Ιταλία Τρένα Ιταλία (trenitalia)

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
εχει ταξιδεψει κανεις την αποσταση απο Ζυριχη σε Ρωμη?
Με ενδιαφερει για 2 ατομα και δεν ξερω αν με συμφερει να ψαξω για σιδηροδρομο ή αλλο μεσο!!!
 

CharalP

Member
Μηνύματα
12
Likes
7
Ψάχνω για εισητήρια τρένου για το ταξίδι μας (7 άτομα). Επειδή δεν ξέρω ποιες είναι "φυσιολογικές" τιμές για τα ταξίδια βάζω τις χαμηλότερες που βρήκα ώστε όποιος ξέρει να μου πει αν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο (ή κάποιο χρήσιμο tip)
Μιλάνο - Βενετία 9.90
Βενετία - Φλωρεντία 16.90
Φλωρεντία - Μιλάνο 23.80
Όλες με Italo ανα άτομο. Στην τελευταία διαδρομή βρήκα με trainitalia 18.80.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Ψάχνω για εισητήρια τρένου για το ταξίδι μας (7 άτομα). Επειδή δεν ξέρω ποιες είναι "φυσιολογικές" τιμές για τα ταξίδια βάζω τις χαμηλότερες που βρήκα ώστε όποιος ξέρει να μου πει αν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο (ή κάποιο χρήσιμο tip)
Μιλάνο - Βενετία 9.90
Βενετία - Φλωρεντία 16.90
Φλωρεντία - Μιλάνο 23.80
Όλες με Italo ανα άτομο. Στην τελευταία διαδρομή βρήκα με trainitalia 18.80.
Μια χαρά είναι οι τιμές
 

CharalP

Member
Μηνύματα
12
Likes
7
Επειδή ετοιμάζομαι να κλείσω τα πιο πάνω εισητήρια θέλω να ρωτήσω ακόμα κάτι. Στην trainitalia μου λέει για seats 2 ευρώ ανα άτομο (επειδή είμαστε 7 άτομα λέω να κλείσω ώστε να είμαστε μαζί). Για την Italo δεν λέει κάτι στην αρχή τουλάχιστόν και ούτε βρήκα κάτι στην ιστοσελίδα τους. Κάποιος που έκλεισε μαζί τους ξέρει να μου πει;
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Προσφατα (την προηγουμενη εβδομάδα) ταξίδεψα και χρησιμοποιησα 2 φορές την Italo εκλεισα θέσεις χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Επειδή ετοιμάζομαι να κλείσω τα πιο πάνω εισητήρια θέλω να ρωτήσω ακόμα κάτι. Στην trainitalia μου λέει για seats 2 ευρώ ανα άτομο (επειδή είμαστε 7 άτομα λέω να κλείσω ώστε να είμαστε μαζί). Για την Italo δεν λέει κάτι στην αρχή τουλάχιστόν και ούτε βρήκα κάτι στην ιστοσελίδα τους. Κάποιος που έκλεισε μαζί τους ξέρει να μου πει;
Italo έχει δωρεάν τις θέσεις. Επίσης γράψου στο ενημερωτικό mail έχει συνεχώς προσφορές με εκπτωτικους κωδικούς
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Έχω βγάλει εισιτήριο για τρένο από Ταορμίνα για Cefalu. Το δρομολόγιο γίνεται με αλλαγή στην Μεσσίνα. Έχω την απορία αν καθυστερήσει το τρένο να φτάσει Mεσσίνα, υπάρχει περίπτωση να περιμένει το τρένο ή θα πρέπει να περιμένω το επόμενο. Στην 2η περίπτωση ισχύει το ίδιο εισιτήριο?
Είμαι εντελώς άσχετη γιατί ούτε στην Ελλάδα δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με τρένο που να έχει ανταπόκριση :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.αν καθυστερήσει το τρένο να φτάσει Mεσσίνα, υπάρχει περίπτωση να περιμένει το τρένο
2.θα πρέπει να περιμένω το επόμενο.
3. Στην 2η περίπτωση ισχύει το ίδιο εισιτήριο?
1. οχι, 2. ναι, 3. ναι
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκάρω το status των τρένων? Αν υπαρχει καθυστερηση κλπ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκάρω το status των τρένων? Αν υπαρχει καθυστερηση κλπ?
αν κ δεν καταλαβαινω γιατι αγχωνεσαι σκεπτομενη αμεσως την καθυστερηση, το σεισμο, την καταστροφη κ δεν ξερω τι αλλο (😁), το επισημο σαιτ που παρακολουθουμε τα τραινα κ τους σταθμους μας ειναι το κατωθι.
επαναλαμβανω, μην αγχωνεσαι, δεν εχουν καθυστερησεις κυριακες αυγουστου, θα εχει το δικο σου? κ να εχει θα παρεις το επομενο.
Trenitalia - ViaggiaTrenoMobile
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom