Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Νομίζω ότι δεν έχει αναφερθεί το Μανδράκη https://www.e-food.gr/delivery/menu/mandraki

Έχει το καλύτερο κοντοσούβλι που έχω φάει στην Αθήνα, ειδικά το εξοχικό με πιπεριές και φέτα. Για τους πολύ χεβιμεταλάδες βάζει και κοκορέτσι στην πίτα.

Το τιμάω σταθερά εδώ και αρκετά χρόνια. Η γεύση πάντα όπως πρέπει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.468
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω να πάω πολλά χρόνια γιατί είχε ανεβάσει τιμές και κατεβάσει ποιότητα. Είχε επίσης πολύ κακή εξυπηρέτηση. Προτιμούσα την Ροζαλία ή το Όξω Νου στην περιοχή. Επίσης τον Μπάρμπα Γιάννη, παραδοσιακό μαγερειό, λίγο πιο πάνω που όμως το γύριζε σε μεταμοντέρνα ταβέρνα με κοκταίηλ και καφέ (όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω) οπότε τον έκοψα. Όπως και το Γιάντες που είχε πολύ υψηλή τιμή για αυτό που προσέφερε.
Τη Ροζαλία τη συμπαθώ κι εγώ κι έχω βγάλει και μεροκάματ πιο πιτσιρικάς. Έχω να πάω πάρα πολύ καιρό όμως. Το Γιάντες είναι οριακά πιο ακριβό από το Salero, τίμιο θα το έλεγα, αν και όχι τόσο καλό ώστε να έχει τον κόσμο που έχει. Κακό δεν είναι πάντως κι έχει ωραίο χώρο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.468
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε μια κριτική για το Huaca διάβασα πως από την τελευταία φορά που πήγα άλλαξε ο σεφ και η ποιότητα έχει πέσει, στο βαθμό που είναι αξιόπιστος ένας ανώνυμος χρήστης που έλεγε πως είχε πάει πολλές φορές κι ήταν το αγαπημένο του εστιατοριο.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
578
Likes
2.339
Σε μια κριτική για το Huaca διάβασα πως από την τελευταία φορά που πήγα άλλαξε ο σεφ και η ποιότητα έχει πέσει, στο βαθμό που είναι αξιόπιστος ένας ανώνυμος χρήστης που έλεγε πως είχε πάει πολλές φορές κι ήταν το αγαπημένο του εστιατοριο.
Ελπιζω να μην ισχυει γιατι ανυπομονουσα να ξαναπαω, εχουν περασει αρκετοι μηνες απο την τελευταια μου επισκεψη.

Το Salero δεν θυμιζει πια αυτο που ηταν καποτε. Στην περιοχη πηγαινω πλεον συνηθως στον Οξυ Νου και καμια φορα στο Αμα Λαχει.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
578
Likes
2.339
Αυθαιρετον στα Μελισσια. Το φαγητο απλως αποδεκτο, οκ, συνηθισμενο αλλα πολυ ωραια τοποθεσια σαν χωριο σε ενα υψωματακι καταφυτο και καπως καλτ η φαση, ενιωσα λιγο σαν να ημουν σε σκηνικο απο ταινια Οικονομιδη για καποιο λογο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Το Salero μου φαινεται καλυτερο απο παλιοτερα. Μου ειχαν τυχει κρυα πιατα και γενικα μου φαινοταν πολυ κακο για το τιποτε.
Τα τελευταια δυο χρονια που ξαναδωσα ευκαιριες δεν με εχει απογοητευσει ποτε.

Απο το Γιαντες απλως περναω απ εξω. Δεν το χαβω οτι τα "οργανικα" προιοντα συνεπαγονται ανοστα υπερτιμημενα πιατα.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Για παγωτό solo gelato στο Χαλάνδρι. Επίσης τη Δευτέρα που μας πέρασε άνοιξε καινούργια gelateria ιταλική. Δοκίμασα 2 γεύσεις και ήταν πολύ καλές. Όπως και κανολι. Δε θυμάμαι το όνομα. Θα επανέλθω όμως.
Ενας ψήφος και από μένα για το όμικρον μεζέ.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Γιατί να μην αξίζει το taste. Με 60-70€ (μαζί με την είσοδο και ανάλογα και το μέγεθος της παρέας) δοκιμάζεις πιάτα από κάποια πολύ καλά εστιατόρια που θα ήθελαν το καθένα 100€ και πάνω. Προφανώς οι μερίδες τους (σε κάποια) δεν θα είναι όπως στο εστιατόριο, και θα τρως σε πλαστικό πιατάκι. Αλλά who cares....
Εμείς το τιμούμε από τότε που γινόταν στο Νιάρχειο.

Άσε που άμα συμμετάσχεις και σε κάποιους διαγωνισμούς πίνεις και τσάμπα ποτάκι, η τρως και τσάμπα από κάποια μικρό προμότιον.

Επίσης έχει σεφ που κάνουν επίδειξη και ετοιμάζουν πιάτα, οπότε και εκεί (αν είσαι τυχερός και υπομονετικός) πάλι τρως κατευθείαν από τα χεράκια του σεφ.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
60-70€ το άτομο όρθιος και σε πλαστικό πιατάκι θεωρείται ευκαιρία;
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Εάν διαθέτει να πληρώσεις 100€χ10 = 1000€ να πας στο καθένα από αυτά , όχι δεν είναι ευκαιρία. Εάν το δεις σαν απλή έξοδο, ποτάκι, φαγάκι και συναυλία τότε είναι μεγάλη ευκαιρία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.617
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom