Ιταλια - γαμηλιο

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Καλησπέρα! Μόλις κλείσαμε το πολυπόθητο γαμήλιο ταξίδι μας!1-10 Σεπτέμβρη Ιταλία!(μετά από ένα 10ημερο ξεκούρασης κεφάλονια!)έχω κάνει πολλά ταξίδια στην Ελλάδα όμως δεν έχω ταξιδέψει ΠΟΤΕ εξωτερικό αυτό μαζί με το γεγονός ότι δεν τα πάω καλά με τα αεροπλάνα είπα ν προτιμήσουμε Ιταλία που είναι σχετικά κοντά κ πανέμορφη!θεωρείτε ότι Σεπτέμβριος είναι καλος μήνας;γενικά κάποια συμβουλή για εμένα που βγαίνω πρώτη φορά εξωτερικό;θα είναι πολύ χαλια το ταξίδι με το αεροπλάνο;θα το αντέξω;πφφ :)
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Καλησπέρα! Μόλις κλείσαμε το πολυπόθητο γαμήλιο ταξίδι μας!1-10 Σεπτέμβρη Ιταλία!(μετά από ένα 10ημερο ξεκούρασης κεφάλονια!)έχω κάνει πολλά ταξίδια στην Ελλάδα όμως δεν έχω ταξιδέψει ΠΟΤΕ εξωτερικό αυτό μαζί με το γεγονός ότι δεν τα πάω καλά με τα αεροπλάνα είπα ν προτιμήσουμε Ιταλία που είναι σχετικά κοντά κ πανέμορφη!θεωρείτε ότι Σεπτέμβριος είναι καλος μήνας;γενικά κάποια συμβουλή για εμένα που βγαίνω πρώτη φορά εξωτερικό;θα είναι πολύ χαλια το ταξίδι με το αεροπλάνο;θα το αντέξω;πφφ :)
Η Ιταλία είναι πανέμορφη όλες τις εποχές του χρόνου, πιστεύω ο Σεπτέμβριος ειναι τέλειος μήνας. Η Ρώμη είναι μόνο 1 ώρα και 15 λεπτά, όλα καλά θα πάνε. Διάβασε τις ιστορίες μας εδώ και θα δείς πόσα ωραία μέρη έχει να δείτε, όπως και πολλές άλλες πόλεις. Με μελέτη κι όργάνωση όλα γίνονται πιο εύκολα. Ό,τι χρειαστείς μας ρωτάς.
Δέκα μέρες είναι μια χαρά για να δέιτε 2-4 πόλεις, οπότε όταν κάνετε ένα πλάνο, θα μπορούμε κι εμείς να σε βοηθήσουμε.
 

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Θέλουμε σίγουρα ν επισκεφτούμε τη Ρώμη τη Βενετία κ τη Φλωρεντία!τοσκανη πρέπει ν μείνω ή μπορώ ν αφιερώσω μια μονοημερη για επίσκεψη στα κάστρα κ σε κάποιο οινοποιείο;αυτό που δεν θέλω είναι ν χάσω την πραγματική ομορφιά της Ιταλίας προσπαθώντας ν πρόφτασω ν τα δω όλα!ας αφήσω κ κάτι για την επόμενη!εν τω μεταξύ θεωρείτε ότι 1000 ευρώ αποκλειστικά για διατροφή κ διαφορά μικροεξοδα είναι λίγα για 10 ημέρες;
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
εν τω μεταξύ θεωρείτε ότι 1000 ευρώ αποκλειστικά για διατροφή κ διαφορά μικροεξοδα είναι λίγα για 10 ημέρες;
1000 ευρώ για ένα ή δύο άτομα; Επίσης τί εννοείς μικροέξοδα;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Σε 10 μέρες εγω θα έβλεπα 2 μεγαλες πολεις και θα αφιέρωνα αλλες 3-4 μερές να γυρισω την Τοσκάνη ή την Ούμπρια, να μεινω σε μικρα χωριά και να παω σε οινοποιεία , κάστρα κλπ. Αν θελετε αυτες τις 3 πολεις, παλι προλαβαίνετε.
Το ποσό που λες δεν ξέρω αν φτάνει, υπάρχουν πολλά μουσεία να δείτε, αν σας ενδιαφέρει, φαγητό, γλυκά, καφές, ποτά, κανένα ψώνιο, τόσες μέρες θα παρασυρθείς, ειναι και γαμήλιο.
 
Last edited:

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Σε 10 μέρες εγω θα έβλεπα 2 μεγαλες πολεις και θα αφιέρωνα αλλες 3-4 μερές να γυρισω την Τοσκάνη ή την Ούμπρια, να μεινω σε μικρα χωριά και να παω σε οινοποιεία , κάστρα κλπ. Αν θελετε αυτες τις 3 πολεις, παλι προλαβαίνετε.
Το ποσό που λες δεν ξέρω αν φτάνει, υπάρχουν πολλά μουσεία να δείτε, αν σας ενδιαφέρει, φαγητό, γλυκά, καφές, ποτά, κανένα ψώνιο, τόσες μέρες θα παρασυρθείς, ειναι και γαμήλιο.[/QUOTEναι καλέ τα μουσεία ψώνια κτλ είναι έξτρα!εγώ εννοώ 1000 για φαγητο κ κανένα ποτάκι επειδή άκουσα ότι είναι ακριβά τα φαγητά κτλ..
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Για διατροφή μόνο κ κανένα παγωτακι ή ποτό.κ οι δυο
Αν είναι μόνο για αυτά σε όχι ιδιαίτερα χλιδάτα εστιατόρια ή μπαρ, είστε ΟΚ κατά τη γνώμη μου.
 

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Αν είναι μόνο για αυτά σε όχι ιδιαίτερα χλιδάτα εστιατόρια ή μπαρ, είστε ΟΚ κατά τη γνώμη μου.
Αν χρειαστούμε παραπάνω υποθέτω ότι μπορούμε ν πληρωσουμε με κάρτα ή ν κάνουμε ανάληψη μετρητών σωστά;(απλά δεν θέλω ν κουβαλάω μετρητά πολλά)
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Αν χρειαστούμε παραπάνω υποθέτω ότι μπορούμε ν πληρωσουμε με κάρτα ή ν κάνουμε ανάληψη μετρητών σωστά;(απλά δεν θέλω ν κουβαλάω μετρητά πολλά)
Ναι φυσικά, ισχύουν και οι 2 τρόποι. Καλύτερα με κάρτα για να μην έχετε να πληρώσετε και προμήθεια συναλλαγής από ΑΤΜ.
 

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Ναι φυσικά, ισχύουν και οι 2 τρόποι. Καλύτερα με κάρτα για να μην έχετε να πληρώσετε και προμήθεια συναλλαγής από ΑΤΜ.
Τέλεια τοτε!κ τώρα η μοναδική ερώτηση του αγαπημένου μου συζύγου: από καφέ τι γίνεται που πίνει μόνο Freddo?υπάρχει τέτοια επιλογή ή μόνο espresso ζεστό; :-D
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Τέλεια τοτε!κ τώρα η μοναδική ερώτηση του αγαπημένου μου συζύγου: από καφέ τι γίνεται που πίνει μόνο Freddo?υπάρχει τέτοια επιλογή ή μόνο espresso ζεστό; :-D
Χα, χα, χα μεγάλο θέμα έθιξες. Υπάρχει, αλλά καμμία σχέση με τους δικούς μας. Σε κάποια μέρη τον λένε ice, όχι freddo αλλά είναι πηχτός και δεν έχει παγάκια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom