Θέλουν να πληρώσουμε για το δημόσιο χρέος;"

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
"Ρε παιδιά έλεος, δεν ήμουν σίγουρη αν με γέλασαν τα μάτια μου,
είδα διαφήμιση στο MEGA που έδινε αριθμό λογαριασμού στη τράπεζα της Ελλάδος
για να βάλουμε λεφτά για το δημόσιο χρέος!! Θα μας τρελάνουν;
Μπαίνω λοιπόν...


στο Τράπεζα της Ελλάδος και κάτω δεξιά έχει ένα banner
που λέει "Λογαριασμός Αλληλεγγύης για την Απόσβεση του Χρέους"
το οποίο οδηγεί στο λινκ Λογαριασμός αλληλεγγύης για την απόσβεση δημοσίου χρέους ...!!

Να κάνω μια απλή ερώτηση όποιος μπορεί να μου απαντήσει....
ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ???????

Δε φτάνουν οι φόροι, οι περικοπές και όλα αυτά; Ποιανού φαεινή ιδέα είναι αυτή;
Μήπως να μαζέψουμε και τα κειμήλια της γιαγιάς για να τους δώσουμε; Ούτε πόλεμο να είχαμε!

Και στο κάτω κάτω ποιός διαχειρίζεται αυτόν τον λογαριασμό της τράπεζας?
Διότι όποιος και να τον διαχειρίζεται από "αυτούς" (τράπεζες, υπουργεία, φορείς) κλάφτε τα..
Καλύτερα να το διαχειριστεί κανας Παλαιοκώστας πιο σίγουρο είναι να πάνε σε καναν καλό σκοπό.."

"Θέλουν να πληρώσουμε για το δημόσιο χρέος;" - theloun na plirosoume gia to dimosio chreos
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
χαχαχαχαχαχα...δεν είχε πολύ πλάκα?!
είναι σαν την άλλη, εξίσου πετυχιμένη διαφήμιση για να πληρώνουμε τους φόρους..τη θυμάστε?
η αλήθεια είναι ότι δεν πάμε πολυ καλα....αλλα από την άλλη πλευρά ας γίνει και "ευεργέτης" κανενας απο αυτους τους καλοφαγάδες!
ααααααχ!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εγώ έχω περιέργεια αν έχει προθυμοποιηθεί κανείς να κάνει κατάθεση. O tempora o mores!
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
αντι για να στηριζει το κρατος τον πολιτη, στηριζει ο πολιτης το κρατος!!
οτι να ναι!!!
Και το κράτος στηρίζει τους βιομήχανους τους εφοπλιστές και τους τραπεζίτες, αυτός είναι ο ρόλος των αστικών κομμάτων, συνεπώς δεν είναι ...ότι να ναι. ;)
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Προφανως δεν ανηκετε στους φτωχους βιοπαλαιστες που συναντουν το Γιωργακη στο δρομο και προθυμοποιουνται να συνδραμουν- εστω και με τη συνταξη τους!! Κριμα...:haha:
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Προφανως δεν ανηκετε στους φτωχους βιοπαλαιστες που συναντουν το Γιωργακη στο δρομο και προθυμοποιουνται να συνδραμουν- εστω και με τη συνταξη τους!! Κριμα...:haha:
Ο Γιωργάκης συναντάει βιοπαλαιστές, κανέναν εφοπλιστή δεν θα συναντήσει για να συνδράμει με ένα μηνιάτικο του???:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.256
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom