• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Νοέμβριο 2016 - Ιανουάριο 2017! Κάντε κλικ εδώ!
  • 11ο επεισόδιο στην εκπομπή μας!! Συναυλίες και Ταξίδια!! - κλικ εδώ

Επιλογή προορισμού για erasmus

orestcrete

Member
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
Sudamerica :)
Καλημερα-σπερα σαας!!

τελικα φαγαμε πορτα απο κρακοβια λογω αντιστοιχιας μαθηματων... :(
αντιστοιχια βρηκα μαλλον για βουδαπεστη οποτε μετα μου μενει το σπλιτ, το μπρνο και λουβεν.

για ολλανδια χαγη ή ροτερνταμ τι γνωμη εχετε για τα ιδια κριτηρια.
φοιτητικη ζωη-διασκεδαση, κοστος ζωης κτλ.

μου εχουν πει οτι η Χαγη ειναι λιγο ξενερωτη πολη ως προς τη διασκεδαση ολοι εκει ειναι σοβαροι και εστιαζουν στις δουλειες τους. Αλλα εχει οργανωμενη πανεπιστημιακη κοινοτητα γιατι ειναι διεθνης προορισμος.

σε συγκριση το συνολικο κοστος χαγης-ροτερνταμ με βελγιο ποιος προορισμος ειναι πιο οικονομικος?

γιαατι σιγουρα αν ξεφευγει και απο τιμες βελγιου δεν θα το επελεγα.
Brno.. Με κλειστά μάτια..! Για όλα αυτά που είπες (φοιτητική ζωή-διασκέδαση, κόστος ζωής).

Οι εστίες του Masaryk είναι αξιοπρεπέστατες, ζεις πραγματικά Ερασμίτικη ζωή, είσαι στο κέντρο της Ευρώπης για ταξίδια, Starobrno brewery ακριβώς δίπλα σου. Τι άλλο θες από την ζωή σου; :xalara: :xalara: :xalara:

Με κλειστά μάτια!

Γωγώ Σ'

New Member
Γεια σας ενδιαφέρομαι για erasmus
Ειμαι ανάμεσα στην Πορτογαλία:universidade do mihno
Στην Πολωνία:Jagelοnian university Κρακοβία
Και Ολλανδία:university of Groningen
Τέλος, Βέλγιο, Universite Catholique de louvain

Όποιος/α έχει πάει σε κάποια από αυτά ας σχολιάσει να μου πει εντυπώσεις κλπ..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊😊

mikrh tsopana

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Γειά σου Γωγώ. Δε ξέρω να σου απαντήσω καθώς δεν έχω εμπειρία από κανένα από τα πανεπιστήμια που αναφέρεις. Έχει υπόψιν σου ότι υπάρχει και αυτό εδώ το θέμα
https://www.travelstories.gr/community/threads/Επιλογή-προορισμού-για-erasmus.25656/page-34 για επιλογή προορισμού Εράσμους, στο οποίο ίσως έχουν σχολιαστεί κάποιες από τις επιλογές σου.

Kandy

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γεια σας ενδιαφέρομαι για erasmus
Ειμαι ανάμεσα στην Πορτογαλία:universidade do mihno
Στην Πολωνία:Jagelοnian university Κρακοβία
Και Ολλανδία:university of Groningen
Τέλος, Βέλγιο, Universite Catholique de louvain

Όποιος/α έχει πάει σε κάποια από αυτά ας σχολιάσει να μου πει εντυπώσεις κλπ..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊😊
Γεια σου ! Έχω πάει Γάνδη (Βέλγιο ) και Πολωνία στο Λοντς
Θα διάλεγα την Κρακοβία στην θέση σου. Πάρα πολύ ερασμιτικη, οικονομική και πανέμορφη
Το πανεπιστήμιο στην Πορτογαλία βρίσκεται στον braga που επίσης αγαπώ και στα + το πανέμορφο Guimaraez που βρίσκεσαι πολύ κοντά , επίσης σίγουρα αποτελει μια καλή επιλογή.
Τώρα αν θες ένα πάρα πολύ καλό πανεπιστήμιο τα 2 σε Ολλανδία και Βέλγιο είναι πολύ καλά και τα 2. Θεωρώ βέβαια την λουβενη αρκετά μικρή και φυσικά είναι και οι 2 χώρες πιο ακριβές από Πολωνία και Πορτογαλία

Σημασία έχει τι προτεραιότητες βάζεις :)
Για μένα πάντως επαναλαμβάνω καθαρά για Εράσμους Κρακοβία βάζω πρώτη με βάση τις επιλογές που έχεις

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.817
Μέλη
35.501
Νεότερο μέλος
g.minas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom