Γενικά Ευρωπαικος προορισμος για ενα σαββατοκυριακο?

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Γεια σας ψαχνουμε να παμε σε ενα ευρωπαικο προορισμο που να αξιζει για ενα σαββατοκυριακο. Αυτο σημαινει οτι θα παμε κατα πασα πιθανοτητα Παρασκευη μεσημερι προς απογευμα (αλλα οκ, μπορουμε να παρουμε και μια μερα αδεια οποτε να ειναι ολη η Παρασκευη απο το πρωι διαθεσιμη) και θα γυρισουμε Κυριακη, και θα ειναι σιγουρα απευθειας η πτηση αλλα οικονομικη. Μιλανο εχουμε παει και δε μας αρεσε καθολου, επισης Ρωμη, Βρυξελλες, Ελβετικες πολεις, Βερολινο, Λονδινο, Εδιμβουργο, Βαρκελωνη, Μαλαγα, Μαγιορκα, Μαδριτη και Παρισι εχουμε παει ηδη μια-δυο φορες στο καθενα. Σκεφτομαστε Κρακοβια αλλα δεν εχει απευθειας...Καποια ιδεα? Προφανως οχι πτησεις πανω απο 3-4 ωρες. Ευχαριστω πολυ!!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Αν υπήρχε η δυνατότητα να γυρίσετε Δευτέρα, θα σου έλεγα Ποζναν! Ή Κρακοβια, γιατί όχι; Νομίζω είχε απευθείας πτήσεις, δεν έχει πλεον; Και για το Ποζναν έχει απευθείας από Αθήνα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Γεια σας ψαχνουμε να παμε σε ενα ευρωπαικο προορισμο που να αξιζει για ενα σαββατοκυριακο. Αυτο σημαινει οτι θα παμε κατα πασα πιθανοτητα Παρασκευη μεσημερι προς απογευμα (αλλα οκ, μπορουμε να παρουμε και μια μερα αδεια οποτε να ειναι ολη η Παρασκευη απο το πρωι διαθεσιμη) και θα γυρισουμε Κυριακη, και θα ειναι σιγουρα απευθειας η πτηση αλλα οικονομικη. Μιλανο εχουμε παει και δε μας αρεσε καθολου, επισης Ρωμη, Βρυξελλες, Ελβετικες πολεις, Βερολινο, Λονδινο, Εδιμβουργο, Βαρκελωνη, Μαλαγα, Μαγιορκα, Μαδριτη και Παρισι εχουμε παει ηδη μια-δυο φορες στο καθενα. Σκεφτομαστε Κρακοβια αλλα δεν εχει απευθειας...Καποια ιδεα? Προφανως οχι πτησεις πανω απο 3-4 ωρες. Ευχαριστω πολυ!!
Δεν αναφέρεις πότε σκέφτεστε να πάτε, αλλά η Βερόνα που πετάει απευθείας η Aegean είναι ωραία λύση αλλά εποχιακή. Δες το. Είναι υπέροχη πόλη. Βενετία επίσης ασυζητητί. Επίσης δες κ τη volotea που πάει Γένοβα (μπορείτε να φύγετε από κει για ένα τουρ στα χωριά Cinqueterre). Αν κ νομίζω ότι κ η Aegean πάει Γένοβα, επίσης εποχιακά. Βασικά δείτε προς Ιταλία, Γερμανία, κάποιες πόλεις της Γαλλίας όπως Λυών, Μπορντώ (αυτές είναι εποχιακές όμως). Οι περισσότερες ευρωπαϊκές πόλεις μπορούν να βγουν άνετα σε διήμερο/τριήμερο. Πχ μπορείτε να πάτε Μόναχο. Ή από Μόναχο να πάτε Σάλτσμπουργκ με το τρένο (το έχω κάνει και το διήμερο στο Σάλτσμπουργκ ήταν υπεραρκετό). Θα σου έλεγα δες κ προς Σκανδιναβία μεριά αλλά είναι λίγο ακριβούτσικα εκεί. Ειδικά η Κοπεγχάγη άνετα διήμερο! Α, και Άμστερνταμ φυσικά. Κορυφαία επιλογή για 2-3 μέρες. Βασικά η τελική επιλογή σου πιστεύω θα εξαρτηθεί κ από τις πτήσεις αν σε βολεύουν οι ώρες δηλαδή στο πήγαινε-έλα
 
Last edited:

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Το ίδιο θέμα έχω κ εγώ λόγω έλλειψης άδειας..
Βαρσοβία (πτηση Παρασκευή απόγευμα-Κυριακή απόγευμα)
Βουκουρέστι (πολλές επιλογές σε ώρες πτήσεων)
Βελιγράδι
Κοπεγχάγη που ειπώθηκε βεβαίως
Όπως και μόναχο
Και αναλόγως την εποχή καποια από τις πρωτεύουσες των Βαλτικων χωρών (βίλνιους πχ εχει πολλες επιλογες και με loco)
Και εννοείται οι επιλογές της Ιταλίας παίζουν πάντα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom