Αίγυπτος Θα φύγω με τα νούμερα για Κάιρο...

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920

Το ήξερα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει τίποτε αλλά ήθελα το ταξίδι να ξεκινήσει φαντασμαγορικά… με γκολ από τα αποδυτήρια…
Την κοίταξα με ύφος σοβαρό και της είπα εμπιστευτικά…

-Δεσποινίς πρόκειται για αποστολή υψίστης σημασίας, διακυβεύονται Εθνικά συμφέροντα… για κάντε μια προσπάθεια ακόμα…

Πίσω μου ο Κώστας με μαύρο γυαλί και μαύρο πουκάμισο, σωστός πράκτορας της Μοσάντ, συναινούσε κουνώντας το κεφάλι…

-Δεσποινίς κάντε μια προσπάθεια ακόμα, δεν πάμε για πλάκα στο Κάιρο, είμαστε σε αποστολή…

Ψάρωσε…

-Θα κάνω ότι είναι δυνατόν αλλά το βρίσκω δύσκολο να πετάξει η κυρία χωρίς διαβατήριο… θα πάω στον προιστάμενο…

Δεν είναι δύσκολο αλλά αδύνατον κορίτσι μου, σκέφτηκα , αλλά η πλάκα- πλάκα…

-Δεσποινίς μου αν τα καταφέρετε θα έχετε προσφέρει μεγάλη υπηρεσία στην Ελλάδα., συνέχισα σοβαρά, ενώ πίσω μου ο Κώστας συνέχισε το ίδιο τροπάριο, είμαστε σε μυστική αποστολή, μην πείτε σε κανέναν ότι μας είδατε…

Δυο λεπτά αργότερα με περίλυπο ύφος η δεσποινίς μας ανακοίνωσε τα αυτονόητα… κανείς δεν πετάει στην Αίγυπτο χωρίς διαβατήριο… έτσι μετρήσαμε την δεύτερη απώλεια μας… το πρώτο νούμερο της παρέας δεν ήρθε ποτέ, το δεύτερο νούμερο ήρθε, αλλά χωρίς διαβατήριο… κάτι από δέκα μικρούς νέγρους μου θύμιζε η ιστορία , μόνο που εδώ δεν υπήρχαν ούτε μικροί ούτε νέγροι, εδώ υπήρχαν νούμερα και μάλιστα μεγάλα, τα δέκα μεγάλα νούμερα… Φιλήσαμε λοιπόν αμφιμαγούλος το νούμερο που ήθελε να πετάξει στην Αίγυπτο χωρίς διαβατήριο και μπήκαμε στα ενδότερα…

Πρώτα είδα τις μπύρες… καφάσι ολόκληρο… μετά την Eυαγγελία και τέλος τον Samion… o Samion ειδικά ήταν στα χάι του… φορούσε ένα ναυτικό καπέλο και αγόρευε στην ομήγυρη… θυμάμαι τότε στην Ινδία με ένα γκαζάδικο… αμ το άλλο με το ποστάλι στην Ιταλία… ο καπετάν φουρτούνας… Θεέ μου αναλογίστηκα, αν μας βάλουν στην πτήση θα είναι θαύμα… κι όμως θαύματα γίνονται… κουτρουβαλώντας διαβήκαμε την πόρτα του 320 κι εγώ εναγωνίως έψαχνα το reg του αεροπλάνου….
-Dorothy!!! Ούρλιξα σκορπώντας τον πανικό στους δύσμοιρους συνεπιβάτες μας… το registry!!
-Sierra απάντησε η Dorothy με ένα κακαριστό γέλιο…
-Το έχω της είπα αδιάφορα… Ρόδος, Γενάρης 2009…
-Μπράβο!! Πανηγύρισαν τα νούμερα χειροκροτώντας…


Έδωσε ο Θεός και απογειωθήκαμε… τότε ήταν που ο Samion σηκώθηκε και σε κατάσταση έκστασης μου εμπιστεύτηκε συνωμοτικά…
-Chief έχω inside πληροφορίες … την βλέπεις την ξανθιά στο πλήρωμα? Σήμερα έχει γενέθλια…
Αμάν την κακομοίρα σκέφτηκα… λίγα λεπτά αργότερα τα νούμερα με φωνές και χειροκροτήματα έψαλαν το happy birthday προς τιμήν της ξανθιάς… όλο το αεροπλάνο στο πόδι και η ξανθιά κατακόκκινη από ντροπή να ευχαριστεί…

Δώδεκα και σαράντα πέντε το ένδοξο 320 της Aegean πατούσε τα ιερά χώματα της Αιγύπτου… τα οκτώ μεγάλα νούμερα τις επόμενες δυο μέρες θα έγραφαν σελίδες δόξας στο Κάιρο… μείνετε κοντά μας…
 

Attachments

Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειμαι στην πορτα σου και σιγοτραγουδω
εδω ειναι ο παραδεισος και η κολαση εδω!


Καλως ηρθατε! Περιμενω καυτη συνεχεια!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
ταχυτατο το ξεκινημα... οχι σαν κατι αλλους που ακομη προσπαθουν να ξεπερασουν το... jet lag της πτησης και δε λενε κουβεντα..:bleh:

αναμενουμε συνεχεια!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Κλανκ, κλανκ, κλανκ, κλανκ! (ξεκλείδωμα τετράκις...)
Φσσσστάκ!!! (τράβηγμα σύρτη....)
Κρρρρρκκκκκ...... (τρίξιμο ξύλινης θυρίδας)

Επιτέλους! Τα τετραπλοκλειδωμένα μυστικά φωτογραφικά αρχεία ξανανοίγουν!!!

Στις οθόνες σας, η πρώτη φωτό της χαρούμενης συντροφιάς, αμέσως μετά το τσεκ ιν στο Χίλτον του Καΐρου!!!!

Στο ξενοδοχείο του Καίρου.jpg

Μια υπερπαραγωγή της Walt Disney!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Είναι δυνατόν ή μας κάνετε πλάκα?
Traveller + Samion μαζί?Ζούμε ιστορικές στιγμές....

Υγ:Φήμες αναφέρουν οτι εθεάθει ο καπετάν-Samion να προμηθεύεται μπουκάλια αλκοόλ (δεν του έφταναν οι μπύρες) απο τα Duty Free του αεροδρομίου...
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
τα λες πολυ καλα, συνεχισε για να ερθει και η σειρα μας!!

αλλα μην ξεχασεις να αναφερεις οτι πληρωναμε με κολομπαρονια!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Νομιζω η sapienza και η neraida πρεπει να μας πουν για τον δεσμο τους τον Eihab!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom