Ιστορία του Μήνα - Μάιος - Ιούλιος 2015

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πάμε πάλι!

15 ιστορίες από τα παλιά* σας περιμένουν να τις ψηφίσετε.

Έχετε 3 εβδομάδες να τις διαβάσετε και να τις θυμηθείτε και
3 ψήφους για να δείξετε την προτίμησή σας.
Αρχίστε!



* Μάιος και Ιούνιος του 2015 και μια ένα χρόνο πιο πριν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.474
Likes
28.918
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μήπως να το εφαρμόζαμε αυτό;

Τι θα λέγατε να βάζαμε ένα άτυπο κανόνα από δω και πέρα, να μη μπαίνουν στον ίδιο διαγωνισμό ιστορίες του ίδιου συγγραφέα, ή από την ίδια χώρα προορισμού; Όταν υπάρχει τέτοια περίπτωση, η ιστορία με τη νεότερη ημερομηνία από τις δυο μπορεί να μεταφέρεται στον επόμενο μήνα.
Έλεγα να το κάνω αλλά φοβήθηκα τη δημόσια κατακραυγή :p
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μήπως να το εφαρμόζαμε αυτό;
Ας το εφαρμόσουμε. Κλειδώνω το θέμα μέχρι να γίνουν οι απαραίτητες αλλαγές.

edit Μετακινήθηκαν ιστορίες ώστε να μην έχουμε δυο ή περισσότερες ιστορίες από τον ίδιο συγγραφέα στον ίδιο διαγωνισμό. Τις θέσεις τους κατέλαβαν οι επόμενες χρονολογικά ιστορίες στη λίστα. Οι ιστορίες που μετακινήθηκαν θα διαγωνισθούν στον αμέσως επόμενο διαγωνισμό.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Είναι έτοιμο;Γιατί βλέπω δύο ιστορίες(Ιταλία και Ισλανδία) από τον ίδιο συγγραφέα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είναι έτοιμο;Γιατί βλέπω δύο ιστορίες(Ιταλία και Ισλανδία) από τον ίδιο συγγραφέα.
Αυτές μου ξέφυγαν

edit Έτοιμος ο διαγωνισμός. Ξεχυθείτε με τις ψήφους σας :bleh:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ξεχυνόμαστε. ;)
Απλά, για τελευταία μάλλον φορά, θα προτείνω να αλλάξει ο τρόπος ψηφοφορίας, και να έχουμε τη δυνατότητα να δίνουμε 1 - 2 - 3 "βαθμούς|"-ψήφους. Το να δίνω δυο ή τρεις ισότιμες ψήφους σε αντίστοιχες ιστορίες, δε σημαίνει ότι μου άρεσαν το ίδιο, νομίζω είναι πιο αντικειμενικό ένα μίνι σύστημα βαθμολόγησης (παράδειγμα ανέφερα μέχρι τρεις πόντους για τρεις ιστορίες, θα μπορούσαν να είναι μέχρι τέσσερις ή πέντε ας πούμε).
Εκτός αν κάτι τέτοιο απαγορεύεται από κάποιον κανόνα στο φόρουμ, ή έχει απορριφθεί παλιότερα και δεν το γνωρίζω.
Άντε, πολλά είπα, πάω να διαβάσω τίποτα. :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ξεχυνόμαστε. ;)
Απλά, για τελευταία μάλλον φορά, θα προτείνω να αλλάξει ο τρόπος ψηφοφορίας, και να έχουμε τη δυνατότητα να δίνουμε 1 - 2 - 3 "βαθμούς|"-ψήφους. Το να δίνω δυο ή τρεις ισότιμες ψήφους σε αντίστοιχες ιστορίες, δε σημαίνει ότι μου άρεσαν το ίδιο, νομίζω είναι πιο αντικειμενικό ένα μίνι σύστημα βαθμολόγησης (παράδειγμα ανέφερα μέχρι τρεις πόντους για τρεις ιστορίες, θα μπορούσαν να είναι μέχρι τέσσερις ή πέντε ας πούμε).
Εκτός αν κάτι τέτοιο απαγορεύεται από κάποιον κανόνα στο φόρουμ, ή έχει απορριφθεί παλιότερα και δεν το γνωρίζω.
Άντε, πολλά είπα, πάω να διαβάσω τίποτα. :)
Μια χαρά σωστή ιδέα είναι. Είμαι όμως σχεδόν βέβαιη ότι η υλοποίησή της είναι ανέφικτη από τεχνικής άποψης. Ο @Defkalion είναι ο πλέον αρμόδιος να απαντήσει.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μια χαρά σωστή ιδέα είναι. Είμαι όμως σχεδόν βέβαιη ότι η υλοποίησή της είναι ανέφικτη από τεχνικής άποψης. Ο @Defkalion είναι ο πλέον αρμόδιος να απαντήσει.
Κάτι τέτοιες στιγμές καταλαβαίνω γιατί οι γνώσεις μου στο θέμα φτάνουν μέχρι το format μόνο. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χμμμμ διαφορετική βαθμολογία ανά ιστορία δεν γίνεται με την παρούσα υλοποίηση, αλλά αφήστε με να το ψάξω μήπως με κάποιο τρόπο μπορούμε να το κάνουμε.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Χμμμμ διαφορετική βαθμολογία ανά ιστορία δεν γίνεται με την παρούσα υλοποίηση, αλλά αφήστε με να το ψάξω μήπως με κάποιο τρόπο μπορούμε να το κάνουμε.
Έστω να μπαίνει ένα αριθμάκι από εμάς μπροστά στην κάθε ιστορια, λέω εγώ ο άσχετος τώρα. :) Αν όχι, συνεχίζουμε όπως πάει.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.327
Likes
3.459
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Μην ξεχνάτε τον διαγωνισμό μας ---- άλλη μια εβδομάδα έμεινε για να ψηφίσετε ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.403
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom