Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επίσης χθες πηγα με τις ημερες γαστρονομίας στο Herve. Για μένα το καλύτερο, που εχω παει μεχρι στιγμής στην Ελλάδα. Εξαιρετικό το φουα γκρα και τα περισσότερα πιάτα είχαν ενδιαφέρον, πέρασα ενα ωραιότατο τρίωρο.
Για να καταλάβω τη διαδικασία, παίρνω τηλέφωνο, κάνω κράτηση, τους λέω ότι θέλω το μενού "ημέρες γαστρονομίας" και η τμή είναι 70€/άτομο;
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Ναι. Και αφού κάνεις κράτηση πηγαίνεις στη σελίδα και πληρώνεις με κάρτα τράπεζας Πειραιώς
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι. Και αφού κάνεις κράτηση πηγαίνεις στη σελίδα και πληρώνεις με κάρτα τράπεζας Πειραιώς
Χμ, δηλαδή κανονικά το μενού έχει 95 και με το πρόγραμμα είναι 70; Όχι ότι είναι λίγο, αλλά 50% δεν είναι. Κι εγώ που δεν έχω Πειραιώς τι κάνω, δεν έχω εναλλακτική;
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Όχι μόνο εχει 70 και όχι λιγότερο όπως υποστηρίζει η προσφορά αλλά λείπουν και πιάτα από το μενού των 95€.
Βέβαια στα 2 άτομα έχεις κέρδος το κρασί και έχεις μια καλή εικόνα του μενού
Μπορείς να πληρώσεις όπως θέλεις. Απλά με Πειραιώς συμμετέχει και στη κλήρωση για δώρα
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Χμ, δηλαδή κανονικά το μενού έχει 95 και με το πρόγραμμα είναι 70; Όχι ότι είναι λίγο, αλλά 50% δεν είναι. Κι εγώ που δεν έχω Πειραιώς τι κάνω, δεν έχω εναλλακτική;
Στα περισσότερα είναι αδιάφορη η εκπτωση με εξαίρεση κάποια λίγα όταν το είχα ψάξει περισσότερα. Εγώ απλώς το είδα σαν μια ευκαιρία για δοκιμές, μιας και πιο πριν τα οικονομικα μου δεν μου το επιτρέπανε. Αλλά στο herve αν προσθεσεις και το φουα γκρα στη μέση και νερο και φιλοφώρημα, πιο κοντα στο 100αρικο το άτομο βγαίνει.

Ένας άλλος φίλος μου πήγε στο Βασιλαινας και από 55 ευρω κανονικά, πλήρωσε 45 με τα ίδια πιατα. Σίγουρο το δεκάευρω δεν ειναι και τόσο μεγαλη έκπτωση, αλλά νταξει το βρίσκω και λογικό. Δεν γίνεται να βγουν αυτα τα μαγαζια με μειον 50. Το πως το παρουσιαζει το Αθηνόραμα είναι άλλο κεφάλαιο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
έχει και σουβλάκι δλδ ή μόνο κεμπάπ?

Άδανα και κασερλι σε πιτα να δοκιμάσεις, εάν πας , είναι όνειρο, ναι έχει και σουβλάκι

Μενού

αλλά τα υπόλοιπα Πολιτικά είναι που αξίζουν :)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Φύκι Φύκι στο Πόρτο Ράφτη πάνω στην θάλασσα για ψαράκι σε σούπερ τοποθεσία. Εχει και πιάτα κρεατικων.

Τιμές νορμάλ θα έλεγα. 15€-20€/άτομα.
 
Last edited:

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Επίσης για Prive ψαροφαγια ( ακριβό) αλλά πολυ ομορφη τοποθεσία, αλλά όχι σαν την Ιθάκη, είναι ο Λάμπρος, στη Λίμνη Βουλιαγμένης

Labros Restaurant - Αυθεντική εμπειρία θαλασσινών από το 1889

αλλά είναι σε επίπεδο Ιθάκης ( 70 ευρώ ) το λιγότερο το άτομο, για να πεις πως έφαγα καλά :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom