Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Nouli_Vanouli

Member
Μηνύματα
67
Likes
149
Καλησπέρα σας!
Για τις Θέρμες του Καρακάλλα πιστεύετε ότι πρέπει να κλείσω εισιτήρια on-line ή δεν έχει αναμονή και μπορώ να τα βγάλω κι επιτόπου;Γενικά δεν βλέπω να το αναφέρουν πολλοί σαν αξιοθέατο, εγώ όμως έχω εντυπωσιαστεί και λόγω...επαγγελματικής διαστροφής!!! και θα ήθελα πολύ να το δω.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.402
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα σας!
Για τις Θέρμες του Καρακάλλα πιστεύετε ότι πρέπει να κλείσω εισιτήρια on-line ή δεν έχει αναμονή και μπορώ να τα βγάλω κι επιτόπου;Γενικά δεν βλέπω να το αναφέρουν πολλοί σαν αξιοθέατο, εγώ όμως έχω εντυπωσιαστεί και λόγω...επαγγελματικής διαστροφής!!! και θα ήθελα πολύ να το δω.
Δεν έχω επισκεφτεί τα Λουτρά του Καρακάλλα, αλλά στα Λουτρά του Διοκλητιανού που πήγα, έβγαλα εισιτήριο επιτόπου. Ήταν Νοέμβριος μήνας και δεν είχε ιδιαίτερο κόσμο.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλημέρα σας. Πρόκειται να ταξιδέψουμε οικογενειακώς το Πάσχα στη Ρώμη με δύο παιδιά 7 και 6 ετών. Θα μείνουμε από 26/4 μεχρι 30/4. Πως θα μπορούσαμε να δούμε το δυνατόν περισσότερα μαζι με παιδια; Τα λεωφορεία hop on hop off αξίζουν; Θέλουμε να μην έχουμε υπερβολικο περπάτημα για να αποφυγουμε γκρίνιες. Περιμένω τις προτάσεις σας. Ευχαριστώ πολύ
Δεν ξερω για το hop on αλλα πιστευω θα διασκεδασουν στο παιδικο μουσειο
https://www.mdbr.it/visita-il-museo/museo/
 

Hopes

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα..
Έκπληξη Ρωμη για την μανούλα...(3κορες και η μαμα)
Πείτε μου σας παρακαλώ φτάσαμε εχθές με πολύ δυσκολία βρήκαμε ένα αξιόλογο ξενοδοχείο να μείνουμε γιατί την πατήσαμε με κάποιο που είχαμε κλείσει...Μέσα στην βρώμα...τεσπα
Που προτείνεται να πάμε..;; Δυστυχώς εάν το εισιτήριο για το Βατικανό είναι 20..30..ευρώ ο καθένας. ..Δεν θα μπορέσουμε να πάμε...Η μαμά είναι πάνω από 70 ...άρα κάποια έκπτωση έχει;; η μπαίνει και δωρεάν....πειτε 2 ..3...μέρη να πάμε ....Σας παρακαλώ ...Σας ευχαριστώ πολύ πολύ
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Που προτείνεται να πάμε..;; Δυστυχώς εάν το εισιτήριο για το Βατικανό είναι 20..30..ευρώ ο καθένας. ..Δεν θα μπορέσουμε να πάμε...Η μαμά είναι πάνω από 70 ...άρα κάποια έκπτωση έχει;; η μπαίνει και δωρεάν....πειτε 2 ..3...μέρη να πάμε ....Σας παρακαλώ
Κινηθείτε στο ιστορικό κέντρο. Fontana di trevi, piazza di spagna, pantheon, piazza navona, μπείτε σε όποια εκκλησία βρείτε στον δρόμο σας, χωθείτε στα στενά, πιείτε κάπου το καφεδάκι σας, καθήστε για φαγητό,μπείτε στα εμπορικά μαγαζιά, απολαύστε την πόλη.
Την επόμενη ημέρα μπορείτε να πάτε Κολοσσαίο και αρχαία αγορά και καθήστε στο καφέ των μουσείων του Καπιτωλίου. Δεν χρειάζεται να μπείτε στα μουσεία. Έχει και χωριστή είσοδο για το καφέ.
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
καντε τη βολτα σας στο ιστορικο κεντρο,ειναι ολα αρκετα κοντα,περαστε στην απεναντι οχθη του Τιβερη κ καντε μια βολτα στο γραφικο Trastevere,απολαυστε ενα gellato italiano...κ χωρις να μπειτε σε μουσεια ειναι σαν να ειστε μεσα.η πολη ειναι ενα ζωντανο μουσειο.η ωραιοτερη πλατεια navona με τα πανεμορφα συντριβανια!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Στην εκκλησία του Αγ.Πέτρου μπαίνετε δωρεάν. Οσο πιο νωρίς τόσο πιο λίγη ουρά θα περιμένετε. Ανοίγει πολύ πρωί στις 7. Μια γεύση του Βατικανού θα πάρετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.118
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom