Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Για παγωτό solo gelato στο Χαλάνδρι. Επίσης τη Δευτέρα που μας πέρασε άνοιξε καινούργια gelateria ιταλική. Δοκίμασα 2 γεύσεις και ήταν πολύ καλές. Όπως και κανολι. Δε θυμάμαι το όνομα. Θα επανέλθω όμως.
Ενας ψήφος και από μένα για το όμικρον μεζέ.
Πιθανόν αυτό λες :)

''Gioelia cremeria italiana'': Το αυθεντικό ιταλικό gelato ήρθε στην Αθήνα
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
521
Likes
2.263
Το solo gelato μου φαινεται μετριοτατο κ εχω δοκιμασει αρκετες γευσεις και οχι μονο στου χαλανδριου.

Το ομικρον μεζε πολυ καλο φαγητο αλλα το περιβαλλον δεν μου αρεσε καθολου, πολυ δεινοσαυριακο για τα γουστα μου.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
View attachment 397345 View attachment 397346 View attachment 397347
Ο χώρος του όμικρον μεζέ. Α , έχει και έκπτωση μέσω e-table.
Το είχαμε τιμήσει παλιά και είχαμε κάτσει στον μέσα χώρο. Ειχαμε πάει με προσφορά έκπτωσης από ένα γνωστό site.

Αρκετά καλό μαγαζί. Μας έχει μείνει μετά από τόσα χρόνια, έναν καυγά που έριχναν στον κάτω χώρο όπου βρίσκεται η κουζίνα και ακούγονταν μέχρι πάνω. 😂
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το είχαμε τιμήσει παλιά και είχαμε κάτσει στον μέσα χώρο. Ειχαμε πάει με προσφορά έκπτωσης από ένα γνωστό site.

Αρκετά καλό μαγαζί. Μας έχει μείνει μετά από τόσα χρόνια, έναν καυγά που έριχναν στον κάτω χώρο όπου βρίσκεται η κουζίνα και ακούγονταν μέχρι πάνω. 😂
Εποχές γκρουπόν λες, είχαμε πάει κι εμείς τότε. Έχει αλλάξει εντελώς στιλ, πλέον σε συνεργασία με το Μεζέν του Χέλμη είναι εντελώς άλλη κουζίνα και concept.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
521
Likes
2.263
Και οι γυρω σου ειναι τυπισσες απο το desperate housewives of ekali και 70αρηδες χαρτογιακαδες no offence. Προτιμω μερη με αλλο κοσμο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και οι γυρω σου ειναι τυπισσες απο το desperate housewives of ekali και 70αρηδες χαρτογιακαδες no offence. Προτιμω μερη με αλλο κοσμο
Mόνο χευγαράκια είχε και τις 3 φορές που πήγα φέτος, μάλιστα τη μία πήγαμε με τους γονείς μου και σχολίαζαν "τι δουλειά έχουμε εμείς εδώ".
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Πολύ καλό πιτογυρο στο κέντρο??:icon_redface::icon_redface:

Επίσης έχει πάει κάποιος στο Βασιλαινα να μου πει εντυπώσεις?
 

paykopete

Member
Μηνύματα
60
Likes
360
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Πολύ καλό πιτογυρο στο κέντρο??:icon_redface::icon_redface:

Επίσης έχει πάει κάποιος στο Βασιλαινα να μου πει εντυπώσεις?
Ειχα παει παλια οταν ητανε στον Πειραια. Εξαιρετικο value for money (30 με 40 το ατομο) , πολυ ωραια πιατα , με εξυπνες ιδεες. Το εστιατοριο ητανε καθαρα σε στυλ γευσιγνωσιας, με μικρη ποσοτητα σε πολλα πιατα ομως. Τωρα που πηγε στον καινουριο χωρο διπλα στο Hilton εχω ακουσει οτι εχει ανεβει αρκετα η τιμη οποτε δεν γνωριζω κατα ποσο ανεβηκε και η ποιοτητα! Αναμενουμε κριτικες απο καποιον που να πηγε προσφατα! Θα ηθελα να το επισκεφτω παντως παλι!

Καλο πιτογυρο στο κεντρο στην Πλατεια Ειρηνης στον "Κωστα"
 
Last edited:

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Πήγαμε φέτος με την ενέργεια της άλφα μπανκ με συγκεκριμένο μενού. Πολύ καλός χώρος. Έχει και εξωτερικό χώρο απέναντι σαν κήπος. Από το μενού πολύ καλό σαν γεύσεις και ποιότητα γιατί πήραμε όλες τις διαθέσιμες επιλογές.
Αν και καθημερινή το μαγαζί ήταν σχεδόν γεμάτο και οι μισοί σχεδόν ήταν χωρίς την προσφορά.
Το έχουμε στο πρόγραμμα για επίσκεψη πάλι.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Πολύ καλό πιτογυρο στο κέντρο??:icon_redface::icon_redface:

Επίσης έχει πάει κάποιος στο Βασιλαινα να μου πει εντυπώσεις?
Είχα πάει σε αυτό και στη χύτρα με τις ημέρες γευσιγνωσιας. Συνολικά μου άρεσε καλύτερα το Βασιλαινας και ας μην είχε τόσο πειραματισμό. Ο εξωτερικός χώρος είναι ομορφος. Ειδικά ένα πιάτο με αρνάκι μου έχει μείνει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολύ καλό πιτογυρο στο κέντρο??:icon_redface::icon_redface:
Για μένα το καλύτερο συγκριτικά είναι το Νεοκλασικό στην Περικλέους/Καραγιώργη Σερβίας/Αθηναϊδος/Αγίας Ειρήνης.
Ο "Κώστας" απογοητευτικός σε όλα, ποιότητα, ποικιλία, ποσότητα.

Επίσης έχει πάει κάποιος στο Βασιλαινα να μου πει εντυπώσεις?
Πήγαμε όταν ήταν στον Πειραιά, αλλά μόλις είχε αλλάξει σεφ κι ήταν χάλια. Ο φίλος που μας το συνέστησε πήγαινε συχνά, ήρθε μαζί μας κι απογοητεύτηκε, όλο συγγνώμη μας ζητούσε. Μετά μάθαμε ότι πέσαμε στην πρώτη μέρα του νέου σεφ οπότε ήμασταν άτυχοι. Δεν έχω πάει στη νέα τοποθεσία, αλλά άκουσα καλά λόγια γενικώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom