Ιορδανία Ιορδανία

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα

Πριν από αρκετά χρόνια πήγα ένα πρωί, όπως κάθε μέρα, στη δουλειά. Ένας φίλος και συνάδελφος ήταν ήδη εκεί και αντί για καλημέρα, μου λέει: "Θέλω να πάω στην Ιορδανία" και του απαντάω: "Πότε φεύγουμε;" Με συνοπτικές διαδικασίες, σε λίγες μέρες φεύγαμε για την Ιορδανία. Στην παρέα είχαν προστεθεί άλλοι δύο συνάδελφοι. Έτσι, βρεθήκαμε στο αεροπλάνο με κατεύθυνση το Αμμάν.

Η πτήση έχει μικρή διάρκεια και σύντομα προσγειωθήκαμε στο αεροδρόμιο του Αμμάν. Αμέσως νοιώσαμε τις μυρωδιές της αραβίας (τώρα στο μυαλό μας ήταν ή πραγματικότητα, δεν ξέρω). Πήραμε ταξί για να πάμε στο ξενοδοχείο. Αυτό ήταν το 1ο σοκ. Δεν έχω ξαναδεί τέτοια οδήγηση. Τρέμαμε όλοι και φυσικά "φρενάραμε" συνεχώς. Τελικά, φτάσαμε στο ξενοδοχείο και αφού βολευτήκαμε βγήκαμε μια βόλτα στην πόλη.

Συνεχίζεται ...
 

Attachments

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τελεια!Περιμενω τη συνεχεια με αγωνια!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τέλειο!!!!

Το πρώτο άρθρο του παλιού taksidia.gr επανέρχεται στο προσκήνιο!! Παίρνω ποπ-κορν και κάθομαι δίπλα στην go2dbeach για τη συνέχεια!! :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αυτο το 'τα καλυτερα ακολουθουν' υποσχεται πολλα....μου δινειs λιγα ποπκορν Δακη? Κι εγω κερναω κοκα κολα
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_beer.gif
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δημήτρη δε γράφεις κι'εσύ μια δική σου ιστορία; Είμαι βέβαιος ότι όλοι θα ήθελαν να τη διαβάσουν. :)
 

PatrinosOnAir

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη για Πρωτοχρονιά
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η Αφρική
Η Ιορδανία είναι ένας ενδιάμεσος σταθμός για ένα μεγάλο οδικό ταξίδι που σκοπεύω να κάνω μέχρι την Ινδία.
Περιμένω την συνέχεια !
 

PatrinosOnAir

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη για Πρωτοχρονιά
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η Αφρική
Αν μπορείς να μας δώσεις και πληροφορίες για τα ξενοδοχεία που έμεινες καθώς και ενδεικτικές τιμές για τις εκεί δραστηριότητές σου εκεί(εκδρομές κτλ) θα σου ήμουν ευγνώμων!
Keep going
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Δυστυχώς τιμές δεν θυμάμαι, αλλά δεν έχει και νόημα γιατί το ταξίδι αυτό έγινε πριν 6-7 χρόνια, οπότε οι τιμές μάλλον θα έχουν αλλάξει.

Το ξενοδοχείο ήταν το Marriot στο Αμμάν. Πολύ καλό.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ωραιοτατο ταξιδι Θανο και η περιγραφη του απο εσενα φοβερη!
Και λεγε λεγε θα με πεισειs να παω :lol:.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Νομίζω πως πρέπει να πας. Είναι εντελώς διαφορετικός τόπος από τους εξωτικούς που συνήθως επιλέγεις, αλλά έχει μία μοναδική, δική του μαγεία.

Και μην ανησυχείς, δεν έχει καμία σχέση με Ευρώπη :D.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Είναι από τα ταξίδια που θα ήθελα πολύ να κάνω. Ξέρει κανείς πως είναι τα πράγματα εκεί τώρα? Έχουν ησυχάσει καθόλου ή είναι επικίνδυνα?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.203
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom