Ουζμπεκιστάν Ερωτήσεις για Ουζμπεκιστάν

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Σε ευχαριστω Taver!!!!!
Mιας και πηγες Μαη, τι λεει ο καιρος για Μαρτη,γιατι τοτε σχεδιαζω να παω.
 

irtat

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
Πεταει και 757 σε domestic... πηγα με 757 ένα BHK-TAS το Μάη που μας περασε. Εν πασει περιπτωσει, μια χαρα ειναι και τα αεροπλανα και τα αεροδρομια στο uzbekistan, με εξαιρεση το διεθνές στην Τασκενδη που εχει μαυρα χαλια.
Κι εγω Μαη θα παω, τι καιρό έχει ?
Βιζα πως έβγαλες ?
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Επειδή θα στην πούνε, μην γράφεις greeklish
Η βίζα για Ουζμπεκιστάν είναι λίγο πονεμένη ιστορία. Θα πρέπει να έχεις letter of invitation από ταξιδιωτικό πρακτορείο. Αυτό είτε το πληρώνεις ξέχωρα είτε περιλαμβάνεται στην τιμή αν κλείσεις οργανωμένο τουρ
Μάιο μια χαρά καιρό έχει
 

irtat

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
Επειδή θα στην πούνε, μην γράφεις greeklish
Η βίζα για Ουζμπεκιστάν είναι λίγο πονεμένη ιστορία. Θα πρέπει να έχεις letter of invitation από ταξιδιωτικό πρακτορείο. Αυτό είτε το πληρώνεις ξέχωρα είτε περιλαμβάνεται στην τιμή αν κλείσεις οργανωμένο τουρ
Μάιο μια χαρά καιρό έχει
ξερεις πρακτορειο και κοστος ?
ευχαριστω
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Τα τρένα στο Ουζμπεκιστάν πώς είναι; Ψήνομαι για ένα τουρ με γκρουπ που έχει τρένο ... 19 ώρες... από Χίβα σε Τασκένδη, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι παλεύεται...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Εμείς πήραμε μόνο από Samarkand για Tashkent. ΟΚ ήταν, αλλά για τις ώρες που λες δεν ξέρω. Δεν είναι λογικό να κάνετε στάσεις σε Bukhara & Samarkand?
Γιατί να πας με γκρουπ; το Ουζμπεκιστάν είναι από τις ευκολότερες χώρες για ανεξάρτητους ταξιδιώτες (αν ανήκεις σε τέτοια κατηγορία)
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
λόγω της αυγουστιάτικης εκδρομούλας στα εκεί μέρη, το δύσκολο σημείο είναι μόνο η βίζα.
Πρέπει να φτιάξει τα χαρτιά τοπικό πρακτορείο , να τα στείλει στο υπουργείο εξωτερικών του ουζμπεκιστάν και αφού πάρει πίσω την έγκριση την στέλνει στην πρεσβεία. ακολούθως πας στην πρεσβεία για την βίζα με το 50αρικό σου.
αυτά από την πρεσβεία 2106857077 Δ-Τ-Π 10-12
30 λίρες μου στοίχισε η διαδικασία των εγγράφων μέχρι στιγμής
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
λόγω της αυγουστιάτικης εκδρομούλας στα εκεί μέρη, το δύσκολο σημείο είναι μόνο η βίζα.
Πρέπει να φτιάξει τα χαρτιά τοπικό πρακτορείο , να τα στείλει στο υπουργείο εξωτερικών του ουζμπεκιστάν και αφού πάρει πίσω την έγκριση την στέλνει στην πρεσβεία. ακολούθως πας στην πρεσβεία για την βίζα με το 50αρικό σου.
αυτά από την πρεσβεία 2106857077 Δ-Τ-Π 10-12
30 λίρες μου στοίχισε η διαδικασία των εγγράφων μέχρι στιγμής
Οι γείτονές τους καταργούν ή κάνουν ευκολότερες τις βίζες, αυτοί στη κοσμάρα τους ακόμα. Μ'αυτά και μ'αυτά το μαλλί εμάς μας είχε πάει πάνω από 100άρικο
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom