1. Απόκρυψη ανακοίνωσης
  2. Δείτε το νέο Travelstories GO! ΚΛΙΚ ΕΔΩ
    Απόκρυψη ανακοίνωσης
  3. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάρτιο - Απρίλιο του 2015! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιορδανία Ερωτήσεις για ταξίδι στην Ιορδανία που αναζητούν απαντήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ασία' που ξεκίνησε από το μέλος man79, στις 16 Σεπτεμβρίου 2018 στις 20:12.

1. man79

man79 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Εμμμ Μμμμ Εεεε ????????
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ιαπωνία,Νέα Ζηλανδία κ.α
    Καλησπέρα προς όλους τους λάτρεις των ταξιδιών. Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να ταξιδέψουμε στην Ιορδανία και ενώ έχουμε ψάξει γενικά πολύ στο διαδίκτυο, έχουμε κάποιες ερωτήσεις που ίσως μπορουν να απαντησθούν καλύτερα από ανθρώπους που έχουν ήδη ταξιδέψει στην Μεσανατολίτικη αυτή χώρα.Πάμε λοιπόν:

1. Σκεφτόμαστε το ταξίδι για μέσα Νοεμβρίου: Είναι καλή περίοδος για ταξίδι στην Ιορδανία? Θα μπορέσουμε να κάνουμε μπάνιο στην Άκαμπα? Βροχές? Κρύο?
    2. Σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο είτε στο αεροδρόμιο της Άκαμπα, είτε στην πόλη: Έχετε να μας προτείνετε κάποιο γραφείο που να έχετε χρησιμοποιήσει? Το montecarlo θέλει 180jod για να το φέρει Άκαμπα και μου είπαν οι ίδιοι ότι δεν αξίζει οικονομικά.
    3. Κάποιο καμπ στο wadi rum για διανυχτύρευση? Καθαρό( τουαλέτες και λοιπά) και με πλούσιο πρόγραμμα( βόλτα με καμήλες και τζίπ)
    4. Στις δημόσιες παραλίες στην Άκαμπα καισ τη Νεκρά θάλασσα μπορεί άνετα μια γυναίκα με μπικίνι να κάνει μπάνιο ή θα έχουμε θέμα? Υπάρχει ντουζιέρα να ξεπληθούμε ή θα χρειαστεί ( ειδικά για την νεκρά θάλασσα) να πάμε σε κάποια από τις πραλίες των ξενοδοχείων? Τμές για αυτές?
    5. Με την κοπέλα μου που είμαστε σε σχέση θα έχουμε πρόβλημα να κινηθούμε σαν ζευγάρι? Σε ένα ξενοδοχείο στο Αμμάν που κάναμε κράτηση, είδαμε εκ των υστέρων να ζητούν πιστοποιητικό γάμου! Γενικά τα ανυπαντρα ζευγάρια πώς πρέπει να κινούνται?
    Αυτά τα ολίγα προς το παρόν! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και τη χρήσιμη βοηθειά σας.