Θεσσαλονικη και Ξενοδοχειο Spa

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Γεια σας,ηθελα να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο στη θεσσαλονικη η λιγο πιο εξω απο αυτη, στο οποιο θα μπορουσα να κανω με τη κοπελα μου spa και κατι χαλαρωτικο!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Θα σου πρότεινα το Nicopolis (δίπλα στο Διαβαλκανικό). Εξαιρετικό ξενοδοχείο, άριστη εξυπηρέτηση, θεωρείται πολύ καλό και για διαμονή, φαγητό, καφέ και για υπηρεσίες μασάζ, σάουνας κ.α. Όσον αφορά τις τιμές θαρρώ ότι είναι λιγάκι τσιμπημένες (εξαρτάται από το βαλάντιο του καθενός), αλλά έχει κατά καιρούς και προσφορές για δωρεάν υπηρεσίες spa με διαμονή 1-2 ημερών κλπ.
Δε χάνεις τίποτα να μπεις στο site τους και να τους πάρεις ένα τηλέφωνο.
Hotel Nikopolis Thessaloniki ? Πρώην Kempinski Nikopolis - Official Website Hotel Nikopolis
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Δεν έρχεσαι προς το Άγγιστρο Σερρών να ευχαριστείς ιαματικά λουτρά να χαρεί η ψυχή σου. Τώρα με την εγνατία η Θεσσαλονίκη είναι 45 λεπτά. Αν βρεις κίνηση στον περιφερειακό, για να πας στο Διαβαλκανικό, πιο πολύ ώρα θα κάνεις.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Αν θέλεις εκτός Θεσσαλονίκης, μπορείς να επιλέξεις το Άγκιστρο, όπως προείπε ο φίλος μου ο Σταύρος (ε όχι και 45 λεπτά, κοντά στα 80 θα έλεγα) είτε τα λουτρά Πόζαρ στην Αριδαία. Καλή περίπτωση είναι το Aristoteles Hotel & Spa στην Ουρανούπολη, ένα αντίστοιχο ξενοδοχείο κοντά στα Γρεβενά (μου διαφεύγει το όνομα), καθώς επίσης και σταθερές (αλλά και ακριβές) αξίες, όπως το Sani Resort.
Διαλέγεις και παίρνεις!!!
 

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Θα σου πρότεινα το Nicopolis (δίπλα στο Διαβαλκανικό). Εξαιρετικό ξενοδοχείο, άριστη εξυπηρέτηση, θεωρείται πολύ καλό και για διαμονή, φαγητό, καφέ και για υπηρεσίες μασάζ, σάουνας κ.α. Όσον αφορά τις τιμές θαρρώ ότι είναι λιγάκι τσιμπημένες (εξαρτάται από το βαλάντιο του καθενός), αλλά έχει κατά καιρούς και προσφορές για δωρεάν υπηρεσίες spa με διαμονή 1-2 ημερών κλπ.
Δε χάνεις τίποτα να μπεις στο site τους και να τους πάρεις ένα τηλέφωνο.
Hotel Nikopolis Thessaloniki ? Πρώην Kempinski Nikopolis - Official Website Hotel Nikopolis

Αυτο που μου προτεινεις το βρηκα κ εγω με ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα κ ομολογουμενως μπορω να πω οτι φαινεται πολυ καλο!!!
Το εχεις επισκεφτει μηπως?
Για το spa ποια η γνωμη σου?
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
πολυ καλο spa εχει και το ξενοδοχειο Les Lazaristes στην Σταυρουπολη !
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Αυτο που μου προτεινεις το βρηκα κ εγω με ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα κ ομολογουμενως μπορω να πω οτι φαινεται πολυ καλο!!!
Το εχεις επισκεφτει μηπως?
Για το spa ποια η γνωμη σου?
Για spa δεν έχω πάει προσωπικά στο Nikopolis (μόνο για καφέ, φαγητό και τα τοιαύτα), μεταφέρω την άποψη γνωστών που αναφέρθηκαν στις υπηρεσίες spa με καλά λόγια...
 

harilander

Member
Μηνύματα
557
Likes
400
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Στο Nikopolis εχω μείνει δυο φορές και εχω κάνει χρήση μόνο της εσ.πισινας και του γυμναστηρίου, πολύ καλό,για το υπολοιπο spa δεν εχω αποψη.Στο Lazaristes δεν εχω χρησιμοποιησει το spa αλλα μεταξύ των δυο ξενοδοχείων σαφώς προτιμώ to Nikopolis.
Αρκετά ξενοδοχεία οπως Mediterranean palace, Grand hotel, Excelsior, Met έχουν σπα και είναι μεσα στην πόλη, για το τελευταίο (Μετ) ακουσα καλα λόγια για το σπα.Ποσα λεφτα θες να διαθέσεις και ποσο σε ενδιαφέρουν οι αποστάσεις;
 

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Στο Nikopolis εχω μείνει δυο φορές και εχω κάνει χρήση μόνο της εσ.πισινας και του γυμναστηρίου, πολύ καλό,για το υπολοιπο spa δεν εχω αποψη.Στο Lazaristes δεν εχω χρησιμοποιησει το spa αλλα μεταξύ των δυο ξενοδοχείων σαφώς προτιμώ to Nikopolis.
Αρκετά ξενοδοχεία οπως Mediterranean palace, Grand hotel, Excelsior, Met έχουν σπα και είναι μεσα στην πόλη, για το τελευταίο (Μετ) ακουσα καλα λόγια για το σπα.Ποσα λεφτα θες να διαθέσεις και ποσο σε ενδιαφέρουν οι αποστάσεις;
Οι αποστασεις δε με απασχολουν και μαλλον θα προτιμησω κατι εξω απο Θεσσαλονικη για να ειναι κ πιο ησυχα!
Οσο για τα χρηματα,πιστευω μια τιμη γυρω στα 130 ευρω ειναι πολυ λογικη!!!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.024
Likes
1.578
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Έμεινα χθες στο Les Lazaristes. Το spa του περιλαμβάνει καμπίνα χαμάμ και τζακούζι για 2 άτομα. Η χρήση είναι δωρεάν για τους πελάτες του ξενοδοχείου και πρέπει να κλείσεις ραντεβού μερικές ώρες πριν στην κοπέλα που είναι στην είσοδο του spa. Τα χρησιμοποιείς για 1 ώρα. Με έξτρα χρέωση μασάζ και περιποίηση για τις γυναίκες. Επίσης έχει εξωτερική πισίνα (ρηχή) και γυμναστήριο. Το ξενοδοχείο είναι καινούριο με μεγάλα δωμάτια, το μόνο μειονέκτημα ότι είναι απόκεντρο. Αν πετύχεις σε προσφορά το δίκλινο έχει χρέωση 99 ευρώ αλλιώς πάει στα 120.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom