Γενικά Ιόνια Νησιά...ποιο απ'όλα?

EviPloum

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
καλημέρα απο εμένα είμαι νέο μέλος εδω...και νομίζω πως άργησα να σας ανακαλύψω!! Όλα όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής με εχουν βοηθήσει πάρα πολυ!!
Αλλά μετά απο ένα 2020 επιεικώς απαράδεκτο...και με μια συνεχή αβεβαιότητα για αν και πως θα ταξιδέψουμε ακόμη και στην Ελλάδα φέτος...σκεφτόμαστε να οργανώσουμε ένα ταξίδι στα ιόνια νησιά για δύο άτομα θέλοντας να αντικαταστήσουμε το γαμήλιο ταξίδι Μαλδίβες που δεν πήγαμε ποτέ λόγω covid!
Καμία πρόταση??
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες! Εύχομαι να σου πάνε (όπως και για όλους μας) πολύ καλύτερα τα σχέδια του 2021.
Ξεκινάς να διαβάζεις από δω:

Νησιά Ιονίου

Και μετά επανέρχεσαι με ερωτήσεις. :)
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Το καλοκαίρι που μας πέρασε πήγαμε Ιθάκη, πιο καλά και απ' ότι θα φανταζόμουν!

Νορμάλ κίνηση, σχετικά εύκολο πάρκινγκ, ωραίες παραλίες (90% με βότσαλο οπότε προτείνω όπως και στην ιστορία που είχα γράψει...παπουτσάκια θαλάσσης). Στο forum βρήκα και καλές προτάσεις για φαγητό. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι τα καταλύματα είναι ελαφρώς τσιμπημένα.
Ιδανική για 3-4 βράδια, αν έχεις και άλλες μέρες στη διάθεσή σου, μπορείς να το συνδυάσεις και με τα γύρω νησιά.
Φέτος, έχω στόχο 2-3 μέρες στο Μεγανήσι, είναι και σε λίστα covid free απ 'ότι είδα πρόσφατα.
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Φέτος, έχω στόχο 2-3 μέρες στο Μεγανήσι, είναι και σε λίστα covid free απ 'ότι είδα πρόσφατα.
Εννοείται ότι περιμένουμε ιστορία και από εκεί, αλλά και από τριγύρω νησάκια εφόσον προκύψουν! :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom