Ζάκυνθος Ζάκυνθος - Ναύπλιο - Ξενοδοχεία εμπειρίες

Abeness

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος.
Ζάκυνθο, προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα αλλά είναι φυσικά και προσωπική άποψη, μιας και ξέρω πολλά άτομα που κόβουν φλέβες, πρέπει να διευκρινίσω ότι δεν πρόλαβα να πάω σε όλο το νησί και έτσι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός. Μου άρεσε πολύ οι ταβέρνες με της καντάδες, η θέα που είναι από πολλά σημεία ειδικά προς Καμίνια κ.λ.π. που οι ταβέρνες εκεί είναι απίστευτες, μου άρεσε συγκεκριμένα πάρα πολύ “Η ταβέρνα που λέγαμε” καθώς και η παραλία στα καμίνια. Δεν μου άρεσε η κρουαζιέρα που προσφέρουν μιας και πέρα από την παραλία με το ξακουστό προσαραγμένο καράβι δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο, δεν μου άρεσε που η παραλία που πάνε οι χελώνες και γεννάνε είναι ανοιχτή προς το κοινό, με κάποιες προφυλάξεις βέβαια αλλά για μένα έπρεπε να ήταν κλειστή.
Τέλος δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ το ξενοδοχείο που μένανε. Το είχαμε κλείσει μέσω internet και δεν είχαμε ιδία άποψη. Το ξενοδοχείο αυτό λέγετε Hotel Rania http://www.zantehotels.gr/raniahotel/grindex.html όπως μπορείτε να δείτε από έξω είναι πραγματικά πολύ όμορφο, όμως η εξυπηρέτηση είναι ΧΑΛΙΑ. Στης γωνίες στα δωμάτια βρήκαμε αράχνες!! Για να μας αλλάξουν σεντόνια φτάσαμε στο σημείο να τους το υπενθυμίσουμε εμείς!!!, ενώ η δικαιολογία ότι η ιδιοκτήτρια έχει πολλά παράπονα από την υπάλληλο που έχει και ότι θα την διώξει, δικαιολογία που έχω ακούσει πάρα πολλές φορές. Όταν αλλάξαμε ΕΜΕΙΣ(!!) πετσέτες της παλιές της είχαμε αφήσει σε ένα πάγκο που είχε, και που όταν φύγαμε (κάτσαμε συνολικά 5 μέρες) οι πετσέτες ήταν ακόμα εκεί!!! Η πισίνα που έχει μύριζε χλώριο σε τέτοιο βαθμό που η παρέα που ήμασταν κάναμε μόνο μια φορά μπάνια και αυτό για 10 λεπτά. Ο δε κύριος που ήταν εκεί μια μέρα στις 8μιση το πρωί θυμήθηκε να ρίξει στης σκάλες νερό για να της καθαρίσει, με αποτέλεσμα στις 9 που σηκωθήκαμε όταν πήγαμε για πρωινή βόλτα η μια κοπέλά από την παρέα, γλίστρησε και στραμπούλιξε το πόδι της, βέβαια σε καμία περίπτωση δεν υπήρχε πρόβλεψη για αντιολισθητικές ταινίες στα σκαλοπάτια, ενώ την άλλη μέρα το πρωί ο κύριος αυτό ξανά έριξε νερό την ίδια ώρα σαν να μην είχε γίνει τίποτα… έλεος βρε παιδιά δεν μπορεί να είμαι τόσο παράξενος…

Ναύπλιο-Τολό
Σε αντίθεση με το Rania στο Τολό βρήκαμε ένα ξενοδοχείο (πάλι μέσω internet ) το Dolfin http://www.j-g.gr/main-gr.html το οποίο ενώ από έξω δεν σου λέει και πολλά, μέσα είναι πολύ ωραίο και με πολύ καλή εξυπηρέτηση. Δεν είναι βέβαια υπερλούξ αλλά ειλικρινά ποτέ δεν ζήταγα κάτι τέτοιο. Το καλό είναι ότι έχει τραπέζια στην είσοδο του ξενοδοχείου που μπορείς να πάρεις πρωινό, καφέ, ενώ μετά προσφέρεται φαγητό ή πίτσα ή ότι ζητήσεις. Το εκπληκτικό είναι ότι μόλις τελειώνουν οι καρέκλες του ξενοδοχείου, υπάρχει 1 μέτρο (ακριβός 1 μέτρο) αμμουδιά και μετά…θάλασσα !!! από την μία μεριά από πολεοδομικής άποψης δεν το συζητάμε αλλά για όλους εμάς είναι παράδεισος. Το μόνο ίσως αρνητικά είναι ότι υπάρχουν πολύ λίγες ομπρέλες και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε, χε χε και ότι το ψυγείο που έχει στο δωμάτιο μέσα δεν είναι ότι καλύτερο μιας και είναι πολύ μικρό και είναι απλά για να κρατάς ότι βάλεις μέσα απλά δροσερά. Πολύ καλή εξυπηρέτηση αλλαγή στα σεντόνια και στης πετσέτες στην ώρα τους, και γενικά όλα πολύ καλά. Το Τολό έχει πάρα πού καλή παραλία και είναι ότι πρέπει για χαλάρωση ενώ για το Ναύπλιο, τι να πω απλά πανέμορφο!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλώς ήρθες!!

Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις. Ζάκυνθο είχα πάει πριν 2-3 χρόνια, αλλά ήταν άνοιξη οπότε ήταν διαφορετική φάση. Η θέα όντως είναι πολύ ακλή από πολλά σημεία, αλλά για τις παραλίες δεν έχω άποψη, καθώς έχω μόνο κάτι θολές αναμνήσεις από μικρός που έκανα διακοπές στο Λαγανά :p
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες Abeness.

Προφανώς δεν είσαι εσύ ο παράξενος. Όταν πάμε σε ένα μέρος και πληρώνουμε θέλουμε και αντίστοιχο service. Αυτά τα φαινόμενα δυστυχώς στη χώρα μας είναι συνηθισμένα και μας δυσφημούν στο εξωτερικό.
 

Abeness

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
@ Dakis Στο Λαγανα πονηρούλι εεε ;)
@ lthanos Το κουφό είναι οτι το πρωσοπικό εκεί ήταν Αγγλίδες !!!!
 

ERINAKI

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ζακυνθος
Ονειρεμένο Ταξίδι
πραγα
ρε παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα!ειμαι γεννημα θρεμμα ζακυνθου κ ξερω απο πρωτο χερι τι ομορφιες εχει το νησι!βασιλικο πηγες;εκει αξιζει πραγματικα!στο ναυαγιο πηγες;οσο για την εξυπηρετηση ετυχες στην περιπτωση φιλε μου!δεν ειναι ολοι ετσι
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
ρε παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα!ειμαι γεννημα θρεμμα ζακυνθου κ ξερω απο πρωτο χερι τι ομορφιες εχει το νησι!βασιλικο πηγες;εκει αξιζει πραγματικα!στο ναυαγιο πηγες;οσο για την εξυπηρετηση ετυχες στην περιπτωση φιλε μου!δεν ειναι ολοι ετσι
ε καλά κι εσύ αυτά τα γράφαν πριν 3 χρόνια:roll: τώρα θα έχουν αλλάξει τα πράγματα:D
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
που το βρήκε και το ξέθαψε από το χρονοντούλαπο του travelstories η τρελοζακυνθινιά:D?
 

ERINAKI

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ζακυνθος
Ονειρεμένο Ταξίδι
πραγα
σωστα πες τα καλη μου στον κυριο!!!δεν καταλαβα λενε τετοια πραγματα για το νησι μου και να μην μιλησω?με πνιγει το δικιο!και τελος παντων οποιος θελει να μιλησει για ενα νησι ας το δει ολο καλα και να το γυρισει πρωτα και μετα να μιλησει
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
σωστα πες τα καλη μου στον κυριο!!!δεν καταλαβα λενε τετοια πραγματα για το νησι μου και να μην μιλησω?με πνιγει το δικιο!και τελος παντων οποιος θελει να μιλησει για ενα νησι ας το δει ολο καλα και να το γυρισει πρωτα και μετα να μιλησει
μην πτοεισαι βρε ερινακι!
και μιας και σε βρηκαμε δεν μας γραφεις και μερικα must απο το νησι σου γιατι με βλεπω σε λιγες μερες κατα κει?σαν ντοπια σιγουρα θα ξερεις καλυτερα απο εμας που θα ερθουμε μονο για διακοπες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom