Ιορδανία Λίβανος Ιορδανία vs Λίβανο

Michael

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Συρία - 19/4/11
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Γεια σας,
το Πάσχα θα επισκεφτώ την Συρία και μετά σκέφτομαι να επισκεφτώ ή Ιορδανία ή Λίβανο. Έχω ψαχτεί περισσότερο για Ιορδανία και εκεί κλίνω περισσότερο αλλά θα ήθελα να μου πείτε και την δικιά σας άποψη. Που έχει περισσότερα πράγματα να δεις? Τι θα επιλέγατε εσείς?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ιορδανια σιγουρα και μονο για τη Πετρα να πας φτανει....
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Εεεε...για Ιορδανια δεν ξερω..σε λίγες μέρες θα ειμαι εκει... :)
Τώρα, όσο αφορά για Λίβανο..θα ξαναπήγαινα στη Σιδώνα, στα αρχαία (και οχι μόνο) του Μπάαλμπεκ (βέβαια περιμένω περισσότερα από την Πέτρα), στην ζωντανη Βυρηττο, στο οθωμανικό Ζάχλε και στην Ανατολίτικη Τρίπολη...
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Σου προτείνω τον Λίβανο να τον αφήσεις για κάποιο μελλοντικό ταξίδι, ο συνδυασμός Συρίας-Ιορδανίας είναι μια χαρά.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Εεεε...για Ιορδανια δεν ξερω..σε λίγες μέρες θα ειμαι εκει... :)
Τώρα, όσο αφορά για Λίβανο..θα ξαναπήγαινα στη Σιδώνα, στα αρχαία (και οχι μόνο) του Μπάαλμπεκ (βέβαια περιμένω περισσότερα από την Πέτρα), στην ζωντανη Βυρηττο, στο οθωμανικό Ζάχλε και στην Ανατολίτικη Τρίπολη...
εκτός που ζηλεύω πάρα πολύ επειδή ακριβώς τέτοιο ταξιδι θα ήθελα να κάνω φέτος, σου εύχομαι να περάσεις τέλεια και να έρθεις πίσω να μας πείς τις εμπειρίες σου!

Μόνο πες μου πώς πας Αιγιπτο-αεροπορικώς; σε ρωτάω επειδη προσπαθώ να βρώ αν έχει κανένα πλοίο για την Αλεξάνδρια, αλλά τιποτα δεν βρίσκω.

Καλό ταξίδι!!!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ιορδανία: Πέτρα (από τα must). Wadi Rum! Μωσαϊκά στη Μάνταμπα. Kαι Τζέρασα για τις αρχαιότητες.
Στο Αμμάν και να μην μείνετε δεν θα χάσετε τίποτα, εκτός από τα φαλάφελ στον Χάσεμ (αν υφίσταται ακόμα)
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
εκτός που ζηλεύω πάρα πολύ επειδή ακριβώς τέτοιο ταξιδι θα ήθελα να κάνω φέτος, σου εύχομαι να περάσεις τέλεια και να έρθεις πίσω να μας πείς τις εμπειρίες σου!

Μόνο πες μου πώς πας Αιγιπτο-αεροπορικώς; σε ρωτάω επειδη προσπαθώ να βρώ αν έχει κανένα πλοίο για την Αλεξάνδρια, αλλά τιποτα δεν βρίσκω.

Καλό ταξίδι!!!!!
Ευχαριστώ!!

Δεν υπάρχει κανένα πλοιο για Αλεξάνδρεια..Θα πάω αεροπορικώς με την aegean..Που και που βγαίνουν προσφορές γύρω στα 100 ευρώ πήγαινε-έλα..;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom