Η Ευρώπη επιτρέπει πλέον τη χρήση (flight mode) κινητών και tablets κατά την απογείωση & προσγείωση

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή για την ασφάλεια τον αερομεταφορών ανακοίνωσε ότι θα επιτρέψει τη χρήση ηλεκτρονικών συσκευών και κινητών τηλεφώνων κατά την απογείωση και την προσγείωση σε όλη την Ευρώπη

Περισσότερα στο παρακάτω:
http://www.pestaola.gr/easa-allows-use-of-electronic-devices-on-board/
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η British Airways έγινε η πρώτη αεροπορική εταιρεία της Ευρώπης που επιτρέπει τη λειτουργία συσκευών όπως ταμπλέτες, οι παιγνιδοκονσόλες και κινητά «από την απογείωση στην προσγείωση»:
http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231281989
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
τώρα που υποτίθεται ότι απαγορεύονται, όλοι τα έχουν ανοικτά. Δεν βγάζω τον εαυτό μου απ'έξω :icon_lol:
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Σε Flight mode εδώ και χρόνια βάζω το κινητό μου όταν μπαίνω στο αεροπλάνο..Γι'αυτό δεν υπήρχε και υπάρχει αυτή η λειτουργία στις συσκευές??? Είμαι τόσο λάθος?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Σε Flight mode εδώ και χρόνια βάζω το κινητό μου όταν μπαίνω στο αεροπλάνο..Γι'αυτό δεν υπήρχε και υπάρχει αυτή η λειτουργία στις συσκευές??? Είμαι τόσο λάθος?
Για τη διάρκεια της πτήσης εκτός απογείωσης και προσγείωσης.

Αλλά από ότι παρατήρηση πρόσφατα όλοι ανοιχτά τα έχουν σε όλη τη διάρκεια. Και πολλές φορές κάνουν τα στραβά μάτια.

Μια φορά μια γιαγιά Γερμανίδα με κοιτούσε με μίσος επειδή χρησιμοποιουσα smartphone σε flight mode και προσπαθούσε να μου εξηγήσει ότι η συσκευή μου είναι κινητό και απαγορεύεται :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom