Ιταλία Ερώτηση Σικελία, Κατάνια

olini1989

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
καλημέρα!!καλως σας βρήκα!!
θα ηθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει ταξιδέψει πρόσφατα απο θεσσαλονίκη στην νότια ιταλια στην κατάνια.
έχω γίνει δεκτή σε ένα πρόγραμμα εθελοντικής εργασίας απο τις 10/08 - 24/08
στο buccheri και ψάχνω τον καλυτερο και οικονομικότερο τρόπο για να φτάσω!
τα αεροπορικά μεχρι στιγμής είναι 333ε και μου φαινονται ακριβούτσικα οποτε ψάχνω κατι ποιο οικονομικο.!
Any help??;)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.419
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

olini1989

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
δεν βολευει τα έχω δει :/
επίσης μια αλλη εναλλακτικη είναι το πλοιο απο ηγουμενιτσα μέχρι το bari και μετα τραινο ?? μπορώ να βρω κάπου τα δρομολογια?
 

mariatsi

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Τριστάν ντα Κούνια
Αγαπητή Olini1989 στο σαιτ της Ryanair από Θεσσαλονίκη για τις ημερομηνίες που αναφέρεις υπάρχουν πτήσεις με 21.99 μετάβαση και 21.99 επιστροφή. Σίγουρα θα έχει παρόμοιες τιμές και η πτήση Θεσσαλονικη-Ρώμη της ίδια εταιρείας.

Ryanair.com


Από Μιλάνο ή από Ρώμη ρώτησα το αγόρι μου και μου είπε ότι υπάρχουν πολλές πολύ φτηνές πτήσεις (γύρω στα 25 ευρώ) απο εταιρείες όπως οι Windjet, Airone, Easyjet. Ψάξτο!

Ελπίζω να βοήθησα!
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Αγαπητή Olini1989 στο σαιτ της Ryanair από Θεσσαλονίκη για τις ημερομηνίες που αναφέρεις υπάρχουν πτήσεις με 21.99 μετάβαση και 21.99 επιστροφή. Σίγουρα θα έχει παρόμοιες τιμές και η πτήση Θεσσαλονικη-Ρώμη της ίδια εταιρείας.

Ryanair.com


Από Μιλάνο ή από Ρώμη ρώτησα το αγόρι μου και μου είπε ότι υπάρχουν πολλές πολύ φτηνές πτήσεις (γύρω στα 25 ευρώ) απο εταιρείες όπως οι Windjet, Airone, Easyjet. Ψάξτο!

Ελπίζω να βοήθησα!
Bρήκα αυτό για τις ημερομηνίες που σ' ενδιαφέρουν για τη διαδρομή Μιλάνο-Κατάνια με την easyjet αλλά δεν είναι και τόσο φθηνό σε σχέση με τα 25 ευρώ που σου έχουν πεί..:rolleyes:
http://www.easyjet.com/EL/Booking.mvc
 

mariatsi

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Τριστάν ντα Κούνια
Ναι όντως η easyjet είναι πολύ ακριβή (74+99) γιατί είναι Αύγουστος. Συνήθως είναι φτηνότερη (έχω πετάξει με 40 ευρώ πάνε-έλα).

Κοίταξα στο site της Windjet από Μιλάνο είναι ακριβά αλλά από Ρώμη έχει για Catania με 42+42 ευρώ.

Επίσης η Ryanair έχει από Μιλάνο για άλλα αεροδρόμια της Σικελίας, για το Palemo με συνολικά 67 ευρώ (που απέχει 3 ώρες από Catania), τη Lamezia με 67 ευρώ (είναι το κοντινότερο από τα άλλα δυο αλλά είναι στην Calabria και πρέπει να πάρεις τρένο και πλοίο για να φτάσεις για να φτάσεις Catania) και το Trapani με 65 ευρώ (4 ώρες από Catania).

Από Ρώμη η Ryanair έχει για Trapani με 42 ευρώ συνολικά για Palermo όμως δεν έχει τις συγκεκριμένες ημερομηνίες.

Δεν είναι και 25 ευρώ αλλά δεν φτάνουν και τα 333! Γύρω στα 100. Καλά δεν είναι;
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Ναι όντως η easyjet είναι πολύ ακριβή (74+99) γιατί είναι Αύγουστος. Συνήθως είναι φτηνότερη (έχω πετάξει με 40 ευρώ πάνε-έλα).

Κοίταξα στο site της Windjet από Μιλάνο είναι ακριβά αλλά από Ρώμη έχει για Catania με 42+42 ευρώ.

Επίσης η Ryanair έχει από Μιλάνο για άλλα αεροδρόμια της Σικελίας, για το Palemo με συνολικά 67 ευρώ (που απέχει 3 ώρες από Catania), τη Lamezia με 67 ευρώ (είναι το κοντινότερο από τα άλλα δυο αλλά είναι στην Calabria και πρέπει να πάρεις τρένο και πλοίο για να φτάσεις για να φτάσεις Catania) και το Trapani με 65 ευρώ (4 ώρες από Catania).

Από Ρώμη η Ryanair έχει για Trapani με 42 ευρώ συνολικά για Palermo όμως δεν έχει τις συγκεκριμένες ημερομηνίες.

Δεν είναι και 25 ευρώ αλλά δεν φτάνουν και τα 333! Γύρω στα 100. Καλά δεν είναι;
Νομίζω πως είναι οκ τα 100 ευρώ γι' αυτή την περίοδο..:rolleyes:
 

olini1989

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
κοριτσια σας ευχαριστω πολυ τωρα είδα τα μηνυματα σας με σωζεται:))))))
 

olini1989

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
ααα και ήθελα ακόμη να ρωτήσω εάν στις low cost αεροπορικες πληρώνεις επιπλέον τις βαλιτσες σου ακόμα και αν δεν ξεπερνανε τα 20 kg??
τώρα κοιταω τις σελιδες που μου στείλατε αλλα οι ωρες δεν ταιριαζουν για να φτάσω μιλανο ή ρωμη και να παρώ αλλο αεροπλάνο την ιδια μερα μεχρι στιγμης :(
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι τις πληρώνεις τις βαλίτσες.Με Ryanair πληρώνεις για πάνε έλα 30 ευρώ για βαλίτσα μέχρι 15 κιλά και 50 ευρώ για μέχρι 20 κιλά.Μπορείς να πάρεις δωρεάν μόνο μια χειραποσκευή με διαστάσεις μέχρι 55χ40χ20 και βάρος μέχρι 10 κιλά.Αυτές οι τιμές είναι με την προϋπόθεση ότι θα δηλώσεις την βαλίτσα από την στιγμή της κράτησης.

Με easyjet είναι αναλόγως την πτήση από ότι κατάλαβα.Αν προχωρήσεις την διαδικασία της κράτησης θα στα εμφανίσεις αυτά.Για Μιλάνο που είδα πχ. ήταν 28 ευρώ αλλά για Παρίσι 32.Μπορείς να έχεις και εδώ μια χειραποσκευή δωρεάν με διαστάσεις μέχρι 55χ45χ20 με όσο βάρος θέλεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom