• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάρτιο - Απρίλιο 2018 !!

Ιταλία Ερωτήσεις για αξιοθέατα στη Ρώμη

alvadi

Member
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
το μισο που πλήρωσα στο αγγελοκαστρο ήταν λογω της roma pass, δωρεάν εχει μονο τους 2 πρώτους χώρους.

Το Πάνθεον και τον Ιουλιο που πήγα ήταν δωρεάν, απλά είχε κατι audio που πληρωνες.. δεν τα πήραμε..

Η Ρώμη ειναι ιδανική για βόλτες!

VALANTIS_p

Member
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
το μισο που πλήρωσα στο αγγελοκαστρο ήταν λογω της roma pass, δωρεάν εχει μονο τους 2 πρώτους χώρους.

Το Πάνθεον και τον Ιουλιο που πήγα ήταν δωρεάν, απλά είχε κατι audio που πληρωνες.. δεν τα πήραμε..

Η Ρώμη ειναι ιδανική για βόλτες!
A οπότε η παςς μου δίνει 2 χώρους κ έκπτωση σε άλλους. Δηλαδή πάω 2 μνημεία δωρεάν κ μετά με έκπτωση.... Ενδιαφέρον. ΜΜΜ θα χρειαστούμε γιατί δε μένουμε κοντά στο κέντρο. Τελικά αρχίζει να ου αρέσει η ιδέα της ρόμα παςς, αν κ να δω τι θα αποφασίσει τελικά η γυναίκα μου για το βατικανο :p

Last edited by a moderator:

Thanos92

Member
Αμα κλείσω εισιτήρια για Βατικανό στις 9 το πρωί τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί?

alvadi

Member
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Δέκα - δεκαπέντε λεπτά πριν καλά είναι .. δεν περιμένετε στη μεγάλη ουρά....

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δέκα - δεκαπέντε λεπτά πριν καλά είναι .. δεν περιμένετε στη μεγάλη ουρά....
Το στηριζεις καπου αυτο? Γιατι ουδεις δεν θα μπει πριν τις 9 κ δεν κερδιζεις απολυτως τιποτε. Γι αυτο εχουν ανα μισαωρο εισοδο. Εντελως περιττο επαναλαμβανω, κι ας χλευαστηκε η απαντηση μου, να παει κανεις εστω κ ενα λεπτο πριν. Απλα θα περιμενει 10-15' επιπλεον ασκοπα.

VALANTIS_p

Member
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Eγώ το Σάββατο πάντως, πήγα κ καθυστερημένος γιατί πήγα να μπω βλακωδώς απο την πλατεία του Αγίου Μάρκου, ερχόμενος απο το Αγγελόκαστρο κ μετά ανακάλυψα ότι η είσοδος του Μουσείου είναι στου διαόλου το κέρατο κ έτρεχα....
Είχα ραντεβού στις 15"00

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ προσωπικά δεν σε χλεύασα...Διότι δεν γνωρίζω γιαυτό και ρώτησα...Απλα απάντησα με χιούμορ όπως έκανες κ εσύ! Απλα καλό θα ήταν να απαντάμε σοβαρά σε κάποιον που ρωτάει κάτι. Γιαυτό είναι το φορουμ!
Δεν ειπα οτι χλευασες εμενα. Την απαντηση, τα γραφομενα σχολιαζουμε κ μονο, οχι τα ατομα.
Η απαντηση ηταν σοβαρη, δεν το αντιληφθηκες μαλλον. Το εξηγησα, ενα δευτερολεπτο πριν αρκει.

alvadi

Member
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Το στηριζεις καπου αυτο? Γιατι ουδεις δεν θα μπει πριν τις 9 κ δεν κερδιζεις απολυτως τιποτε. Γι αυτο εχουν ανα μισαωρο εισοδο. Εντελως περιττο επαναλαμβανω, κι ας χλευαστηκε η απαντηση μου, να παει κανεις εστω κ ενα λεπτο πριν. Απλα θα περιμενει 10-15' επιπλεον ασκοπα.
Το στηρίζω στο περιθώριο λάθους, γενικώς σαν άτομο προτιμώ να είμαι κάπου νωρίτερα από το προβλεπόμενο, παρά να φτάσω με την ψυχή στο στόμα και να αγχωθώ .. η απάντηση σου δεν χλευάστηκε απλά έτσι όπως γράφτηκε φάνηκε για χιουμοράκι..

STKF

Member
γιατί πήγα να μπω βλακωδώς απο την πλατεία του Αγίου Μάρκου,
Υποθέτω ότι εννοείς την πλατεία του Αγίου Πέτρου!

ερχόμενος απο το Αγγελόκαστρο
Κέρκυρας, Κορινθίας η Αιτωλοακαρνανίας? :haha::p
Η μήπως εννοείς το castel sant angelo?:)

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.034
Μέλη
36.656
Νεότερο μέλος
adrico del paso

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom