Ινδία Ερώτηση για βίζα Ινδίας

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Γεια σας παιδιά,
Πρόκειται νά ταξιδέψω τόν Νοέμβριο μέ μία φίλη μου γιά Ινδία και θά ήθελα νά μάθω αν γνωρίζετε κάποιο πρακτορείο στην Αθήνα πού νά αναλαμβάνει την έκδοση βίζας καθώς και την ταξιδιωτική ασφάλεια.
Ευχαριστώ πολύ
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θέλεις να αποφύγεις το online?
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Ναι θέλω νά αποφύγω τό on line και τά πιθανά λάθη πού θά προκύψουν. Δεν γνωρίζω καλά αγγλικά και θά πρέπει νά καθήσω νά μεταφράσω όλο τό έντυπο. Ή πιθανότητα λάθους είναι πολύ μεγάλη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μαλλον αν επικοινωνήσεις με την πρεσβεία.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι θέλω νά αποφύγω τό on line και τά πιθανά λάθη πού θά προκύψουν. Δεν γνωρίζω καλά αγγλικά και θά πρέπει νά καθήσω νά μεταφράσω όλο τό έντυπο. Ή πιθανότητα λάθους είναι πολύ μεγάλη.
Απο οτι ξερω το online δεν το αποφευγεις και πρεπει να συμπληρωθει τουλαχιστον 24 ωρες προν πας εσυ προσωπικα στην πρεσβεια. Το πρακτορειο θα σε βοηθησει μονο να συμπληρωθει σωστα η αιτηση για βιζα, ειναι και πολυ ακριβεις σε αυτο που ζητουν και την απορριπτουν ευκολα. Πριν βγαλεις φωτο ρωτησε το πρακτορειο γιατι θελουν συγκεκριμενο μεγεθος.

Σχετικα με ταξιδιωτικη ασφαλεια κανουν αρκετες ασφαλιστικες. Εγω κανω με mondial και η πληρωμη γινεται online
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Απο οτι ξερω το online δεν το αποφευγεις και πρεπει να συμπληρωθει τουλαχιστον 24 ωρες προν πας εσυ προσωπικα στην πρεσβεια. Το πρακτορειο θα σε βοηθησει μονο να συμπληρωθει σωστα η αιτηση για βιζα, ειναι και πολυ ακριβεις σε αυτο που ζητουν και την απορριπτουν ευκολα. Πριν βγαλεις φωτο ρωτησε το πρακτορειο γιατι θελουν συγκεκριμενο μεγεθος.

Σχετικα με ταξιδιωτικη ασφαλεια κανουν αρκετες ασφαλιστικες. Εγω κανω με mondial και η πληρωμη γινεται online
Αυτό θά ήθελα, ένα πρακτορείο πού θά μέ πάει μέ σιγουριά στην πόρτα τής πρεσβείας. Όσο αφορά την ασφάλεια έχω βρει και γω κάποιες, όλες τό κάνουν διαδικτυακά, κανένα τηλέφωνο νά επικοινωνήσω γιά διευκρινίσεις, πχ προϋποθέτουν εμβόλια?
Πάντως ευχαριστώ πολύ όλους γιά τίς πληροφορίες
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οταν είχα πάει, μου είχε κάνει τη διαδικεσία το Versus Travel, αλλά μας είχε κλείσει και τα εισιτήρια, εννοώ πως δε νομίζω έτσι σκέτα να βγάζει βίζες, αλλά δεν χάνεις κάτι να το δεις.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αυτό θά ήθελα, ένα πρακτορείο πού θά μέ πάει μέ σιγουριά στην πόρτα τής πρεσβείας. Όσο αφορά την ασφάλεια έχω βρει και γω κάποιες, όλες τό κάνουν διαδικτυακά, κανένα τηλέφωνο νά επικοινωνήσω γιά διευκρινίσεις, πχ προϋποθέτουν εμβόλια?
Πάντως ευχαριστώ πολύ όλους γιά τίς πληροφορίες
Σχετικα με εμβολια δεν ζητουν κατι. Αλλο ειναι οι προφυλαξεις και τα φαρμακα που θα πρεπει να προβλεψεις εσυ
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα στην παρέα. Δεν πρόσεξα το ερώτημα περί εμβολίων. Όπως λέει και η KaterinaJ, δεν ζητούν τίποτα. Καλό θα είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου. Εγώ, αν και έκανα μετά από συμβουλές δυο γιατρών, τηρώντας απλούς κανόνες υγιεινής, δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Πήγαινε στην υγειονομική υπηρεσία της νομαρχίας σου να τα κάνεις εκεί, ότι αφορά για Ινδία.
 

voulrafael

New Member
Μηνύματα
4
Likes
9
Καλησπερα σε ολους,

προσπαθω να ετοιμασω την e-visa μου για την Ινδια και συναστησα μια ερωτηση σχετικα με τον αν εχω απασχοληθει σε καποιο στρατιωτικο οργανισμο. Γνωριζετε αν πρεπει να δηλωσω την 9μηνη θητεια μου;

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.639
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom