Ερώτηση για πυραμίδες

Vylker

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Τόκυο
Καλησπέρα,

Για τον λόγο πως θα επισκευθώ την Αίγυπτο και έχω τρέλα με τις πυραμίδες θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος, η ξενάγηση σε πυραμίδα πώς ακριβώς γίνεται στα γκρούπ, τις βλέπεις εξωτερικά μόνο, μπαίνεις κ μέσα αλλα λίγα μέτρα απο την είσοδο ή μπορείς να την εξερευνήσεις όλη?

Ευχαριστώ
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Θα σου πώ εκτός γκρούπ.έξω απο κάθε μεγάλη πυραμίδα έχει εισιτήρια.κοβεις ένα και μπαίνεις ...άν θές δεν ξαναβγαίνεις !:shock: πλάκα κάνω...εμένα πάντως με αναζήτησαν οι φίλοι μου γιατι ...άαααργησα πολύ να κατέβω..ώς γνωστόν γουστάρω πολύ καθε είδος τάφου:bleh:
έτσι θα το κάνεις.και με γκρούπ να πάς είναι αδύνατον να γίνει ξενάγηση μέσα.ειναι πολύ στενά και χωράει ίσα ίσα ένα άτομα στην ανάβαση,που σε μερικά σημεία ειναι τόσο χαμηλά που αναγκάζεσαι να έρπεις..
τα γκρούπ απο ότι τους έβλεπα τους έκαναν απ΄έξω την ξεναγηση και μπλά μπλά μπλά !!
 

Vylker

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Τόκυο
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, έχετε να μου προτείνεται κάποιο καλό κ οικονομικό πρακτορείο στη Θεσσαλονίκη?
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.779
Εγώ είχα πάει με γκρούπ πριν από πολλά πολλά χρόνια και μας έκαναν και εσωτερική ξενάγηση! Αλλά μη φανταστείς ότι θα δεις τις τοιχογραφίες που ίσως φαντάζεσαι....αυτά όλα έχουν μεταφερθεί στο Μουσείο! Ωστόσο είναι μοναδική και ανεπανάληπτη εμπειρία!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
vilker μπές οπωσδήποτε στην πυραμίδα του χέοπα,κατα προτίμηση μόνη σου και ανέβα μέχρι το τέλος που είναι το δωμάτιο του βασιλιά.γύρισε το κεφάλι προς τα πάνω,και εντόπισε το σημείο απο όπου περνά μια λεπτή δέσμη φωτός! άν είσαι μόνη αφήσου στην ηρεμία,και θα νιωσεις κάτι το πολύ ξεχωριστό ...για αυτό με έψαχναν απο κάτω...κόλλησα!!!
 

Vylker

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Τόκυο
vilker μπές οπωσδήποτε στην πυραμίδα του χέοπα,κατα προτίμηση μόνη σου και ανέβα μέχρι το τέλος που είναι το δωμάτιο του βασιλιά.γύρισε το κεφάλι προς τα πάνω,και εντόπισε το σημείο απο όπου περνά μια λεπτή δέσμη φωτός! άν είσαι μόνη αφήσου στην ηρεμία,και θα νιωσεις κάτι το πολύ ξεχωριστό ...για αυτό με έψαχναν απο κάτω...κόλλησα!!!
Ελπίζω να μην αλλάζεις φύλλο αυτομάτως μπαίνοντας στου Χέωπα τη πυραμίδα..:bleh::haha::clap:
Ευχαριστώ νάστε καλά όλοι για τις πληροφορίες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom