Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ούτε μία απάντηση;;;; Σ'αυτό το forum δεν πάει κανένας σε συναυλίες; Ούτε ένας στο Μιλάνο δεν έχει τύχει;;;:(:(:(
και σε συναυλίες πάμε και στο Μιλάνο πάμε. αλλά θέλεις και στη Fiera RHO κιόλας..ε μην απορείς αν δεν έχει πάει κανένας. δεν έχουν κάνει τόσες πολλές εκεί και με ονόματα πρωτης γραμμής.
σε τόσο εξειδικεμεύνο ερώτημα καλύτερα να παρακολουθείς το σαιτ της συναυλίας. συζητούν με τα ΜΜΜ για παράταση του ωραρίου. αν πηγαίνεις σε αυτή βέβαια..
Informazioni ed aggiornamenti | Rock in IdRho 2011
το ταξί δεν είπες για πού. υπολόγισε πάντως χοντρικά 50-60Ε. αν βρεις..
για σίγουρα κλείσε με ραντεβού.
Benvenuto nel sito di Taxiblu
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Samion σ'ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δυστυχώς δεν πάω σ'αυτήν.. Η μάλλον ευτυχώς γιατί εγώ πάω να δω Journey Foreigner και Night Ranger αλλά δεν έχω δει πουθενά παράταση ωραρίου στο μετρό.. Ταξί ρωτάω μήπως μπορώ να βρω βγαίνοντας από την συναυλία για να γυρίσω στο Μιλάνο, αλλά ούτε τιμές ξέρω όπως επίσης και αν θα πρέπει να καλέσω πριν φύγω για την συναυλία και να μας περιμένει απ'έξω.. Η ταρίφα όμως θα πέφτει από την ώρα που θα ξεκινάει για να έρθει εκεί;;;;; Μήπως πληρώσουμε τελικά πιο πολύ για το ταξί παρά για τα εισιτήρια που κλείσαμε για το Μιλάνο;;;;;;;;:p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ταξί ρωτάω μήπως μπορώ να βρω βγαίνοντας από την συναυλία για να γυρίσω στο Μιλάνο, αλλά ούτε τιμές ξέρω όπως επίσης και αν θα πρέπει να καλέσω πριν φύγω για την συναυλία και να μας περιμένει απ'έξω.. Η ταρίφα όμως θα πέφτει από την ώρα που θα ξεκινάει για να έρθει εκεί;;;;;
όλες οι απαντήσεις βρίσκονται στο λινκ που σου έδωσα. άνοιξέ το κ διαβασε το. είναι κ στα αγγλικά. όπως σου είπα συμφέρει να κλείσεις ραντεβού. πάρε τηλ κ ζήτα πληροφορίες από την τηλεφωνήτρια. πρωί σχεδόν όλοι μιλάνε και αγγλικά.
http://www.taxiblu.it/files/tariffario taxi 2010 exp.pdf
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Να'σαι καλά..... :D
 

mariatsi

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τριστάν ντα Κούνια
γιατί όχι shuttle bus;

Αγαπητή gianoula έχω πάρει αρκετές φορές τα Shuttle Bus του Malpensa γνωρίζω ότι περνάνε από τη Fiera Rho αλλά δεν κάνουν πάντα στάση. Σίγουρα σταματάνε στη Fiera Milano City στην οδό le Teodorico και φτάνουν ως τον σιδηροδρομικό σταθμό Milano Centrale.

Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για να δεις αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν.

Μετά, από το σταθμό του τρένου μπορείς να πάρεις ένα ταξί μέχρι το ξενοδοχείο σου. Σίγουρα θα σου βγει φθηνότερα και δεν θα χρειαστεί να το καλέσεις, υπάρχουν άπειρα εκεί!

Απλά θα ήταν καλό τη μέρα της άφιξης σου στο Μαλπένσα να πάς στο γραφείο της εταιρείας Malpensa Shuttle Bus που είναι στην αίθουσα αφίξεων (με το που βγεις θα πέσεις πάνω του) για να ρωτησεις αν μπορείς να ανέβεις στη συγκεκριμένη στάση και προαιρετικά να βγάλεις εισητήριο (μπορείς να βγάλεις και στο λεωφορείο και κοστίζει λιγοτερο από 7 ευρω για τη διαδρομη που θέλεις).

Αυτό είναι το σαιτ της εταιρείας:

Malpensa Shuttle - Benvenuti

Και αυτό είναι το ωράριο της γραμμής Malpensa-Milano Centrale:

Malpensa Shuttle - Benvenuti


Η άλλη εταιρεία είναι αυτή η Lufthansa Airport Bus (δες το πρώτο):

English

Λεωφορεία εχει κάθε 20 λεπτά μέχρι τισ 1.30 περιπου το βράδυ

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα! :)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Mariatsi για τις πληροφορίες αλλά μάλλον δεν το κατάλαβες καλά ή εγώ δεν το διατύπωσα σωστά! Εγώ θα είμαι ήδη 2 μέρες στο Μιλάνο και δεν ξέρω πώς θα γυρίσω από την συναυλία το βράδυ για το ξενοδοχείο που είναι στο κέντρο... Δηλαδή αν με συμφέρει να καλέσω ταξί πριν να φύγουμε για την συναυλία ή αν υπάρχει πιάτσα έξω από το Fiera Rho…
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Θες δεν θες με ταξι θα γυρισεις,πως αλλιως θα γυρισεις νυχτιατικα,με τα ποδια?Το ταξι στο Μιλανο ειναι λιγο ακριβουτσικο αλλα δεν εχεις αλλη επιλογη.
 

mariatsi

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τριστάν ντα Κούνια
Giannoula! Μια χαρά το διατύπωσες αλλά και εγώ καλά κατάλαβα. Δεν εννοώ να πάρεις λεωφορείο από το αεροδρόμιο, αλλά από τη fiera rho.Τα shuttle μπορείς να τα πάρεις ακόμη κι αν δεν πετάς! Έχω δει πολλούς να ανεβαίνουν σε άσχετες στάσεις, ακριβώς όπως σε ένα λεωφορείο της γραμμής. Η συγκεκριμένη γραμμή από το Malpensa τυχαίνει να είναι βολική γιατί περνά από fiera rho ή fiera milanocity και σε πάει στον σιδηροδρομικό σταθμό Milano Centrale. Έτσι το ταξί θα σου βγει φτηνότερα. Κατάλαβες τώρα;
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
αααααα, τώρα κατάλαβα :haha:!!!!!!! Ελπίζω να τα προλάβουμε βέβαια γιατί απ'ότι βλέπω το τελευταίο περνάει στις 1 και... Και παίζουν 4 συγκροτήματα!! Ευχαριστώ πάντως για την πολύτιμη συμβουλή!!
 

mariatsi

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τριστάν ντα Κούνια
Τίποτα! Να είσαι καλά! Και να περάσεις τέλεια στη συναυλία! :)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Σ'ευχαριστώ πολύ είμαι σίγουρη ότι θα περάσω τέλεια!!!!!! :D:D:D
 

gtsimp

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πει κάποιος εφόσον γνωρίζει με ποιον τρόπο μπορώ να μεταφερθώ αργά τη νύχτα (π.χ. 2,3,4 τα χαράματα) από μιλάνο προς το αεροδρόμιο του μπέργκαμο (η πτήση είναι στις 6μιση το πρωί), και με τι κόστος (περίπου).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom