Βέλγιο Ελβετία Ιταλία Λουξεμβούργο Ολλανδία Ιταλία-Ελβετία-Λουξεμβούργο-Βέλγιο-Ολλανδία!

kostisss!

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο-Βέλγιο-Ολλαν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα παιδιά είμαι ο Κώστας και είμαι φοιτητής!Σχεδιάζουμε με κάτι φίλους να κάνουμε με το τρένο και συγκεκριμένα με την κάρτα InterRail το παρακάτω ταξιδάκι Ιταλία-Ελβετία-Λουξεμβούργο-Βέλγιο-Ολλανδία!Το δίλλημα μας είναι το εξής:Να κλείσουμε απο πριν δωμάτια σε hostel ή να ξεκινήσουμε το ταξίδι και όπου βρούμε...Τι νομίζετε ότι είναι ποιο οικονομικό και βολικό???Ευχαριστώ πολύ...
Y.γ. το ταξίδι θα γίνει τον Αύγουστο!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
καλησπερα και welcome στο φορουμ!!
ωραιο ταξιδακι ετοιμαζετε!εχετε ομως σκεφτει καθολου την διαδρομη??τι θα δειτε απο καθε χωρα??
εγω λεω να οργανωθειτε λιγακι!βρειτε απο ποιες πολεις θα περασετε, ποσες μερες θα μεινετε στην καθεμια κτλ.!γενικα, θα βρειτε πιστευω για διαμονη , αλλα αν δεν θελετε να αγχωθειτε και να ψαχνετε εκεινη την ωρα, φορτωμενοι με μπαγκαζια, καντε κρατηση απο τωρα!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Καλυτερα απο πριν,οι κρατησεις.Ο Αυγουστος ειναι Αυγουστος.Χρειαζεται και ο προγραμματισμος για επισκεψεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα παιδιά είμαι ο Κώστας και είμαι φοιτητής!Σχεδιάζουμε με κάτι φίλους να κάνουμε με το τρένο και συγκεκριμένα με την κάρτα InterRail το παρακάτω ταξιδάκι Ιταλία-Ελβετία-Λουξεμβούργο-Βέλγιο-Ολλανδία!Το δίλλημα μας είναι το εξής:Να κλείσουμε απο πριν δωμάτια σε hostel ή να ξεκινήσουμε το ταξίδι και όπου βρούμε...Τι νομίζετε ότι είναι ποιο οικονομικό και βολικό???Ευχαριστώ πολύ...
Y.γ. το ταξίδι θα γίνει τον Αύγουστο!
Δεν είναι το ίδιο για όλα τα μέρη... Σε κάποια μέρη πρέπει να κάνετε κράτηση από πριν, σε κάποια άλλα μπορείτε να το αφήσετε και για τελευταία στιγμή. Θα σας πρότεινα να φροντίζετε τις κρατήσεις σας 1-2 μέρες πιο πριν από internet cafe, ώστε και ευελιξία να έχετε, και να με βρεθείτε προ εκπλήξεως σε μια πόλη που όλα θα είναι γεμάτα.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Πήγα πέρυσι αύγουστο παρόμοια φάση με interail ιταλία- ελβετία- αυστρία- γερμανία και τσεχία και είχαμε κλείσει απο πριν ξενοδοχεία και hostels με μέση τιμή γύρω στα 30 τη βραδιά. Όλα τα κλείσαμε απο το hostelbookers.com με μοναδικό κριτήριο τα ratings και τη τοποθεσία και μείναμε ευχαριστημένοι. Αν θες οποιαδήποτε διευκρίνηση εδώ είμαστε ;)
 

kostisss!

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο-Βέλγιο-Ολλαν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον που δείχνετε.
Βασικά δεν θέλουμε να κάνουμε κρατήσεις απο πριν γιατί μπορεί να παιχτεί καμια καθυστέρηση με τα τρένα και ενώ έχουμε κάνει κράτηση να μην φτάσουμε στον προορισμό μας.Για τις πόλεις Λουξεμβούργο-Αμστερνταμ-Βρυξέλλες-Στρασβούργο πιστεύετε οτι θα βρούμε εύκολα Hostels ;;;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον που δείχνετε.
Βασικά δεν θέλουμε να κάνουμε κρατήσεις απο πριν γιατί μπορεί να παιχτεί καμια καθυστέρηση με τα τρένα και ενώ έχουμε κάνει κράτηση να μην φτάσουμε στον προορισμό μας.Για τις πόλεις Λουξεμβούργο-Αμστερνταμ-Βρυξέλλες-Στρασβούργο πιστεύετε οτι θα βρούμε εύκολα Hostels ;;;;
Για το λουξεμβούργο το βλέπω χλωμό - η τουριστική υποδομή (στο κέντρο τουλάχιστον) είναι περιορισμένη. Για τις υπόλοιπες πόλεις, δε βλέπω να έχετε πρόβλημα, εκτός αν πέσετε σε κάποιο τοπικό event. Ψαχτε το λιγάκι έτσι κι αλλιώς, γιατί πρέπει να ξέρετε ποιά είναι τα καλά options...
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον που δείχνετε.
Βασικά δεν θέλουμε να κάνουμε κρατήσεις απο πριν γιατί μπορεί να παιχτεί καμια καθυστέρηση με τα τρένα και ενώ έχουμε κάνει κράτηση να μην φτάσουμε στον προορισμό μας.Για τις πόλεις Λουξεμβούργο-Αμστερνταμ-Βρυξέλλες-Στρασβούργο πιστεύετε οτι θα βρούμε εύκολα Hostels ;;;;
Στο Λουξεμβουργο υπάρχει ένα μόνο χοστελ το οποίο είναι μέγάλο και κάπως κυριλέ.Πέρυσι τον ιούλιο που πήγα χωρίς κράτηση κατά τύχη βρήκα κρεβάτι...
Πάντως γενικά είμαι της αποψης να μην κανετε κρατηση για ολους τους προορισμους γιατί ένα τέτοιο ταξιδι μπορεί να έχει διάφορες αλλαγες κατά την διάρκεια του. Μπορείτε να κανετε μια ερευνα μεσω ιντερνετ για το τι χοστελ παιζουν σε κάθε πολη και στην περιπτωση που παιζουν λιγες επιλογες να κανετε κρατηση εξαρχης ή μερικές μέρες πριν απο ιντερνετ καφε.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
αχ!!!!!θα πας και στο στρασβουργο!!!!!!!!!!!!!!τυχερε!!την λατρευω αυτη την πολη!!!!!

ναι, οκ, μην κλεισεις χοστελ για ολες τις πολεις, ωστε να εχει και ευελιξια το ταξιδι σου, αλλα μην πας και ετσι!κλεισε καποιες μερες εστω!
 

kostisss!

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο-Βέλγιο-Ολλαν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Για οποιαδηποτε επιπλέον απορία μου θα σας γράψω.
:)
Thx....
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πάντως, εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις κράτηση με δυνατότητα ακύρωσης μέχρι και την ίδια μέρα (υπάρχει κι αυτή η δυνατότητα σε κάποιες περιπτώσεις) ώστε ν μην ψάχνεστε με τις αποσκευές στα χέρια σας. εγώ δε θα το ήθελα να χάνω χρόνο για να ψάχνω που θα μείνω το βράδυ, χάνοντας από την εξόρμησή μου στην πόλη.

Επίσης, έστω αυτό που σου πρότεινε ο taver, να κλείνεις δηλαδή μέσω ίντερνετ 2 μέρες πριν, είναι μια καλή ιδέα.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
παντως και να κλεισεις απο σελιδες οπως hostelbookers η hostelworld σε περιπτωση που δε πας , αν κανεις ακυρωση 72 ωρες πριν δε χανεις τπτ νομιζω και 24 ωρες πριν απλα τη προκαταβολη 10% ...στα 30 ευρω δηλαδη 3....οποτε συχνα βολευει να κλεισεις και να ξεκλεισεις....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom