Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
μετά από περίπου 105 φορές που πήρα τηλέφωνο και έπεφτε συνεχώς η γραμμή χθες το μεσημέρι επιτέλους μίλησα με το τηλεφωνικό κέντρο και μου άλλαξαν τα εισιτήρια!! θέλει όμως ιώβια υπομονή. Πάνω στην αναστάτωση ξέχασα να ρωτήσω για τις αποσκευές. Και γω είχα κλείσει το εισιτήριο αρχές Φεβρουαρίου go light.. Ισχύει ότι ειπώθηκε παραπάνω;;;; μια χειραποσκευή 8 κιλών;;; που την παραδίδεις;; Δεν έχω το κουράγιο να ξαναπάρω για να ρωτήσω (αν πιάσω ποτέ γραμμή πάλι)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
μετά από περίπου 105 φορές που πήρα τηλέφωνο και έπεφτε συνεχώς η γραμμή χθες το μεσημέρι επιτέλους μίλησα με το τηλεφωνικό κέντρο και μου άλλαξαν τα εισιτήρια!! θέλει όμως ιώβια υπομονή. Πάνω στην αναστάτωση ξέχασα να ρωτήσω για τις αποσκευές. Και γω είχα κλείσει το εισιτήριο αρχές Φεβρουαρίου go light.. Ισχύει ότι ειπώθηκε παραπάνω;;;; μια χειραποσκευή 8 κιλών;;; που την παραδίδεις;; Δεν έχω το κουράγιο να ξαναπάρω για να ρωτήσω (αν πιάσω ποτέ γραμμή πάλι)
Την παραδίδεις είτε στον γκισέ είτε σε υποχρεώνουν να την παραδώσεις στην πύλη.Έτσι μου είπε άτομο που ταξίδεψε.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
σ'ευχαριστω για την άμεση απάντηση
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
σ'ευχαριστω για την άμεση απάντηση
Εντάξει.Αν και μόλις τώρα διάβασα σε διάφορες σελίδες ότι σε περίπτωση που έχεις προσωπικό αντικείμενο ή χειραποσκευή(ένα απο τα δύο) μπορείς να το πάρεις μαζί σου στην καμπίνα.Πιθανόν να το άλλαξαν μετά τις πρώτες μέρες.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Εντάξει.Αν και μόλις τώρα διάβασα σε διάφορες σελίδες ότι σε περίπτωση που έχεις προσωπικό αντικείμενο ή χειραποσκευή(ένα απο τα δύο) μπορείς να το πάρεις μαζί σου στην καμπίνα.Πιθανόν να το άλλαξαν μετά τις πρώτες μέρες.
Σε σχετικο μαιλ που μου ρθε μολις χθες απο την αεροποικη λεει ρητα το εξης "Επιτρέπεται μόνο ένα προσωπικό αντικείμενο (γυναικεία/αντρική τσάντα ή θήκη φορητού υπολογιστή) ή μια χειραποσκευή, εντός των επιτρεπόμενων ορίων, στην καμπίνα του αεροσκάφους. "...και αναρωτιεμαι εγω που εχω 2 εισιτηρια κλεισμενα απο πριν τις 18-5,θα μου την βαλουν με το ετσι θελω την χειραποσκευη μου στο αμπαρι ή θα με αναγκασουν να παρω μονο χειραποσκευη και οχι τσαντα????μιλαμε για τραγικοτητες διοτι οποιος εχει παρει αεροπλανο καλοκαιριατικα,ξερει τι ταλαιπωρια τραβας στον ιμαντα μεχρι να βγει η βαλιτσα σου...ευτυχως τα χω κλεισμενα προς το τελος του καλοκαιριου και ελπιζω να μην ισχυει ως τοτε το μετρο....:rolleyes-80:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
θα μου την βαλουν με το ετσι θελω την χειραποσκευη μου στο αμπαρι ή θα με αναγκασουν να παρω μονο χειραποσκευη και οχι τσαντα????μιλαμε για τραγικοτητες..
Θυμιζω οτι η εταιρεια απλα ακολουθει τις οδηγιες της EASA, δεν εχουν εφευρει δικες τους. Οποιος βρισκει τραγικες τις οδηγιες κ απαραδεκτες εχει κ τη σοφη επιλογη να μην ταξιδεψει.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Θυμιζω οτι η εταιρεια απλα ακολουθει τις οδηγιες της EASA, δεν εχουν εφευρει δικες τους. Οποιος βρισκει τραγικες τις οδηγιες κ απαραδεκτες εχει κ τη σοφη επιλογη να μην ταξιδεψει.
Χασαμε ηδη 2 ταξιδια,λεφτα δε πηραμε πισω(χωρις καμια οδηγια απο πουθενα)τ αλλαξαμε αναγκαστικα για καλοκαιρι και τωρα δε θα ταξιδεψω??απλα μαντεψε αυτες τις οδηγιες δε θα τις τηρησουν πανω απο 1 μηνα(και πολυ λεω)οπως δε τηρουν και τις αποστασεις στα μαγαζια,στις καφετεριες και παντου...ειδωμεν....επισης δε παυει απο που και αν ειναι η οδηγια να μην εξυπηρετει κανενα επιβατη σε καμια αεροπορικη...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Για εισητήρια που κλείστηκαν σήμερα, είναι να έχουμε ένα προσωπικό αντικείμενο μαζι στο αεροπλάνο (γυναικεία τσάντα, λαπτοπ η μία χειραποσκευη έως 8kg) + 1 δωρεάν βαλίτσα έως 23kg που πάει κάτω? Είναι flex εισητήρια.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Για εισητήρια που κλείστηκαν σήμερα, είναι να έχουμε ένα προσωπικό αντικείμενο μαζι στο αεροπλάνο (γυναικεία τσάντα, λαπτοπ η μία χειραποσκευη έως 8kg) + 1 δωρεάν βαλίτσα έως 23kg που πάει κάτω? Είναι flex εισητήρια.
Λογικά ναι, αλλά δες την επιβεβαίωση τι γράφει.
ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ
YOUR BAGGAGE

Αθήνα προς
Σύνολο αποσκευών: 1
1 BAGGAGE
1 δωρεάν έως 23kg

1 Προσωπικό αντικείμενο στην καμπίνα
(γυναικεία/αντρική τσάντα ή θήκη φορητού υπολογιστή
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Για εισητήρια που κλείστηκαν σήμερα, είναι να έχουμε ένα προσωπικό αντικείμενο μαζι στο αεροπλάνο (γυναικεία τσάντα, λαπτοπ η μία χειραποσκευη έως 8kg) + 1 δωρεάν βαλίτσα έως 23kg που πάει κάτω? Είναι flex εισητήρια.
Οταν εκλεισες τα εισιτηρια παρατηρησες στο πλαι να στο γραφει;γιατι εγω ειχα κλεισει εισιτηρια προ κορονοιου και τ αλλαξα 2η φορα μετα την αποφαση τους να τα κανουν ολα φλεξ και μου εχουν δωσει φρι βαλιτσα...λογικα πρεπει να ισχυει ακομα παντως λογω της καταστασης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom