Τανζανία Ζανζιβάρη

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Βρήκα το ακολουθο δρομολόγιο για Ζανζιβάρη 592 Ε και μου φάνηκε πολύ καλή τιμή δεν ξερω αν ειναι, τι λενε οι ειδημονες? Και σχετικα με τις αεροπορικές ποια ειναι η γνωμη σας?



agr.skyscanner.com_images_site_bookingpage_outbound_icon_small.png
Thu 1 Dec 2011



13:30ATH Athens InternationalEgyptAirMS748
15:30CAI Cairo2h Connect in airport7h 30
23:00CAI CairoEgyptAirMS841(+1) 04:45DAR Dar Es Salaam4h 45 Connect in airport2h 45
07:30DAR Dar Es SalaamPrecision AirPW450
08:00ZNZ Zanzibar0h 30
Flight departs on 08 December 2011

agr.skyscanner.com_images_site_bookingpage_inbound_icon_small.png
Wed 7 Dec 2011



20:40ZNZ ZanzibarPrecision AirPW712
21:10DAR Dar Es Salaam0h 30 Overnight stay required5h 05 (+1) 02:15DAR Dar Es SalaamEgyptAirMS842
07:00CAI Cairo5h 45 Connect in airport3h 20
10:20CAI CairoEgyptAirMS747
12:30ATH Athens International2h 10
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ειδήμονας δεν είμαι αλλά από μια πρώτη ματιά το δρομολόγιο φαίνεται μια χαρά με βάση ότι έχει άφιξη νωρίς το πρωί και αναχώρηση αργά το απόγευμα οπότε δε έχεις χαμένες μέρες.Και οι ώρες αναμονής είναι ψιλοανεκτές.Τώρα για την Egypt,είχα ανοίξει έτα τόπικ γιατί ήθελα κι εγώ να κλείσω αλλά δεν... για περίεργους λόγους κι έτσι κοιτάω αλλού!
Άλλη αεροπορική δε βολέυει?Νομίζω με κάτι παραπάνω ίσως βρεις καλύτερη,χωρίς να είμαι σίγουρη βέβαια απλά κοιταξέ το πριν κλείσεις!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μη το ψάχνεις και πολύ. Καλώς ή κακώς η Egyptair έχει μακράν τη καλύτερη τιμή και τις βολικότερες πτήσεις για Dar Es Salaam. Πετάνε και μια ντουζίνα άλλες μικρότερες από Dar για Zanzibar αλλά θεωρώ την Precision πιο αξιόπιστη...
Από προηγούμενη εμπειρία των Αιγύπτιων ούτε ζέστη, λίγο προς το κρύο κλίνω
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
To κοιταξα λιγο και αυτό ειναι το πιο οικονομικό, μάλλον και το πιο βολικό. Βασικά υπαρχει και αλλο ενα με 512 Ε και διανυκτερευση στο Καιρο, μηπως και το συνδιαζαμε ετσι. Αντι για την Precision ειναι η Εthiopian για την οποια δεν εχω ακουσει καλα λογια. Μένει να ψησω τον αντρα μου....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Προσωπικά θα προτιμούσα να πετάξω Dar και να έχω πολλές επιλογές τοπικών πτήσεων αν κάτι πάει στραβά (στη χείριστη ακόμα και φέρρυ μπωτ), από 1 πτήση μέσω Addis. Δεν είναι ταλαιπωρία 1 μόνο διανυκτέρευση στο Κάιρο; Νομίζω ότι του αξίζει κάτι τις παραπάνω αν δεν έχετε πάει
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Σίγουρα αξιζει παραπάνω το Κάιρο, και ναι δεν εχουμε παει. Και η επιστροφη ειναι περισσοτερες ωρες. Γενικα ειναι ταλαιπωρια το δρομολόγιο αλλα νομιζω ότι θα αξιζει. Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπορείτε να κάνετε τις εξής επιλογές
Μπορείτε να κλείσετε τα εισιτήρια σαν πολλαπλών προορισμών: Αθήνα Κάιρο (μένετε όσο θέλετε), Κάιρο-Νταρ και επιστροφή χωρίς στοπόβερ. Δεν νομίζω ότι επιβαρύνει σημαντικά τη τιμή
Επίσης αν αλλάξετε ημερομηνα 3-10 Δεκεμβρίου στο πήγαινε δίνει και απογευματινή πτήση από Αθήνα στις 18:40 με μόνο 2.30 ώρες αναμονή στο Κάιρο
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλή ιδεα... και ετσι για την επιστροφη προλαβαινουμε και το τελευταιο αεροπλανο για Χανια.. Thanks :)
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Έχει μόλις 1 εβδομάδα που γύρισα απο Ζανζιβάρη. Οι πτήσεις μου ήταν ακριβώς οι ίδιες με Egyptair μέσω Καίρου και Precision μέσω Dar. Δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως προβλημα !!!
Ότι κι αν ακούγεται για την Egypt (κι ενώ είχα διαβάσει κι εγώ τα χειρότερα), εγώ προσωπικα δεν έχω κανένα παράπονο ! Καλά αεροπλάνα, ελάχιστη καθυστέρηση, οι βαλίτσες φτάσανε σώες !! Και η Precision αποδείχθηκε καλή και αξιόπιστη (αν εξαιρέσεις το φαγητό στο αεροπλάνο...). Αν κι απο Dar η πτήση για Ζανζιβάρη είναι μόλις 30min.
Η Ζανζιβάρη είναι μαγικό νησί !! Θα ξετρελλαθείς !! Ότι βοήθεια και πληροφορία θέλεις πες μου !!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Μαρια ακομα δεν πηγες το προγραμματισμενο και κοιτας παλι μακρινα,ε?μπραβο κοριτσακι μου,παντως εκει ερχομαστε κι εμεις,ειναι πανω πανω στη λιστα η ζανζιβαρη.αν αποφασισεις ''σφυρα''...:bleh:
anlazar εσυ ποσο εκλεισες τα εισητηρια?
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Μαρια ακομα δεν πηγες το προγραμματισμενο και κοιτας παλι μακρινα,ε?μπραβο κοριτσακι μου,παντως εκει ερχομαστε κι εμεις,ειναι πανω πανω στη λιστα η ζανζιβαρη.αν αποφασισεις ''σφυρα''...:bleh:
anlazar εσυ ποσο εκλεισες τα εισητηρια?
Τέλεια! Σε περιπτωση λοιπον που δεν πεισω τον συζυγο, ορίστε έχω παρέα!! Θα χαρώ πολύ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.255
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom