Συρία Η Συρία που άφησα...

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μίλησα με φίλη ξεναγό εκεί και μου είπε τραγικά πράγματα. Παρ'ολη την καταπίεση και τις δολοφονίες πολιτών, η Συρία παραμένει ένας εκπληκτικός προορισμός για τους ξένους, γιατί το καθεστώς δεν τολμά να τους πειράξει, θέλοντας να δείξει ότι η χώρα εξακολουθεί να είναι ασφαλής. Από την άλλη ο κόσμος θέλει να πηγαίνουν ξένοι γιατί έτσι θα δουν τι συμβάινει και από την άλλη, ξέρουν ότι όσο υπάρχουν ξένοι τριγύρω, το καθεστώς δεν προβαίνει σε βιαιότητες και καταστολή.

Mια πολύ καλή φίλη και εξαιρετική συγγραφέας, η Ιφιγένεια Θεοδώρου, που έζησε αρκετά χρόνια στη Συρία και που την άφησε με βαριά καρδιά, μου έστειλε το παρακάτω αριστουργηματικό βιντεάκι:

[ame=[MEDIA=vimeo]30851152[/MEDIA] of the Soul on Vimeo

Για όσους πιστεύουν ότι ο υπέροχος αυτός λαός θα βρει το δρόμο του και η υπέροχη αυτή χώρα θα ξαναμπεί στις προτεραιότητες μας.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καταπληκτικό video με υπέροχες εικόνες και καταπληκτική μουσική και είναι μόνο 5' απο τα 65' λεπτά που είναι συνολικά το video !!!!!!
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Θλίβομαι πραγματικά από αυτά που συμβαίνουν εκεί... Έχω έναν κόμπο στο λαιμό και μια συνεχή αγωνία για τους Σύριους αδελφικούς μου φίλους... Μακάρι να επικρατήσει το καλύτερο για τη Συρία και τους Σύριους!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Αγαπημενη Συρια, ελπιζω το μελλον σου να ειναι φωτεινο.....
Και γω με τη σειρα μου συμπαραστεκομαι στους φιλους και συναδελφους Συριους...
Δεν θα ξεχασω ποτε αυτη τη χωρα... Ενα απο τα ωραιοτερα μου ταξιδια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom