Ιταλία Ερωτήσεις για αξιοθέατα στη Ρώμη

Kiriaki93aa

Member
Καλησπέρα σε όλους!!! Την επομένη Πέμπτη θα επισκεφθούμε παρέα τη Ρώμη για πρώτη φορά ! Και δεν έχουμε ιδέα για κάποια πράγματα ! Είδα στο φόρουμ ότι προτείνετε να κλείσουμε πιο πριν τα εισιτήρια για το κολοσαιο και τη ρωμαϊκή αγορά!αλλά δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε την official ιστοσελίδα του! Υπάρχει? Έχετε να προτείνετε κάποια αξιόπιστη ιστοσελίδα? Σας ευχαριστώ

Καλησπέρα σε όλους!!! Την επομένη Πέμπτη θα επισκεφθούμε παρέα τη Ρώμη για πρώτη φορά ! Και δεν έχουμε ιδέα για κάποια πράγματα ! Είδα στο φόρουμ ότι προτείνετε να κλείσουμε πιο πριν τα εισιτήρια για το κολοσαιο και τη ρωμαϊκή αγορά!αλλά δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε την official ιστοσελίδα του! Υπάρχει? Έχετε να προτείνετε κάποια αξιόπιστη ιστοσελίδα? Σας ευχαριστώ
Καλησπέρα. Αυτή είναι η επισηεπ σελιδα για το Κολοσσαιο https://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm

Nouli_Vanouli

Member
Καλησπέρα σας!
Για τις Θέρμες του Καρακάλλα πιστεύετε ότι πρέπει να κλείσω εισιτήρια on-line ή δεν έχει αναμονή και μπορώ να τα βγάλω κι επιτόπου;Γενικά δεν βλέπω να το αναφέρουν πολλοί σαν αξιοθέατο, εγώ όμως έχω εντυπωσιαστεί και λόγω...επαγγελματικής διαστροφής!!! και θα ήθελα πολύ να το δω.

Sassenach77

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπέρα σας!
Για τις Θέρμες του Καρακάλλα πιστεύετε ότι πρέπει να κλείσω εισιτήρια on-line ή δεν έχει αναμονή και μπορώ να τα βγάλω κι επιτόπου;Γενικά δεν βλέπω να το αναφέρουν πολλοί σαν αξιοθέατο, εγώ όμως έχω εντυπωσιαστεί και λόγω...επαγγελματικής διαστροφής!!! και θα ήθελα πολύ να το δω.
Δεν έχω επισκεφτεί τα Λουτρά του Καρακάλλα, αλλά στα Λουτρά του Διοκλητιανού που πήγα, έβγαλα εισιτήριο επιτόπου. Ήταν Νοέμβριος μήνας και δεν είχε ιδιαίτερο κόσμο.

liakos2302

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σόφια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κολομβία
Καλησπέρα σε όλους. Στις 07/04 πρόκειται να επισκεφτούμε οικογενειακώς την Ρώμη. Γνωρίζει κανείς εάν ισχύει η δωρεάν είσοδο στο Κολοσσαίο, λόγω του ότι είναι η πρώτη Κυριακή του μήνα;

ninakiii

New Member
Καλησπέρα σε όλους. Στις 07/04 πρόκειται να επισκεφτούμε οικογενειακώς την Ρώμη. Γνωρίζει κανείς εάν ισχύει η δωρεάν είσοδο στο Κολοσσαίο, λόγω του ότι είναι η πρώτη Κυριακή του μήνα;

Καλησπέρα,
κάποια αξιοθέατα έχουν δωρεάν είσοδο την πρώτη κυριακή και άλλα την τελέυταία Κυριακή του μήνα.
Συγκεκριμένα, το Κάστρο Σαντ' Αντζελο,το Κολοσαίο και η Ρωμαική αγορά έχουν την πρώτη Κυριακή,ενώ το Βατικανό έχει την τελευταία Κυριακή.

teo_ad

New Member
Γεια σας, ετοιμαζομαι και γω να επισκεφτω τη ρωμη την αλλη εβδομαδα με την κοπελα μου. Αρχικα γνωριζει καποιος φοιτητης αν για τα μειωμενα εισητηρια αρκει το πασο μας η απαιτειται καρτα isic? Επισης επειδη εχω χασει τη μπαλα αν καποιος μπορουσε να μου απαντησει: θελω να κλεισω με ξεναγο στο βατικανο ποιο απο ολα ειναι το σωστο εισητηριο που πρεπει να επιλεξω;

fani b

Member
να ρωτησω κατι τους μελλοντικους ταξιδιωτες ή θαμωνες της Ρώμης ? Στο προηγουμενο ταξιδι μου εκει , στον δρομο που ξεκινά απο την fontana di trevi και βρίσκονται οι πλανόδιοι πωλητές, είχε το στεκι του ενας χαρακτης που εφτιαχνε μενταγιον απο κερματα του ευρω . Πρόκειται να παει καποιος συντομα ή να είναι καποιος εκει να εξυπηρετησει ?

kabamarou

Member
Μπήκα να δω για διαθέσιμα εισιτήρια για το μουσείο του Βατικανού για Σάββατο μέσα Οκτώβρη και είχε μόνο για 7:30 το πρωί. Τι άλλο θα μπορούσα να δω μέσα σε 2-3 ώρες;
Οι κήποι του Βατικανού είναι με εισητήριο; Για να μπω στην Εκκλησία Σάββατο φαντάζομαι θα είναι τεράστια η αναμονή ε;

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπήκα να δω για διαθέσιμα εισιτήρια για το μουσείο του Βατικανού για Σάββατο μέσα Οκτώβρη και είχε μόνο για 7:30 το πρωί. Τι άλλο θα μπορούσα να δω μέσα σε 2-3 ώρες;
Οι κήποι του Βατικανού είναι με εισητήριο; Για να μπω στην Εκκλησία Σάββατο φαντάζομαι θα είναι τεράστια η αναμονή ε;
ρωτας κατι που μονο ο Καλχας ξερει...τυχη.
πηγαινε villa Borghese k galleria. κατακομβες, Οστια.

kabamarou

Member
Ευχαριστώ. Αν πάμε από εκεί με το καλό θα πάμε μάλλον μια βόλτα στην αυλή έξω από την εκκλησία και θα δούμε πως κινείται η κατάσταση. Το μπαλκόνι από την Βίλα Μπροργκέζε είναι μέσα στα στάνταρ κάθε φορά, ίσως να κάνουμε και μια μικρή βόλτα τώρα :)

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.943
Μέλη
36.533
Νεότερο μέλος
Ilianakap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom