτιμούσα το Spirit αλλά το έχει Σάββατο, και για Κυριακή έλεγα να μην πάρω Minoan
Ναι, κοιταζα το αναποδο. Αν εχεις ηδη αποφασισει τσαμπα ο τιτλος του θεματος. Καλο ταξιδι.
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα..
Μονο 1 φορά έχω κάνει αυτό το ταξίδι με πλοίο της Μινόαν (Europa) και επειδή δεν έμεινα ευχαριστημένος, ήθελα τώρα να πάρω Ανεκ/Superfast που δεν έχω ξαναταξιδέψει.
Γι αυτό έβαλα το θέμα, αν δε μου συστείνετε το superfast 1, να ξαναδώ τις εναλλακτικές:
δηλ. Να πάρω Μινόαν Κυριακή ή Spirit-ANEK άλλη μέρα (Σάββατο ή Δευτέρα)

Ευχαριστώ και πάλι

Με Μινοαν δεν ξαναταξιδευω για πολλους λογους,αρνητικη εμπειρια..
Αν επιτρέπεται τι εμπειρία άσχημη είχες με τη Μινοαν? Με γραμμή Ιταλίας?
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν πάρεις αλλη εταιρεια θα χασεις την εκπτωση επιστροφης. Παρε Μινοαν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η Ιταλια ειναι παντα εκει. Τα εισητηρια με ανοικτη επιστροφή ισχυουν για 1 ετος κ ακυρωνονται χωρις ακυρωτικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom