Ryanair Αλλαγή ώρας πτήσης - Επιστροφή χρημάτων από Ryanair

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Πληροφοριακά ποιος προορισμός και ποια ημερομηνία και ποια ήτανε η προγραμματισμένη ώρα πτήσης;
Ναπολι προς Θεσσαλονίκη,τον Μάιο από 1455 πήγε 2210.
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Προσωπική μου άποψη είναι ότι εάν ήτανε να φύγει 12:00 το μεσημέρι και την μεταφέρουνε 22:00 το βράδυ.... θα μου άρεσε εμένα γιατί στην ουσία θα έμενα παραπάνω στην Νάπολη..... εάν ο τελικός σου προορισμός είναι η Θεσσαλονίκη…..
 

Vaggelis07

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Καλησπερα,
Εγινε αλλαγη ωρας (πανω απο 3 ωρες) στην πτηση μου απο Αθηνα για Ρωμη με Ryanair και μου εστειλαν μειλ για αποδοχη η επιστροφη χρηματων και εγω επελεξα αποδοχη της νεας ωρας. Κατι προεκυψε και τελικα δε θα μπορεσω να παω στο ταξιδι. Ξερεις κανεις αν δικαιουμαι ακομα επιστροφη χρηματων αν και εκανα αποδοχη ή αν προβλεπεται κατι αλλο? Ευχαριστω.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Για μελλοντική αναζήτηση χρήστη, να ενημερώσω ότι έκανα αίτημα επιστροφής και μου επέστρεψαν ολόκληρο το ποσό.
Αν θέλεις γράψε πιο αναλυτικά τι τους έγραψες στο περίπου ώστε να έχουμε μια ιδέα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Για μελλοντική αναζήτηση χρήστη, να ενημερώσω ότι έκανα αίτημα επιστροφής και μου επέστρεψαν ολόκληρο το ποσό.
Πάει χάλασε κι αυτή η εταιρία!!!Μας είχε μάθει στην γκρίνια και στην δίαιτα.
 

Vaggelis07

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Στο μειλ που μου έστειλαν υπήρχε η επιλογή για επιστροφή χρημάτων με link, το άνοιξα, επέλεξα επιστροφή χρημάτων και για τις δύο πτήσεις (αναχώρηση-επιστροφή) και αποστολή. Μου ήρθε το γνωστό μειλ που λέει ότι έλαβαν το αίτημα και ότι είναι σε επεξεργασία. Μετά από 2 μέρες τα είχαν βάλει χωρίς να κάνω κάτι παραπάνω.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σίγουρα θα σου έρθει email στο οποίο θα σου ζητάει να αποδεχτείς την αλλαγή της ώρας.
Μου έχει συμβεί μερικές φορές στη Ryan αλλά και στην Aegean/ΟΑ. Νομίζω ότι υπόκειται στους κανονισμούς ότι πρέπει να αποδεχτείς την αλλαγή.
Δεν είναι απαραίτητο ότι έπρεπε να έχει έρθει ήδη το email, μπορεί και μέρες μετά την αλλαγή.
Πάντως εμένα μου έχει τύχει να μη λάβω ποτέ email από τη Ryanair για αλλαγή ώρας! Την ανακάλυψα τυχαία μόνη μου.
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Για μία πτήση που έχω με την Ryanair μου ήρθε e-mail που με ενημερώνουν ότι η ώρα πτήσης αλλάζει κατά 35 λεπτά αργότερα και μου έχουν στείλει link για αποδοχή. Δε μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αυτή η αλλαγή αλλά αν δεν την αποδεχθώ τι επιλογές έχω;
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Για μία πτήση που έχω με την Ryanair μου ήρθε e-mail που με ενημερώνουν ότι η ώρα πτήσης αλλάζει κατά 35 λεπτά αργότερα και μου έχουν στείλει link για αποδοχή. Δε μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αυτή η αλλαγή αλλά αν δεν την αποδεχθώ τι επιλογές έχω;
Προφανώς voucher ή επιστροφή χρημάτων έπειτα από κάποιο διάστημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.700
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom