Ιταλία Ερωτήσεις για αξιοθέατα στη Ρώμη

kostasz3

Member
Καλησπέρα,δεν ξερω αν στεκει η ερώτηση αλλά
στην περιπτωση που δεν χρησιμοποιήσω ΜΜΜ
κατα ποσο συμφέρει η roma pass για χρήση μονο για εισοδο σε αρχαιολογικους χωρους και μουσεία;

Grtraveler

Member
Έχω πάει αρκετά φορές στη ευρύτερη περιοχή και δεν έχω πάει εκεί.......λογικά θα είναι ωραίο. Αλλά και αν πας στη περιοχή του Βατικανού πας και το βλέπεις μόνο από έξω. Ωραίο θα είναι.

Pierre_1976

Member
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Η ταράτσα του και το roof garden με τη θέα είναι ότι αξίζει κάτ εμέ! Αλλά πάλι προσωπική γνώμη εκφράζω. Επίσης ο χώρος εξωτερικά στην είσοδο και πριν το Τίβερη με τη γέφυρα και αγάλματα μου άρεσε πολύ περισσότερο και από το ίδιο το κάστρο

Xaris2999

Member
Η ταράτσα του και το roof garden με τη θέα είναι ότι αξίζει κάτ εμέ! Αλλά πάλι προσωπική γνώμη εκφράζω. Επίσης ο χώρος εξωτερικά στην είσοδο και πριν το Τίβερη με τη γέφυρα και αγάλματα μου άρεσε πολύ περισσότερο και από το ίδιο το κάστρο
Για να πας σε αυτά τα μέρη χρειάζεται να πληρώσεις εισιτήριο?

Pierre_1976

Member
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Για να πας σε αυτά τα μέρη χρειάζεται να πληρώσεις εισιτήριο?
Η είσοδος στο κάστρο και κατά επέκταση στην ταράτσα είναι με αντίτιμο.....εγώ είχα μπει Δωρεάν πριν χρόνια σαν δώρο που τερμάτισα τον μαραθώνιο της Ρώμης μαζί με ένα άτομο μας χορηγούσαν πάσο ελευθέρας. Στην είσοδο και γέφυρα δεν πληρώνεις κάτι είναι πριν μπεις

Jobous

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη !!!!!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Καλησπέρα. Ερώτηση: Για το Κολοσαίο πρέπει να έχω μόνο e-ticket ??? Ή μπορώ να περιμένω και στην ουρά κλασσικά ??? Ρωτάω γιατί τώρα που κοίταγα , έχει μόνο απόγευμα και δεν ξέρω αν θα με βολέψει ....

Edit : Τελικά δεν βρήκα πληροφορίες που να λένε για δυνατότητα έκδοσης εκείνη την στιγμή και τελικά έκλεισα online.
Το 24ωρο ξεκινάει απο την ώρα εισόδου στο Κολοσσαίο ή μπορώ να μπω και στο Παλατίνο νωρίτερα και απλά στην συνέχεια να πάω την προκαθορισμένη ώρα στο Κολοσσαίο (εντός του 24ώρου πάντα) ???

Ευχαριστώ

Last edited:

Tonia L.

Member
Καλησπέρα. Ερώτηση: Για το Κολοσαίο πρέπει να έχω μόνο e-ticket ??? Ή μπορώ να περιμένω και στην ουρά κλασσικά ??? Ρωτάω γιατί τώρα που κοίταγα , έχει μόνο απόγευμα και δεν ξέρω αν θα με βολέψει ....

Edit : Τελικά δεν βρήκα πληροφορίες που να λένε για δυνατότητα έκδοσης εκείνη την στιγμή και τελικά έκλεισα online.
Το 24ωρο ξεκινάει απο την ώρα εισόδου στο Κολοσσαίο ή μπορώ να μπω και στο Παλατίνο νωρίτερα και απλά στην συνέχεια να πάω την προκαθορισμένη ώρα στο Κολοσσαίο (εντός του 24ώρου πάντα) ???

Ευχαριστώ
Καλησπέρα! Εννοείται ότι μπορείτε να επισκεφθείτε νωρίτερα το forum και τον Παλατίνο λόφο και να πάτε στην προκαθορισμένη ώρα στο Κολοσσαίο.

DimisG

Member
Καλησπέρα,δεν ξερω αν στεκει η ερώτηση αλλά
στην περιπτωση που δεν χρησιμοποιήσω ΜΜΜ
κατα ποσο συμφέρει η roma pass για χρήση μονο για εισοδο σε αρχαιολογικους χωρους και μουσεία;
Εξαρτάται πάντα από το πόσα μουσεία και πόσους αρχαιολογικούς χώρους προλάβεις να επισκεφτείς.
Πάντως αν δεν χρησιμοποιήσεις καθόλου ΜΜΜ, δεν νομίζω να σε βολεύει η Roma pass.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.628
Μέλη
37.449
Νεότερο μέλος
GiotaB

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom