Ιταλία Πληροφορίες και πρόγραμμα για Βενετία

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Παρα πολύ χρήσιμο και περιεκτικό πραγματικά. Σκέφτομαι εδω και λίγο καιρό να κλείσω το καλοκαίρι ταξιδάκι για Βενετία. Μαλιστα βρήκα και διαμονή σχετικά οικονομική στο κέντρο και την "καπαρωσα" με δωρεάν ακύρωση. Μια ερώτηση: ψάχνοντας για αεροπορικα παρατήρησα ότι δεν μου εμφανίζονται πτήσεις της volotea από Αθήνα προς Βενετια (και αντίστροφα) από τα τέλη Μαΐου και μετά. Σταματάει το δρομολόγιο? Εντύπωση μου κάνει. Η δε Aegean έχει ήδη σχετικά ακριβές επιστροφές. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επιστρέψω με Volotea από Βερόνα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Παρα πολύ χρήσιμο και περιεκτικό πραγματικά. Σκέφτομαι εδω και λίγο καιρό να κλείσω το καλοκαίρι ταξιδάκι για Βενετία. Μαλιστα βρήκα και διαμονή σχετικά οικονομική στο κέντρο και την "καπαρωσα" με δωρεάν ακύρωση. Μια ερώτηση: ψάχνοντας για αεροπορικα παρατήρησα ότι δεν μου εμφανίζονται πτήσεις της volotea από Αθήνα προς Βενετια (και αντίστροφα) από τα τέλη Μαΐου και μετά. Σταματάει το δρομολόγιο? Εντύπωση μου κάνει. Η δε Aegean έχει ήδη σχετικά ακριβές επιστροφές. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επιστρέψω με Volotea από Βερόνα
Τα καλοκαιρινα της volotea ειναι ενεργα παντως. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν τα βλεπεις.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τα καλοκαιρινα της volotea ειναι ενεργα παντως. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν τα βλεπεις.
Για κάποιο λόγο από το PC στη δουλειά μου δεν τα έβλεπα. Τώρα από το κινητό φαίνονται μια χαρά. Κάθε Πέμπτη και Κυριακή βλέπω έχει πτήσεις
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
101
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
ΚΑΛΗΜΈΡΑ.
Γλυκοκοιτάζω τις προσφορές της ραιναιρ. Δεν εχω καταλαβει πως τριγυρνας μέσα στη Βενετια.
Επίσης που ελιναι καλύτερα να μείνεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
ΚΑΛΗΜΈΡΑ.
Γλυκοκοιτάζω τις προσφορές της ραιναιρ. Δεν εχω καταλαβει πως τριγυρνας μέσα στη Βενετια.
Επίσης που ελιναι καλύτερα να μείνεις.
Τριγυρνας με τα ποδια η με βαπορετο αν κουραζεσαι.
Μενεις στο Βενετο, οπου βρεις ικανοποιητικη διαμονη. Περπατιεται πολυ ευχαριστα, δεν εχει μεγαλη σημασια η περιοχη.
Οχι Μεστρε.
 

michalis87

Member
Μηνύματα
87
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα,

διαβάζοντας όπως πάντα στο φορουμ πριν από κάθε ταξίδι θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.

1) Στο νησί Μουράνο να πάμε με κάποιο γκρουπ οργανωμένα; αν όχι πως το οργανώνω μόνος μου; δηλαδή θα πάμε με βαπορέτο και εκεί τι πρέπει να δούμε; υπάρχει κάποιο μέρος συγκεκριμένο που κάνουν επιτόπου δημιουργίες με γυαλί; πρέπει να κλείσω κάτι από πριν;

2) Κάποιο update για εστιατόρια, ωραία μέρη με ωραία θέα κτλ.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα,

διαβάζοντας όπως πάντα στο φορουμ πριν από κάθε ταξίδι θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.

1) Στο νησί Μουράνο να πάμε με κάποιο γκρουπ οργανωμένα; αν όχι πως το οργανώνω μόνος μου; δηλαδή θα πάμε με βαπορέτο και εκεί τι πρέπει να δούμε; υπάρχει κάποιο μέρος συγκεκριμένο που κάνουν επιτόπου δημιουργίες με γυαλί; πρέπει να κλείσω κάτι από πριν;

2) Κάποιο update για εστιατόρια, ωραία μέρη με ωραία θέα κτλ.
1. Μουράνο πας μόνος σου με το βαπορέτο και επισκέπτεσαι το Μουσείο Γυαλιού και το Vetreria Guarnieri Di Levorato Pierina & C. S.A.S ή στο Fornace Mian LTD για επίδειξη φυσητού γυαλιού.
2. Skyline Rooftop Bar Venezia - La terrazza con vista perfetta per un aperitivo o un cocktail
 
Last edited:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
To Murano το γυρνάς εύκολα μόνος, με το βαπορετο όπως σου είπαν. Ομως υπάρχει και το ενιαίο εισιτήριο για να πας και στο Burano, που είναι απείρως πιο όμορφο.
 

michalis87

Member
Μηνύματα
87
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

πόσο χρόνο πρέπει να αφιερώσω στο Μουράνο και πόσο στο Μπουρανο;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom