Θεσσαλονικιώτικη συνάντηση το Νοέμβριο!

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Τα γεγονότα τρέχουν,κοπές πίττας...ετοιμάζονται,εκδρομές δρομολογούνται;),όοολα αυτά λοιπόν και άλλα πολλά καλό είναι να συζητηθούν από κοντά,έτσι στην τελευταία μας"άτυπη"τραβελστορική συνάντηση ημών των θεσσαλονικέων αποφασίσαμε να βρεθούμε εντός του Νοεμβρίου και να τα πούμε.

Επ ευκαιρία μάλιστα και της διεθνούς έκθεσης"ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ 2010"που διοργανώνεται στην πόλη μας το Νοέμβριο και δεδομένου ότι αρκετά μέλη δείχνουν ενδιαφέρον σκεφθήκαμε να το συνδιάσουμε και η συνάντηση να γίνει το Σάββατο στις 20 Νοεμβρίου έτσι ώστε να μπορέσουν να έρθουν και φίλοι από άλλες πόλεις,θα χαρούμε να γνωρίσουμε και να ξαναδούμε φίλους από Πάτρα,Αθήνα,Κρήτη,Σύρο,κλπ κλπ :clap:από παντού!

Επειδή η συζήτηση περί εκδρομών και κοψίματος πίττας θα μας πάρει χρόνο και σηκώνει εμπεριστατωμένη ανάλυση:haha:είπαμε να μη γίνει εν μέσω κρασοουζοκατάνυξης,αλλά σε πιό νηφάλιο περιβάλλον(η κατάνυξη μπορεί να ακολουθήσει ανάλογα με τη διάθεση και το χρόνο που θάχει ο καθένας).
Οπότε συνοψίζοντας και καταλήγοντας....

Συνάντηση το Σάββατο 20 Νοεμβρίου στις 6.30 το απόγευμα
(όσοι θέλουν μπορούν να συννενοηθούν και να επισκεφθούν μαζί την έκθεση νωρίτερα)για καφεδάκι.....Προτάσεις ...καφέ που είναι κοντά στην έκθεση αναφέρω το verdi που είναι στη γωνία Αγγελάκη με Σβώλου,το καφέ Ζώγια δίπλα στη Σβώλου,
πολύ φινετσάτο αλλά πιό κάτω στην Τσιμισκή το καφέ Πρώτο Πάτωμαhttp://www.protopatoma.gr/,επίσης το καφέ Μουσείο στα Λαδάδικα είναι ήσυχο αλλά είναι στην άλλη άκρη, μακρυά δηλ.από την Εκθεση,
δεκτές προτάσεις,ανάλογα με το πόσα άτομα θα είμαστε και κατά πόσο όσοι θα έρθουν στον καφέ θα πάνε από πριν στην έκθεση αποφασίζουμε και το που θα πάμε.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Να δηλώσω συμμετοχή1) Ναι 2) Ναι 3) Ναι
(=1)Φιλοξενια 2)καφέ 3) φαγητό)
και στα 3 Ναι γιατί χρειάζομαι αρκετό χρόνο για να αναλύσω όλο το πρόγραμμα ΚΤΠ.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Να δηλώσω συμμετοχή1) Ναι 2) Ναι 3) Ναι
(=1)Φιλοξενια 2)καφέ 3) φαγητό)
και στα 3 Ναι γιατί χρειάζομαι αρκετό χρόνο για να αναλύσω όλο το πρόγραμμα ΚΤΠ.
:haha::haha:
αχ βρε toympioti πάντα βολικός και μέσα σ όλα!
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Ναι σε ολα .:clap:
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αν το θέσουμε με τα νούμερα που έβαλε ο toumpiotis
1 έκθεση, 2 καφές, 3 φαγητό

έχουμε και λέμε συμμετοχές
toumpiotis 1 2 3
ΕΡΣΗ 1 2 3
ELGEO2 1 2 3
romantic 2 ίσως 3
mariath 1 2 3
ξαναλέω ότι το βασικό "κομμάτι"είναι το καφεδάκι,οπότε καλό είναι να πείτε και καμιά πρόταση είτε δική σας η απ αυτές που πρότεινα εξ αρχής....
έχουμε βέβαια αρκετές μέρες ακόμα..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Απορία 1: Πότε έγινε συνάντηση στη Θεσσαλονίκη και είχε και φαγητό?
Απορία 2: Καλά, εσύ βρε RM δεν τρως ποτέ? Πάντα για καφέ προτείνεις. Είπαμε, εντάξει, προσέχουμε τη σιλουέτα μας, αλλά αυτοί που πρέπει. Γιατί εσύ δε νομίζω ότι έχεις και τίποτα να κάψεις! :)

Τέλος πάντων. Οι δικές μου προτιμήσεις είναι (ναι, σωστά μαντέψατε): 1-3-2 (Να μας φιλοξενήσουν καλά, να μας ταΐσουν καλύτερα, ε, και μετά να πιούμε και τον καφέ μας). Άλλωστε, νηστικό αρκούδι δε χορεύει (σχεδιάζει, προγραμματίζει, οργανώνει) - και δε νομίζω ότι αυτό ισχύει μόνο για τα αρκούδια!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
babaduma ήμουν σίγουρη ότι θα τ ακούσω....:haha:
(υπενθυμίζω απλώς ότι του Σεπτεμβρίου έγινε σε ρεστωράν γαλλικό το ξέχασες;:D
ο ηθικός αυτουργός που επέμενε για συνάντηση σε καφέ ήταν άλλος,για να γίνει σε πιό ήσυχο περιβάλλον ο προγραμματισμός των εκδηλώσεων,
πρώτη φορά θα πρότεινα συνάντηση για φαγητό (μετά την έκθεση)αλλά δε μούκατσε...μίλα βρε toumpioti.....
βέβαια ομολογώ ότι μου άρεσε αυτή η ιδέα:haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
(υπενθυμίζω απλώς ότι του Σεπτεμβρίου έγινε σε ρεστωράν γαλλικό το ξέχασες;:D
Και γω, με τη σειρά μου, καταγγέλλω τη βία και νοθεία που έγινε εκείνη τη φορά (μη νομίζεις ότι το ξέχασα), αλλοίωση του αποτελέσματος, σφετερισμό της ορθής ψήφου μου με τα γνωστά συνακόλουθα. Για να μην πω ότι στο "γαλλικό" ρεστωράν, ένα ζυμαρικούλι φάγαμε και ενάμισυ καρβέλι ψωμί για να χορτάσουμε. Α, ρε Μπουρνάζι... καθαγιασμένε τόπε!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Και γω, με τη σειρά μου, καταγγέλλω τη βία και νοθεία που έγινε εκείνη τη φορά (μη νομίζεις ότι το ξέχασα), αλλοίωση του αποτελέσματος, σφετερισμό της ορθής ψήφου μου με τα γνωστά συνακόλουθα. Για να μην πω ότι στο "γαλλικό" ρεστωράν, ένα ζυμαρικούλι φάγαμε και ενάμισυ καρβέλι ψωμί για να χορτάσουμε. Α, ρε Μπουρνάζι... καθαγιασμένε τόπε![/QUOTE

:haha::haha:
γι αυτό μετά πήγαμε στο Ελατοχώρι και φάγαμε τον αγλέορα...για να ρθούμε στά ίσια μας....
εν πάσει περιπτώσει χατήρια δε χαλάω,
σκεφθείτε,συσκεφθείτε αν θέλετε το 1 2 3 να γίνει 1 3 2,
η πλειοψηφία θα οδηγήσει στην τελική ψήφο αλλά να μιλήσει και ο ηθικός αυτουργός παρακαλώ..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα οπως και να το κανουμε απο το πρωι μεχρι βαθειας νυκτος μας βλεπω να ειμαστε το Σαββατο εκεινο. Με οποια σειρα θελετε ας το κανουμε. Και ας το επαναλαβουμε οσο θελουμε!
1-3-2-3 και μετα ποτο! και μετα πατσα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.359
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom