Ισπανία Μετακινήσεις στη Bαρκελώνη

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το εισιτήριο για το μετρό, μπορεί να χρησιμοποιηθεί και στα τρένα; θέλω να πάω μέχρι Montmelo (ζώνη 2), στη πίστα της f1.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Όχι . Θα χρειαστεί να πάρεις εισιτήριο δεύτερης ζώνης.
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Όχι δεν κάνεις λάθος. Απλά να ξέρεις μπορεί να έχει γεμάτα 🚉 τραίνα, αν και είναι κοντά και δεν
θα υπάρχει ζόρι για 25 λεπτά όρθιος.
Λιγη ταλαιπωρία είναι πάντα μέρος της απόλαυσης της f1. Αν και πραγματικη ταλαιπωρία έχει μόνο όταν φεύγεις μετά τον αγώνα. Το υπόλοιπο τριήμερο χαλαρά. Καλως να μας δεχτείτε! Έχω να έρθω Βαρκελώνη από την 11 Σεπτεμβρίου 2001.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Línea A1 / Aeroport Terminal 1 - Barcelona - Aerobús Barcelona

H συχνότητα που περιγράφεται σε αυτό το site ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα;
Επίσης από Ελ Πρατ Τ1 για Πλαθα Εσπανια ειναι όντως 20 λεπτά;
Εχω τρενο από Sants στις 9:05, αν φύγω 8:20 από Ελ Πρατ και πάρω το Α1 μεχρι Πλ. Εσπανια και μετά περπατήσω οι περισσοτερες πιθανότητες είναι να το προλάβω;
Και κάτι άλλο, για να είμαι σίγουρη, η vueling από T1 φεύγει ε;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Η Vueling όντως φεύγει από το Τ1.
Από πλ Ισπανίας θέλεις 800 μέτρα για τον σταθμό.Το 20 λεπτά είναι θεωρητικό γιατί το τελευταίο χιλιόμετρο πριν την πλατεία έχει κίνηση. Τα μισά μέτρα ευτυχώς έχει λεωφορειολωρίδα.Οριακά το βλέπω.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Θενκιου! Αντε θα φυγω 10 λεπτα πριν. Τα 800μ δε με φοβιζουν, περπαταω γρηγορα σα κατσαριδα :haha:
Το θεμα ειναι το λεωφορειο, αλλα στη χειροτερη θα παρω ταξι.
 

stella123

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Χαίρεται , να κάνω μία ερώτηση για Βαρκελώνη. Για να πάει κάποιος από τη στάση μετρό Llacuna στο park guell είναι καλή λύση μετρό μέχρι Alfons x και από εκεί το λεωφορείο 24; Ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom