Ερωτηση για κρουαζιερα

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Καλημερα, Χριστος Ανεστη και ευχομαι υγεια σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτησω (χωρις να εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου) ποσο στοιχιζει στο περιπου μια κρουαζιερα 8 ημερη ή 10ημερη στην Καραιβικη για τετραμελη οικογενεια (παιδια 11 και 8 χρονων). Εδω και 2 μερες που ψιλοψαχνω δεν εχω καταφερει πολλα γιατι δεν ξερω ουτε που να ψαξω ουτε ξερω να "διαβασω" σωστα τις πληροφοριες και τιμες απο πρακτορεια. Μου φαινεται πολυ δυσκολο να βρω τις σωστες πληροφοριες. Αν καποιος εχει ορεξη να προτεινει μια κρουαζιερα ( γιατι δεν εχω ιδεα απο Καραιβικη , που ειναι καλα να πας, ποτε και τετοια...) ξερω οτι μας αρεσουν οι παραλιες αλλα και να εχεις και πραγματα να δεις στο νησι. Μαλδιβες που εχω παει ειχε μονο παραλιες και τιποτα αλλο, δεν θελω παλι κατι τετοιο.

Και το σημαντικο αν ξερει κανεις ποσο περιπου στοιχιζει ενα τετοιο ταξιδι ( απευθυνεστε σε μια μεση ελληνικη οικογενεια , ενα τετοιο ταξιδι θα το εβλεπα εφικτο για του χρονου +...)

Αν μου προτεινε καποιος που ξερει ή εχει κανει κατι τετοιο, προορισμο και περιπου κοστος για να ξερω μετα που να κοιταξω και αν ειναι πραγματοποιησιμο τετοιο ταξιδι.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
καλησπέρα!! το 2011 κάναμε μια κρουαζιέρα στην Καραϊβική 7 ημερών που ξεκινούσε απο Πουερτο Ρικο . Το κοστος της καμπίνας με μπαλκόνι μας βγηκε για 2 ενηλικες 1000ε !! Η εποχή που πήγαμε ηταν αρχες Δεκεμβριου! απο τοτε εως σήμερα /έχουμε κάνει 6 κρουαζιερες μαζι με τα παιδακια μας πλεον.Ολες τις κρουαζιερες τις κλείνουμε απο το συγκεκριμένο site https://www.seascanner.com/ οι τιμες παίζουν πολύ αναλογα με την εποχή με την εταιρία με τα ατομα με το ειδος καμπίνας ακομα και το λιμάνι αναχωρησης.. κάνε ενα ψαξιμο στο site που σου εστειλα και οτι χρειαστεις ειμαστε εδω
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
καλησπέρα!! το 2011 κάναμε μια κρουαζιέρα στην Καραϊβική 7 ημερών που ξεκινούσε απο Πουερτο Ρικο . Το κοστος της καμπίνας με μπαλκόνι μας βγηκε για 2 ενηλικες 1000ε !! Η εποχή που πήγαμε ηταν αρχες Δεκεμβριου! απο τοτε εως σήμερα /έχουμε κάνει 6 κρουαζιερες μαζι με τα παιδακια μας πλεον.Ολες τις κρουαζιερες τις κλείνουμε απο το συγκεκριμένο site https://www.seascanner.com/ οι τιμες παίζουν πολύ αναλογα με την εποχή με την εταιρία με τα ατομα με το ειδος καμπίνας ακομα και το λιμάνι αναχωρησης.. κάνε ενα ψαξιμο στο site που σου εστειλα και οτι χρειαστεις ειμαστε εδω
1000ευρω για 2 ενηλικες;;;; πλακα κανεις...τιποτα μιλαμε...θα το ψαξω...ευχαριστω πολυ
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
1000ευρω για 2 ενηλικες;;;; πλακα κανεις...τιποτα μιλαμε...θα το ψαξω...ευχαριστω πολυ
Απο πουερτο ρικο ομως. Το κοστος των εισιτηριων για εκει ειναι προφανως εκτος.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Απο πουερτο ρικο ομως. Το κοστος των εισιτηριων για εκει ειναι προφανως εκτος.
ισχύει απλά εμείς είχαμε πάει απο New York και μας βγηκε οικονομικά !! αλλά το κόστος των εισιτηρίων για Αμερική ετσι και αλλιώς θα ειναι μεγάλο

αλλιώς μπορείς πάντα να δείς κρουαζιέρες για Μεσόγειο που θα σου βγούν σαφώς φθηνότερα ! χθές επέστρεψα απο μια κρουαζιέρα στην Μεσόγειο που είχα πάει μαζί με τα παιδιά μου
 
Last edited by a moderator:

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Ναι με μια γρηγορη αναζητηση εισητηριων καταλαβα τι γινεται.. .χαχαχα

Κρουαζιερες στην Μεσογειο δλδ ειναι ωραια....????δεν εχω παει ποτε κρουαζιερα και μη σου πω ημουν μεχρι προσφατως ημουν πολυ αρνητικη για τετοιου ειδους διακοπες χωρις συγκεκριμενο λογο.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Κοιταξε να δεις ο τροπος διακοπών διαφερει απο ανθρωπο σε άνθρωπο .Για μενα η κρουαζιερα με λιγα λογια ειναι σαν να μενεις σε ενα πολυτελές ξενοδοχείο all inclusive και καθε μερα να αλλαζει το τοπιο σου..δεν περιμενεις φυσικά να "δεις" το μερος που σταματας καθε φορα , απλα πέρνεις ενα μεζεδάκι!! Επισης να σου πω οτι η εταιρία msc δεν χρεωνει τα παιδια!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.908
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
απο τοτε εως σήμερα /έχουμε κάνει 6 κρουαζιερες μαζι με τα παιδακια μας πλεον.
Τόσες κρουαζιέρες και δεν έγραψες ούτε μια ιστορία;
Περιμένουμε. :)
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
θα έπρεπε αλλα δεν το έχω και πολύ με την γραφή!! παρ'όλα αυτα για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστείτε και μπορώ φυσικά θα είμαι παρούσα!!
 

VannesaK

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα σας. Σκεφτομαι να παω μια 7ημερη κρουαζιερα τον Δεκεμβριο του 2019 απο Πειραια για Αιγυπτο (Καιρο) Ισραηλ Κυπρο Κουσαντασι Ροδο και θελω να ρωτησω εαν καποιος εχει παει τετοια εποχη με κρουαζιεροπλοιο εαν κουναει το καραβι πολυ και τι θα πρεπει να προσεξω εκει .Στο Καιρο και Ισραηλ περισσοτερο. Ευχαριστω πολυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom