Ισλανδία Ταξίδι Ισλανδία και περιορισμοί covid

foskoteinh

Member
Μηνύματα
7
Likes
19
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικος!!
Kαλησπερα!
Ταξιδευω Ισλανδια την επομενη εβδομαδα.
Διαβαζω οτι πρεπει να μεινω 5 μερες καραντινα με δωρεαν διανυκτέρευση σε ξενοδοχειο.
Ωστοσο, πρεπει να κανω καπου αιτηση πιο πριν? Ψαχνω παντου αλλα εχω χαωθει τελειως.
Επισης μπορω να ταξιδεψω με το τεστ αντισωμάτων(καποιο πιστοποιητικό οτι εχω περασει κοβιντ)?
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων:)
 

poised

Member
Μηνύματα
842
Likes
6.108
Kαλησπερα!
Ταξιδευω Ισλανδια την επομενη εβδομαδα.
Διαβαζω οτι πρεπει να μεινω 5 μερες καραντινα με δωρεαν διανυκτέρευση σε ξενοδοχειο.
Ωστοσο, πρεπει να κανω καπου αιτηση πιο πριν? Ψαχνω παντου αλλα εχω χαωθει τελειως.
Επισης μπορω να ταξιδεψω με το τεστ αντισωμάτων(καποιο πιστοποιητικό οτι εχω περασει κοβιντ)?
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων:)
Αν έχεις πιστοποιητικό νόσησης ή εμβολιασμού εξαιρείσαι.

Travellers who present a valid certificate of full vaccination or previous infection:

Do not need to present a negative PCR-test upon arrival.
Do not need to undergo a screening test for COVID-19 at the border and are exempt from quarantine.

visit.covid.is | Registration
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
161
Kαλησπερα!
Ταξιδευω Ισλανδια την επομενη εβδομαδα.
Διαβαζω οτι πρεπει να μεινω 5 μερες καραντινα με δωρεαν διανυκτέρευση σε ξενοδοχειο.
Ωστοσο, πρεπει να κανω καπου αιτηση πιο πριν? Ψαχνω παντου αλλα εχω χαωθει τελειως.
Επισης μπορω να ταξιδεψω με το τεστ αντισωμάτων(καποιο πιστοποιητικό οτι εχω περασει κοβιντ)?
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων:)
Τρομέρο μέρος - τρομερό ταξίσι αν πας για διακοπές ! Καλα να περάσεις !
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.493
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Οι Ισλανδοί από την Δευτέρα - εκτός από πιστοποιητικό εμβολιασμού - απαιτούν ΚΑΙ τεστ 72 ωρών για την είσοδο στη χώρα.
Δηλαδή στους μη εμβολιασμένους δε δίνουν δικαίωμα εισόδου;
Είναι νομίζω ο κανόνας που θα υιοθετηθεί απ' όλους τους επόμενους μήνες...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Δηλαδή στους μη εμβολιασμένους δε δίνουν δικαίωμα εισόδου;
Είναι νομίζω ο κανόνας που θα υιοθετηθεί απ' όλους τους επόμενους μήνες...
Μεχρι προτινος εδιναν αλλά απαιτουν 5 μερες καραντινα σε ξενοδοχειο στο Ρεκιαβικ.
Ετσι οπως τρεχουν τα πραγματα δεν ξερω νεωτερα
 

Iraklis89

Member
Μηνύματα
30
Likes
19
Ωραία , εφόσον έχουμε το πιστοποιητικό εμβολιασμού και η χώρα θέλει και τεστ , δεν έχω καταλάβει το τεστ που θα πρέπει να έχει καταγραφεί ;στο πιστοποιητικό ;δηλαδή θα πρέπει να το εκδώσουμε δυο φορές μια με τον εμβολιασμό και μια με το αποτελέσμα του τεστ ;;

σημειωτεον επειδή θα πάω από άλλη χώρα μάλλον ισλανδια , το ίδιο ισχύει σε κάθε σημείο της Ευρώπης ;κανείς δηλαδή το τεστ και στο περνάνε που ;(εφόσον έχεισ ψηφιακό πιστοποιητικό Εμβολιασμού πάντα )
 

Iraklis89

Member
Μηνύματα
30
Likes
19
μπορεί να μας απαντήσει κάποιος ,για το αντίστοιχο plf της Ισλανδίας ;;

πρεπει να συμπληρωθεί μέχρι 72 ώρες πριν το ταξίδι η από 72 μέχρι και 24 ώρες ας πούμε ;;δεν έχω καταλαβει ας βοηθήσει οποίος μπορεί …
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.075
Μηνύματα
879.696
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom