Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Εξαρτάται το αεροδρόμιο. Πάντα στο Βενιζέλος είναι σχετικά χαλαροί με αυτό το ζήτημα , ΠΑΝΤΑ στα νησιά σου βγάζουν τον αδόξαστο.
Δεν ξέρω αν είναι πολιτική τους ή αν απλά οι υπάλληλοι στο Βενιζέλος τρώνε όλο το λούκι οπότε δεν τους ενδιφέρει να είναι τόσο τυπικοί. Στα νησιά πάντως είναι οι πιο ψείρες που υπάρχουν...
Το περιστατικο που ανεφερα εγινε στο Βενιζελος περσυ τελος Αυγουστου..οπως και την περιοδο του 15αυγουστου ειχε ξεψαχνισμα..ισως επεσες σε χαλαρους γιατι εγω εν αντιθεση παντα τους υπαλληλους στα νησια τους βρισκω πιο χυμα...
 

xrusa_89

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Είχα κλείσει ταξιδάκι με την Aegean για Λονδίνο αρχές του 2020... ακυρώνεται λόγω lockdown το πάω για Δεκέμβρη (δωρεάν)... ακυρώνεται ξανά λόγω lockdown το πάω Ιούνιο του 2021 (πάλι δωρεάν).... και τώρα η Αγγλία δε με δέχεται χωρίς να κάτσω καραντίνα και φυσικά η αλλαγή δεν είναι δωρεάν!!!:cry:
H ryan air έχει πτήσεις με 50 ευρώ τον Ιούλιο και δυνατότητα αλλαγής? Αν το ρισκάρω και κλείσω θα μπορώ να το αλλάξω όντως χωρίς επιβαρύνσεις? Το έχει κάνει κάποιος?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Είχα κλείσει ταξιδάκι με την Aegean για Λονδίνο αρχές του 2020... ακυρώνεται λόγω lockdown το πάω για Δεκέμβρη (δωρεάν)... ακυρώνεται ξανά λόγω lockdown το πάω Ιούνιο του 2021 (πάλι δωρεάν).... και τώρα η Αγγλία δε με δέχεται χωρίς να κάτσω καραντίνα και φυσικά η αλλαγή δεν είναι δωρεάν!!!:cry:
H ryan air έχει πτήσεις με 50 ευρώ τον Ιούλιο και δυνατότητα αλλαγής? Αν το ρισκάρω και κλείσω θα μπορώ να το αλλάξω όντως χωρίς επιβαρύνσεις? Το έχει κάνει κάποιος?
Έχεις τσεκάρει ότι δε μπορείς να κάνεις αλλαγή στο εισιτήριο της Aegean?
Νομίζω πως δεν έχει rebooking fee, αλλά πληρώνεις μόνο τυχόν διαφορά ναύλου
 

xrusa_89

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχεις τσεκάρει ότι δε μπορείς να κάνεις αλλαγή στο εισιτήριο της Aegean?
Νομίζω πως δεν έχει rebooking fee, αλλά πληρώνεις μόνο τυχόν διαφορά ναύλου
Ναι μίλησα μαζί τους και υπάρχει χρέωση. Το θέμα είναι και ποια ημερομηνία να επιλέξω?! Έτσι όπως το πάμε δε θα βγούμε ποτέ από την λίστα με τις χώρες που μπαίνουν σε καραντίνα! Προς το παρόν θα περιμένω μήπως και αλλάξει κάτι 🙏 αλλιώς θα το ακυρώσω!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχω υπόλοιπο από voucher. Μπορώ να αγοράσω θέσεις ή βαλίτσα; Δεν βλέπω την επιλογή εκπτωτικό κουπόνι. Στους όρους και προυποθέσεις του voucher έλεγε ότι μπορείς. Τι γίνεται;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Να πω και εγω με την σειρα μου πως πτηση την οποια τραβαγα απο τα μαλλια με αλλαγες συνεχεια(απο περσυ το Μαιο) και ηταν να γινει σε 2 βδομαδες,λογω αλλαγης ωρας πτησης μου δωσαν δικαιωμα επιστροφης χρηματων...για καποιο ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΟ λογο μεσα σε 1 βδομαδα εχω δει τα λεφτα στη τραπεζα,ενω μεσα σε 3 μερες απο την αιτηση μου χαν στειλει μαιλ για να συμπληρωσω τα στοιχεια της καρτας...περιμενα πως θα τα παρω σε κανα 3μηνο οπως μου χαν πει στο τηλ...
 

kostastas

Member
Μηνύματα
27
Likes
33
Να πω και εγω με την σειρα μου πως πτηση την οποια τραβαγα απο τα μαλλια με αλλαγες συνεχεια(απο περσυ το Μαιο) και ηταν να γινει σε 2 βδομαδες,λογω αλλαγης ωρας πτησης μου δωσαν δικαιωμα επιστροφης χρηματων...για καποιο ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΟ λογο μεσα σε 1 βδομαδα εχω δει τα λεφτα στη τραπεζα,ενω μεσα σε 3 μερες απο την αιτηση μου χαν στειλει μαιλ για να συμπληρωσω τα στοιχεια της καρτας...περιμενα πως θα τα παρω σε κανα 3μηνο οπως μου χαν πει στο τηλ...
Εγω την πατησα εκανα αποδοχη της αλλαγης της ωρας και τωρα που θελω να ακυρωσω δε μου δινουν τιποτα

Εχω πτηση για μπολονια τελη ιουνιου αλλα απ οτι ακουσα το πιστοποιητικο ια ισχυει απο ιουλιο,χηταω αλλαγη για εσωτερικο και μου ζητανε κ αλλα χρηματα ακομη και μονο για αναχωρηση,τι αλλο μπορω να κανω;ευχαριστω
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχω πτηση για μπολονια τελη ιουνιου αλλα απ οτι ακουσα το πιστοποιητικο ια ισχυει απο ιουλιο,χηταω αλλαγη για εσωτερικο και μου ζητανε κ αλλα χρηματα ακομη και μονο για αναχωρηση,τι αλλο μπορω να κανω;ευχαριστω
Το ελληνικο πιστοποιητικο ισχυει απο τωρα για εισοδο ελλαδα. Η ιταλια ισως να το δεχεται ως τοτε, αν οχι μπαινεις με ραπιντ των 20€.
 

kostastas

Member
Μηνύματα
27
Likes
33
Το ελληνικο πιστοποιητικο ισχυει απο τωρα για εισοδο ελλαδα. Η ιταλια ισως να το δεχεται ως τοτε, αν οχι μπαινεις με ραπιντ των 20€.
Το θεμα ειναι τα παιδια πρεπει να κανουν μοριακο απο ιταλια για ελλαδα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το θεμα ειναι τα παιδια πρεπει να κανουν μοριακο απο ιταλια για ελλαδα
ειπες για ιουλιο, γι αυτο απαντησα. δυστυχως για τα παιδια δεν αλλαζει κατι ,οπως περσυ προς παρον. υποθετω το ειχες λαβει υποψη οταν εγινε η κρατηση.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Εγω την πατησα εκανα αποδοχη της αλλαγης της ωρας και τωρα που θελω να ακυρωσω δε μου δινουν τιποτα

Εχω πτηση για μπολονια τελη ιουνιου αλλα απ οτι ακουσα το πιστοποιητικο ια ισχυει απο ιουλιο,χηταω αλλαγη για εσωτερικο και μου ζητανε κ αλλα χρηματα ακομη και μονο για αναχωρηση,τι αλλο μπορω να κανω;ευχαριστω
Αν αλλαξεις προορισμο παντα χρεωναν εξτρα!οπως και αν αποδεκτεις αλλαγη ωρας...τωρα δε μπορεις να κανεις τιποτα,ειτε πας ειτε χανεις τα λεφτα σου!εμας μας ειχαν πει και απο το τηλεφωνο οτι μπορουμε να αποδεκτουμε ή να απορριψουμε την αλλαγη ωρας μεχρι και 1 μερα πριν την πτηση πχ...αρα κακως βιαστηκες...
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Δε εχω χρησιμοποιησει aegean τα τελευταια χρονια. εχω κλεισει εισητηρια flex λισσαβωνα αθηνα. το εισητηριο λεει οτι δικαιουμαι χειραποσκευη 8 κιλα. η διασταση λεει 40χ30χ20.
Εχω βαλιτσα 55χ35χ20 και εχω κανει αρκετα ταξιδια με ραιαν χωρις προβλημα.
Ειναι τοσο αυστηρα τα ορια;; θα χρειαστει να αγορασω νεα βαλιτσα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.758
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom