Ισοθερμικά εσώρουχα

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
καλησπερα παιδια! 14 με 20 Δεκεμβρη αναχωρουμε για Πραγα. Λενε οτι παντα κανει πολυ κρυο τον χειμωνα εκει. Να εξοπλιστουμε λετε με ισοθερμικα εσωρουχα? φανελα - κολαν. Ή θα το αντεξουμε κ ετσι? πιανει παντα τοσο πολυ κρυο εκεί?
οπου κ να κοιταξα θελουμε γυρω στα 80 ευρω για 2 σετ. ξερετε κανα καταστημα on line καπως οικονομικό?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
καλησπερα παιδια! 14 με 20 Δεκεμβρη αναχωρουμε για Πραγα. Λενε οτι παντα κανει πολυ κρυο τον χειμωνα εκει. Να εξοπλιστουμε λετε με ισοθερμικα εσωρουχα? φανελα - κολαν. Ή θα το αντεξουμε κ ετσι? πιανει παντα τοσο πολυ κρυο εκεί?
οπου κ να κοιταξα θελουμε γυρω στα 80 ευρω για 2 σετ. ξερετε κανα καταστημα on line καπως οικονομικό?
Είχα αγοράσει και εγώ για Βουλγαρία. Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να πω ότι με βοήθησαν ιδιαίτερα ή έκανε τόσο κρύο που έτσι νόμιζα. Πάντως αξίζει να τα αγοράσεις, όσο και να κάνουν, σκέψου ότι του χρόνου μπορεί να πας κάπου που πάλι να έχει κρύο και να μη τα έχεις πάρει τώρα και να τα πάρεις τότε, αργά ή γρήγορα θα τα χρειαστείς δηλαδή...
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Θα συμφωνησω κ εγω.Εξαρταται κ απο το ποσο γενικα κρυωνεις.Στο περσινο μου ταξιδι στην Κοπεγχαγη πριν τα χριστουγεννα δεν χρειαστηκα να φορεσω το ισοθερμικο μου κολαν ενω η φιλη μου δεν το εβγαλε απο πανω της.Σκεψου οτι ημασταν γεωγραφικα το διπλασια πιο βορεια.Εξαλλου μια αγορα ισοθερμικου δεν ειναι για μια φορα κ δεν βγαινει ποτε εκτος μοδας
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εκτος αν εσυ ή η κοπελα σου κρυωνετε πολυ κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι θα τα χρειαστεις...βεβαια με τον καιρο ποτε δεν ξερεις...μπορει να πιασει ενα -10...

παντως αποψη: παρε ενα ζευγαρι καλα γαντια, σκουφο, κ ισο-θερμικους πατους...

η μεγαλυτερη απωλεια θερμοτητας απο το σωμα μας, γινεται απο τα ακρα κ το κεφαλι...
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Κοίταξε εγώ είχα πάει 2 Ιανουαρίου,όντως έκανε πολύ κρύο, καποιες μερες ειχε -10, -12. Δεν είχα πάρει ισοθερμικά, απλά φορούσα καλτσον μέσα από το παντελόνι και (δεν σου κάνω πλάκα) 3 ζευγάρια κάλτσες. Η αλήθεια είναι οτι με όλα αυτά δεν κρύωνα, αλλα φέτος που θα πάω ελβετία σκέφτομαι να πάρω ισοθερμικά, γιατί και εγώ πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα χρειαστούν. Αν δεν μπορέσεις να δώσεις αυτά τα χρήματα αυτην την περίδο, πιστεύω ότι με πολλά ρούχα και πολλά ζευγάρια κάλτσες δεν θα κρυώνεις,απλα θα είσαι λίγο σαν κρεμμύδι:haha:και είδικα όταν θα θελήσεις να πας τουαλέτα, θα βγάζεις το ένα,το αλλο, το παράλλο... :bleh:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.972
Κατ' εμέ, το πιο σημαντικό είναι το σωστό μπουφάν και τα σωστά παπούτσια. Εγώ που είμαι πολύ κρυουλιάρα δεν χρειάστηκα ισοθερμικά εσώρουχα, φορούσα μπότες o'neill τύπου apres-ski και πραγματικά ενώ η υπόλοιπη παρέα ξεπάγιαζε, εγώ δεν ένιωθα καθόλου κρύο...
Τέτοιες μπότες μάλιστα μπορείς να βρείς σε πολύ χαμηλές τιμές στο factory outlet του αεροδρομίου, εγώ τις είχα βρεί 40€ (αρχική τιμή η διπλάσια).
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Προσεχτε ενα μεγαλο λάθος που κάνουμε με τα ισοθερμικά ειναι να τα φοράμε ΛΑΘΟΣ
οσο και εαν ακούγεται περίεργο φοριούνται ΚΑΙ λαθος
τα ισοθερμικά πρεπει να τα φοράμε με ζεστό το σωμα μας και κατασαρκα
Ετσι εγκλωβίζουν την θερμοκρασία μας και δεν την αποβαλουν
Ισοθερμικά υπάρχουν και για διάφορες θερμοκρασίες!!
Εαν πάρετε ενα ρουχο για 0 εως -2 μην περιμένετε να κανει δουλεια στους -10:roll:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Κατ' εμέ, το πιο σημαντικό είναι το σωστό μπουφάν και τα σωστά παπούτσια. Εγώ που είμαι πολύ κρυουλιάρα δεν χρειάστηκα ισοθερμικά εσώρουχα, φορούσα μπότες o'neill τύπου apres-ski και πραγματικά ενώ η υπόλοιπη παρέα ξεπάγιαζε, εγώ δεν ένιωθα καθόλου κρύο...
Τέτοιες μπότες μάλιστα μπορείς να βρείς σε πολύ χαμηλές τιμές στο factory outlet του αεροδρομίου, εγώ τις είχα βρεί 40€ (αρχική τιμή η διπλάσια).
Θα συμφωνήσω με την varioathens για το μπουφάν (το οποίο να είναι μακρύ) αλλά ειδικά για τα παπούτσια τα οποία είναι το Α και το Ω. Εχω πάει σε -10 με ισοθερμικά, αλλά όχι καλά παπούτσια, και δεν είδα κάποιο σημαντικό αποτέλεσμα. Οπότε δεν απέφυγα τα 3 ζευγάρια κάλτσες, 3 μπλούζες κλπ.:haha::haha::haha:
 

payton

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
...
εμεις γυρισαμε την προηγουμενη εβδομαδα απο πραγα και την μερα δεν ειχε ιδιαιτερο κρυο,αλλα το βραδυ ειχε αρκετο,εχω παει τρεις φορες πραγα,δυο φορες νοεμβριο και μια τελη μαρτιου,την οποια ειχε απιστευτο κρυο(υπ,οψιν οτι ειμαι απο πολυ "κρυα" πολη) παντως νομιζω τα εσωθερμικα θα σου χρειαστουν επισης και καλα παπουτσια:cool:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
εγω πήρα ισοθεμικά etirel απο το intersport και εχω κανει ηδη απόσβεση της αγοράς μεσα σε 2 χρόνια και σε καμια 10 φορες που τα χρειάστηκα να τα φορέσω

μην το σκεφτεσαι ειναι σωστη και χρησιμη αγορά ....δεν ειναι μιας χρησης μόνο !!!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
θα συμφωνήσω με τον χρ'ηστο....και εγω απο το ιντερσπορ τα αγορασα...γυρω στα 78 ευρω ...πάνω κάτω...τα φοραμε παντα σε ταξίδια τετοια εποχή...η κόρη μου σωθηκε περισυ ..φεβρουαριο μήνα στην νεα υόρκη..δεν χρειαζεται να ντυνεσαι σαν κρεμμυδι...
σιγουρα παιζουν μεγαλο ρόλο τα παπουτσια και το μπουφαν οπως ανεφεραν πραπάνω..
τελος παντων εμας μας εχουν βολεψει πολυ....
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Kι εμείς Χριστούγεννα είχαμε πάει Πράγα,ναι είχε αρκετό κρύο...το αντέχεις όμως...είναι αυτό που λέμε πιο "χοντρό".Τώρα όσον αφορά τα ισοθερμικά,είμαι πολύ κρυουλιάρα-αν και εκ Βορείου Ελλάδος-συνήθως φορώ καλσόν και έχω πάρει εδώ και λίγα χρόνια κάλτσες ισοθ.Ναι, κάνουν δουλειά-στη συσκευασία οι οδηγίες έγραφαν να τις ζεσταίνουμε για λίγη ώρα στο καλοριφέρ-ή όπως αλλιώς-πριν τις φορέσουμε,θαρρώ πως η διαφορά είναι εμφανής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom