Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
;) μακαρι να μπορεσω να ξανακανω συντομα ταξιδι στο εξωτερικο...

Σε ευχαριστω πολυ..:)
 

gtsimp

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Θα ηθελα να ρωτήσω η περιοχή γύρω από τον σταθμο Brenta του μετρό πώς είναι? Σκέφτομαι για διαμονή σε εκείνη την περιοχή..
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
σιγουρα λεγεται ετσι η περιοχη;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.933
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα ηθελα να ρωτήσω η περιοχή γύρω από τον σταθμο Brenta του μετρό πώς είναι? Σκέφτομαι για διαμονή σε εκείνη την περιοχή..
Μείνανε πρόσφατα κάτι φίλοι προς τα κει. Τίποτα το ιδιαίτερο, αστική περιοχή. Αν πας για τουρισμό, στα υπόψη ότι δεν είναι και πολύ κοντά στο κέντρο.
 

gtsimp

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Brenta λέγεται η στάση του μετρό, η περιοχη δε γνωρίζω..

taver, με δεδομένο ότι το χοτέλ είναι ελάχιστα μέτρα από το μετρο δε με πειραζει η αποσταση απο το κεντρο.. περισσοτερο επελεξα την περιοχή λόγω του οικονομικού καταλύματος και της ελαχιστης αποστασης από το μετρό...
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ημουν την πρωτοχρονια στο grand visconti palace. Η περιοχη ειναι μια χαρα , ησυχη, συμπαθητικη, με πολλα και καλα εστιατορια γυρω γυρω. Και βασικα με το μετρο κοντα στο κεντρο, 6 στασεις. Εχεις και την porta romana για να δεις .
 

kuduro

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
μπορεις να τσεκαρεις και crowne plaza :βρισκεται 4στασεις μετρο μακρια απο duomo - ο σταθμος μετρο ειναι ακριβως κατω απο ξενοδοχειο . Προσφατως ανακαινισμενο, μοντερνο και καθαρο. Προ ετους χρεωση 2κλινου στα 90 ευρω
Crowne Plaza Hotel Milan City (Milan, Italy) - Hotel Reviews - TripAdvisor
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ας ξανακάνω τη διαφήμισή μου...Strouthi είχα πάει κι εγώ για 2 βράδια Μιλάνο, έψαξα πάρα πολύ για κάτι ποιοτικό, κοντά στο κέντρο και νορμάλ τιμές και το καλύτερο για τα δικά μου δεδομένα ήταν το King Mokinba

Booking.com: King Mokinba Hotels, Μιλάνο, Ιταλία - 412 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Κιτς περιβάλλον (μοκέτα πάνω στη μοκέτα κλπ) αλλά με αίσθηση πολυτέλειας, πρόσφατα ανακαινισμένο, πεντακάθαρο και με άψογο σέρβις στα 90 ευρώ τη βραδιά. 2 λεπτά με τα πόδια από το σταθμό τρένων Cadorna (όπου φτάνεις με τρένο απευθείας από το αεροδρόμιο), και κυριολεκτικά 8-10 λεπτά με τα πόδια από Duomo. Επίσης ακριβώς κάτω από το ξενοδοχείο είχε στάση τραμ.

Αν κάνεις το ίδιο που έκανα εγώ - δλδ πτήση με easy, άφιξη μεσημεράκι και αναχώρηση τη μεθεπόμενη τα ξημερώματα - θεωρώ ότι είναι το ιδανικό. Γλιτώνεις και λεφτά από ταξί γιατί το τρένο για αεροδρόμιο ξεκινάει πολύ νωρίς από το Cadorna.

Ελπίζω να βοήθησα, καλά να περάσετε

ΥΓ. Θα πρέπει να αρχίσω να παίρνω ποσοστά από το King Mokinba, του κάνω διαφήμιση σε κάθε σχετικό topic! Αλλά πραγματικά είχα ενθουσιαστεί
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
Παιδιά καίγομαι.Έχω ψάξει πάρα πολύ στο ίντερνετ και δεν έχω βγάλει κάποια άκρη.Πως πάμε από τον κεντρικό σταθμό του Μιλάνο στο γήπεδο San siro το μετρο δεν βολεύει σίγουρα αν ήξερε κάποιος πόσο θα κόστιζε περίπου το ταξί;
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Παιδιά καίγομαι.Έχω ψάξει πάρα πολύ στο ίντερνετ και δεν έχω βγάλει κάποια άκρη.Πως πάμε από τον κεντρικό σταθμό του Μιλάνο στο γήπεδο San siro το μετρο δεν βολεύει σίγουρα αν ήξερε κάποιος πόσο θα κόστιζε περίπου το ταξί;
Δες αυτό...:p
San Siro, Milan - Transport

From the Central Train Station (Milano Centrale) take the underground line 2 (MM2, coloured green) in the direction of Famagosta. Get out at Cadorna FN station and change to underground line 1 (MM1, coloured red) in the direction of Molino Dorino. Get out at LOTTO station. From here, it’s a fairly short walk to the stadium.
San Siro Hotels Milan - Hotels near San Siro Milan
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Παιδιά χρειάζομαι οπωσδήποτε τη βοήθεια σας!!! Λοιπόν θέλω να πάω σε μια συναυλία τον Ιούνιο που θα γίνει στο Fiera Rho εκθεσιακό κέντρο στο Μιλάνο. Απ'ότι είδα είναι περίπου 15χλμ μακρυά από το Μιλάνο. Το πρόβλημα μου είναι ότι η συναυλία θα τελειώσει περίπου στις 1μμ και δεν ξέρω αν έξω από τον συναυλιακό χώρο θα μπορέσουμε να βρούμε ταξί, γιατί το μετρό σταματάει στις 12μμ. Τι προτείνετε να κάνω; Ξέρει κανείς τιμές γι'αυτή τη διαδρομή;;;; Περιμένω απαντήσεις σας... Thanks
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
ούτε μία απάντηση;;;; Σ'αυτό το forum δεν πάει κανένας σε συναυλίες; Ούτε ένας στο Μιλάνο δεν έχει τύχει;;;:(:(:(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom