ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΠΑΤΡΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΜΕ?

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το ποιος είναι ο συντομότερος χρονικά δρόμος απο θεσ/κη για πάτρα, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την διαδρομή θεσ/κη-λαμία-μπράλος-άμφισσα-ιτέα-ναύπακτος-πάτρα, τώρα μετα την πτώση των τεμπών τα χω λίγο χαμένα, να χρησιμοποιήσω την παράκαμψη? κι αν ναι πόση ώρα θα μου φάει επιπλέον? μήπως να πάρα την εγνατία και μέσω ηπείρου να κατέβω πάτρα? παρακαλώ την βοήθεια σας...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Θα πας με την βάρκα ή με τον γάιδαρο???:D
ξεκαθαρισε για να δούμε πώς θα σε βοηθήσομε...:cool:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
η διαδρομή θεσσαλονίκη πάτρα μέσω ιωαννίνων και Εγνατίας οδού είναι περίπου 6 ώρες και 10 λεπτά με το ΚΤΕΛ Αχαϊας το οποιο πριν την κατολίσθηση στα Τέμπη την εκανε την διαδρομή μεσω Μπράλου σε 7 ωρες και 15 λεπτά.
Φαντάζομαι με το ΙΧ θα είναι κανένα μισάωρο γρηγορώτερα.
Και πληρώνεις, μέχρι στιγμής διόδια μόνο στα Μάλγαρα!

γνώμη μου είναι να πας μεσω εγνατίας οδού για Ιωάννινα, και μετά κατεβαίνεις προς Πάτρα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
η βάρκα και ο γάιδαρος θα είναι στο τρέιλερ όπως ακριβώς στη φώτο...:D το ήξερα ότι θα με εκδικηθείτε κάποτε...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Η παράκαμψη από Αγιόκαμπο θα σου πάρει γύρω στη μία ώρα επιπλέον, ανάλογα και με την κίνηση.
Μήπως είναι καλύτερη ιδέα ο δρόμος Θεσσαλονίκη - Γιάννενα - Μεσολόγγι - Πάτρα;
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
ακόμα κι αν δεν υπήρχε το θέμα με τα τεμπη ,θα σου έλεγα να πας από εγνατια,πιο ανετη και πιο ευχάριστη διδρομή και δε σε επιβαρύνει χρονικά....
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
παιδιά σας ευχαριστώ με καλύψατε ήδη από εγνατία θα πάω, να είστε καλά;)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Λευτέρη, αν δεν σου είναι κόπος, ενημέρωσέ μας μετά το ταξίδι σου, τον χρόνο που χρειάστηκες για την διαδρομή αυτή με το ΙΧ!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
υπολογίζω να κάνω όσο και το κτελ μόνο που εγώ θα έχω αφετηρία την πολη μου που απέχει +150 km σε κάθε περίπτωση θα σας ενημερώσω αν τελικά κάνω την διαδρομή αν και θα βρέχει συνέχεια κι όσο να ναι θα με πάει λίγο πίσω...
 

gd197

Member
Μηνύματα
73
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία check, άλλα τώρα
γιαννινα θεσσαλονίκη το έχω κάνει 1,5ώρα και άλλες 2,5 από πάτρα για γιάννενα. έτρεχα βέβαια παραπάνω από το κανονικό αλλά είναι τέτοιος ο δρόμος που σου επιτρέπει να πηγαίνει πολύ πιο άνετα και γρήγορα απ'οποιοδήποτε άλλο
γενικότερα νομίζω ότι είναι απείρως προτιμότερη η εγνατία από το να πας από Λαμία...λιγότερη κίνηση, πιο ανοιχτός ο δρόμος, πιο ωραία η διαδρομή...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
γιαννινα θεσσαλονίκη το έχω κάνει 1,5ώρα και άλλες 2,5 από πάτρα για γιάννενα. έτρεχα βέβαια παραπάνω από το κανονικό αλλά είναι τέτοιος ο δρόμος που σου επιτρέπει να πηγαίνει πολύ πιο άνετα και γρήγορα απ'οποιοδήποτε άλλο
οταν αναφέρεσαι για καλό δρόμο ελπιζω να μιλας μόνο για εγνατία γιατι η διαδρομή Γιαννενα -Πατρα ειναι καρμανιόλα ολικής !!!

παντως Λευτέρη σιγουρα σε συμφέρει via egnatia ...εχει και λιγότερες στροφές και δεν θα ζαλιστεί και ο γάιδαρος ο ξεσαμάρωτος

ΥΓ. πάντως gd197 1,5ωρα γιαννενα -θεσσαλονίκη .....!! μάλλον αργός μου φάινεσαι .....για ξανακάνε την προσπάθεια :haha: και πές μας
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή-Ισλανδία
θα συμφωνήσω και γω με τους προλαλίσαντες! πολύ καλύτερος δρόμος , χωρίς πολλά κόστη και με πολύ ομορφότερες διαδρομές! διασχίζοντας την εγνατία έρχεσαι αντιμέτωπος με 4 διαφορετικούς καιρούς! και το σημείο της παλιοβούνας είναι πολύ μικρό για να το συγκρίνεις με τα τέμπη!
προτείνω ανεπιφύλακτα!εγω μεσα στο δεκέμβρη το εκανα 2 φορές!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom