Ζαγοροχώρια ή Τζουμέρκα;

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Το Σαββατοκύριακο της 25ης Μαρτίου λέμε να πάμε προς τα εκεί για 4 βράδυα. Δεν έχουμε πάει σε κανένα από αυτά τα μέρη. Που θα λέγατε να πάμε; Σε ποιο χωριό να μείνουμε;
Ευχαριστώ
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Τα Ζαγοροχώρια είναι πιο τουριστικά χωριά με πολλά καταλύματα.
Τα χωριά των Τζουμέρκων έχουν μια "άγρια" ομορφιά, αλλά με πολύ λιγότερες επιλογές για διαμονή.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Θα συμφωνήσω με τον Chris7 και θα προσθέσω ότι η διαδρομή, είτε από Άρτα είτε από Εγνατία, μέχρι να φτάσεις έχει πιο πολλές στροφές από ότι για τα Ζαγοροχώρια.
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Από αυτά που διαβάζω έχω την εντύπωση ότι στα Ζαγοροχώρια υπάρχουν περισσότερα να δει κανείς, μήπως οι μέρες είναι πολλές για Τζουμέρκα; Βέβαια δε θέλουμε να βλέπουμε και όλη τη μέρα, χρειάζεται και λίγη χαλάρωση.
Σε ποιο χωριό προτείνετε να μείνουμε στα Ζαγοροχώρια; Αν πάμε στα Τζουμέρκα να μείνουμε στο Συρράκο;
Οι επιλογές στα Τζουμέρκα για διαμονή είναι λιγότερες από ότι στα Ζαγοροχώρια, όμως στο booking.com έχουν πολύ καλύτερη βαθμολογία. Βέβαια αυτό δεν ξέρω αν μας λέει σίγουρα κάτι..
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
κι εγω παπιγκο στα ζαχοροχωρια ψηφιζω!κ κοιτα κ απο προσφορες σε διαφορα sites με deals!!εχουν καλες περιπτωσεις!φυσικα κ το booking σταθερη αξια!χαχα!
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Σας ευχαριστώ, σίγουρα ψάχνουμε παραδοσιακό ξενώνα. Στο Πάπιγκο αν μείνουμε δε θα είμαστε απομονωμένοι από τα υπόλοιπα χωριά; Κάποιος μας είπε να μείνουμε Αρίστη ή Μονοδέντρι ώστε να είμαστε στο κέντρο και να είναι οι αποστάσεις από τα υπόλοιπα χωριά μικρές. Τι λέτε;
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Η Αρίστη ειναι το διπλανό χωριό από το Πάπιγκο οπότε δεν νομίζω να αλλάζει κάτι! Τα Ζαγοροχώρια είναι πολλά παντως και εχεις πολλες δραστηριότητες να κανεις όπως πεζοπορια,ραφτινγκ κτλ!! Οποτε αναλογως το το ατομα ειστε διαλεγετε και που θα πατε!!
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα και θα πάρεις πολλές απαντήσεις για διαμονή και φαγητό στο Ζαγόρι.
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Τελικά κλείσαμε στο στα Τζουμέρκα στο χωριό Συρράκο στον ξενώνα Σταυραετός.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
καλα να περασετε!δειχνει πολυ ωραιος ο ξενωνας!κ γραψε εδω αν σου αρεσαν κ ποσο τα Τζουμερκα!προσωπικα μαζευω γνωμες ακομη γιαυτο το μερος! :) :):)
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Ευχαριστούμε, θα γράψω εντυπώσεις μόλις γυρίσουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom