Νότια Κορέα Ερώτηση για Σεούλ.

Kerveros

Member
Μηνύματα
53
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Cercedilla, Spain
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα παίδες.

Από τα μέσα Νοέμβρη και για ένα μήνα θα βρεθώ στη Σεούλ για επαγγελματικούς λόγους.
Έχει επισκεφθεί κανείς την πόλη?
Αν ναι θα θελα να μου δώσει ένα στίγμα. ¨Όχι λεπτομέρειες (μου αρέσει να ανακαλύπτω μόνος μου κι ας την παθαίνω καμιά φορά), βασικά πραγματάκια που πρέπει να δω ή να προσέξω
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Επισκέφτηκα για λίγες ώρες το κέντρο της Σεούλ. ουρανοξύστες, εμπορικά κέντρα, αλλά και μεγάλοι ελεύθεροι χώροι και πάρκα. δεν ήταν στριμωγμένο...

γενικότητες για Κορέα διάβασε λίγα εδώ:

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F1%EF%F2-%F4%EF%F5-%EA%FC%F3%EC%EF%F5-23.html
 

Kerveros

Member
Μηνύματα
53
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Cercedilla, Spain
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
thanks soudianos (από τη Σούδα προκύπτει το nick?)
 

jojo!

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Σεούλ,Νότια Κορέα!!!
Γεια σας! είμαι καινούρια εδώ. Σκέφτομαι σε κάποιους μήνες να ταξιδέψω στη Ν.Κορέα. Διάβασα την επίσκεψη ενός μέλους στη Σεούλ, παραστατικότατη...όμως ήθελα ν ρωτήσω - αυτό το μέλος που πήγε και όποιον άλλο πήγε- είναι τόσο ασφαλής όσο λένε??? επειδή είναι από τα ταξίδια που δε βρίσκεις παρέα (πρώτα λόγω οικονομικού και μετά λόγω απόστασης) σκεφτόμουν στην αρχή να ταξδέψω μόνη μου, αλλά μάλλον είναι επιπολαιότητα...Οπότε ψάχνω για γραφείο πλέον. Δεν έχω κάνει ποτέ τόσο μεγάλο ταξίδι! υπάρχουν γραφεία για Ασία που φημίζονται? υπάρχει εδώ στο φόρουμ κοπέλα που ταξίδεψε χωρίς παρέα με γραφείο? ήταν οκ από ασφάλεια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.687
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom