ΗΠΑ Εσωτερικές πτήσεις στις ΗΠΑ.

dabes1988

Member
Μηνύματα
22
Likes
10
Εσωτερικες πτησης στην Αμερικη ποιες εταιρειες προτιματε να πετατε?
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Στην Αμερτικη με ποιες εταιρειες προτιματε να πετατε?
Αν δεν έχει μεγάλη διαφορά τιμής με την Virgin Atlantic.Νόμιζα ότι από την Ν.Υόρκη μόνον θα φύγεις για Ελλάδα.Τώρα πρόσεξα ότι θα κάτσεις 5-6 μέρες.Επομένως το πρόγραμμα είναι μια χαρά.Το πολύ-πολύ να έκοβα μια μέρα από Ν.Υόρκη και να την έβαζα στο Μαϊάμι όπως είπαν και άλλοι πιο πάνω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εσωτερικες πτησης στην Αμερικη ποιες εταιρειες προτιματε να πετατε?
Οποια είναι φτηνότερη, όποια δίνει μίλια (united) και όποια δεν την λένε american airlines.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Οποια είναι φτηνότερη, όποια δίνει μίλια (united) και όποια δεν την λένε american airlines.
Γιατί τι έχει η American airlines?? Αν έχεις να επιλέξεις μεταξύ αυτής και της Spirit :haha: τι κάνεις τότε??

Α για τη Southwest τι άποψη έχετε?
 
D

Delmem38110

Guest
Γιατί τι έχει η American airlines?? Αν έχεις να επιλέξεις μεταξύ αυτής και της Spirit :haha: τι κάνεις τότε??

Α για τη Southwest τι άποψη έχετε?
με την σπιριτ είχα πετάξει από νέα Υόρκη για νταλας, μια χαρά ήταν αλλά οι φίλοι μου όταν έφτασα μου είπαν ότι πέφτει ξύλο στα αεροπλάνα τους. 🤣🤣🤣 στο τέλος της πτήσης μου έστειλαν εκπτωτικό γα να ζητήσουν συγνώμη.... δεν ξέρω από τι.
με την σαουθγουεστ πέταξα πριν από πάρα πολλά χρόνια σε ένα μπόινγκ χρωματισμένο σαν φάλαινα όρκα. το πρώτο μου φοιτητικό αεροπορικό εισιτήριο που έβγαλα από ένα μηχανάκι. ήταν σαν λεωφορείο σταμάτησε στο αεροδρόμιο love field του νταλας άδειασε και ξανά ξεκίνησε για σαν αντονιο. στη διαδρομή μας δώσανε και lovebites, σακουλάκια με ξηρούς καρπούς δηλαδή και πολλά μπουκαλάκια δωρεάν booze... ωραία χρόνια.
η Αλάσκα είναι πολύ καλή εταιρία και η βιρτζιν επίσης με εύκολη και φτηνή αναβάθμιση ακόμα και όταν κάνεις τσεκ ιν. και φυσικά μια xαρά και η αμερικαν που εξυπηρετεί πολύ τον νότο με πολύ μεγάλη βάση στο DFW
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
με την σπιριτ είχα πετάξει από νέα Υόρκη για νταλας, μια χαρά ήταν αλλά οι φίλοι μου όταν έφτασα μου είπαν ότι πέφτει ξύλο στα αεροπλάνα τους. 🤣🤣🤣 στο τέλος της πτήσης μου έστειλαν εκπτωτικό γα να ζητήσουν συγνώμη.... δεν ξέρω από τι.
με την σαουθγουεστ πέταξα πριν από πάρα πολλά χρόνια σε ένα μπόινγκ χρωματισμένο σαν φάλαινα όρκα. το πρώτο μου φοιτητικό αεροπορικό εισιτήριο που έβγαλα από ένα μηχανάκι. ήταν σαν λεωφορείο σταμάτησε στο αεροδρόμιο love field του νταλας άδειασε και ξανά ξεκίνησε για σαν αντονιο. στη διαδρομή μας δώσανε και lovebites, σακουλάκια με ξηρούς καρπούς δηλαδή και πολλά μπουκαλάκια δωρεάν booze... ωραία χρόνια.
η Αλάσκα είναι πολύ καλή εταιρία και η βιρτζιν επίσης με εύκολη και φτηνή αναβάθμιση ακόμα και όταν κάνεις τσεκ ιν. και φυσικά μια xαρά και η αμερικαν που εξυπηρετεί πολύ τον νότο με πολύ μεγάλη βάση στο DFW
"στο τέλος της πτήσης μου έστειλαν εκπτωτικό γα να ζητήσουν συγνώμη.... δεν ξέρω από τι." :haha: :haha: Ε κάτι θα ήξεραν αυτοί

Ααααχ η Virgin τι μου θύμισες τώρα! Το 2016 που είχα πάει ΗΠΑ έκανα δύο πτήσεις μ αυτούς κ είχα μείνει άφωνη τι εταιριάρα! Δυστυχώς δε νομίζω να πετάει πια ως Virgin, την αγόρασε η Alaska και πάνε οι χλίδες του Branson
 

dabes1988

Member
Μηνύματα
22
Likes
10
Επειδη κοιταω Las Vegas-Miami πτηση και απευθειας εχει μονο Frontier,Spirit και American και λεω να γυρισω L.A να φυγω με Delta🥴
 
D

Delmem38110

Guest
"στο τέλος της πτήσης μου έστειλαν εκπτωτικό γα να ζητήσουν συγνώμη.... δεν ξέρω από τι." :haha: :haha: Ε κάτι θα ήξεραν αυτοί

Ααααχ η Virgin τι μου θύμισες τώρα! Το 2016 που είχα πάει ΗΠΑ έκανα δύο πτήσεις μ αυτούς κ είχα μείνει άφωνη τι εταιριάρα! Δυστυχώς δε νομίζω να πετάει πια ως Virgin, την αγόρασε η Alaska και πάνε οι χλίδες του Branson
τώρα μόνο σαν βιρτζιν Ατλάντικ και σαν Βιρτζίν Αυστραλία.
ωραία χρόνια.
IMG_3D9C2AD6C171-1.jpeg
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Εγώ έκανα 3 πτήσεις με Delta τον Σεπτέμβριο απο ΝΥ για Καλιφόρνια.
Κανένα πρόβλημα, άριστες εντυπώσεις, απίστευτη ταινιοθήκη.
Στα + οτι δίνει χειραποσκευή και προσωπικό αντικείμενο και στον πιο φθηνό ναύλο και μαλιστα χωρίς περιορισμό σε βάρος.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom