Πολωνία ΚΡΑΚΟΒΙΑ. Παρουσιαση-Αποτυπωση αξιοθεατων σε google map, κατά α/α.

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
ΚΡΑΚΟΒΙΑ. Παρουσιαση-Αποτυπωση αξιοθεατων σε google map, κατά α/α.

Το συνημμενο αρχειο pdf (που ηταν ο προγραμματισμος του δικου μου ταξιδιου), αποτελει -κατα την δικη μου αποψη- ενα νεο τροπο ενημερωσης νεων προορισμων .
Ειναι μια καταγραφη πληροφοριων-αποψεων, που συνελεξα από διαφορα links του διαδικτυου, με τα αξιοθεατα, αμεσα συνδεδεμενα με αντιστοιχες φωτο,όπως και αλλες πληροφοριες, με σκοπο την επιλογη των καλυτερων εξ αυτων και τον χρονικο προγραμματισμο επισκεψης των περισσοτερων και πλεον ελκυστικων αξιοθεατων, σε μια 4μερη επισκεψη της ομορφης αυτής πολης.
Περιεχει επισης, χαρτες της περιοχης με οδους και αποτυπωση των αξιοθεατων, συμφωνα με τον οποιον κατανεμω τα αξιοθεατα που θελω να επισκεφτω κατά περιοχη, ώστε να μπορω να οργανωσω το προγραμμα των μετακινησεων μου σε ημερησια βαση και ανα περιοχη επισκεψης.
Περιλαμβανει επισης,συνολικες αποστασεις ημερησιων διαδρομων μεταξυ αξιοθεατων,καθως και αποστασεις μεταξυ των αξιοθεατων.
Πχ την 1η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 1-9,η συνολικη αποσταση είναι 2,6 Κm (διαδρομη 30λεπτων).
Την 2η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 1-21,η συνολικη αποσταση είναι 4,3 Κm (διαδρομη 52λεπτων) κλπ

ενώ καταγραφω και περισσοτερα αξιοθεατα,εκτος προγραμματος, εφοσον η εκδρομη σας περιλαμβανει περισσοτερες ημερες διαμονης και υπαρχει χρονος για επισκεψη τους.
Επιπλεον,επειδη θεωρω δεδομενο για οσους θα ταξιδευσουν στην Κρακοβια ότι θα επισκεφτουν το Αουσβιτς και τα Αλατορυχεια, καταθεττω το αποτελεσμα της δικης μου ερευνας για ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΕΣ ΞΕΝΑΓΗΣΕΙΣ, με παραλαβη απο το ξενοδοχειο και "καλες τιμες", οι οποιες εξαρτωνται απο τον αριθμο των συμμετοχων/γκρουπ στο ToursPoland (κ.Θαναση [email protected]), το οποιο μπορειτε να συμπεριλαβετε για ελεγχο, όταν προγραμματιζετε την εκδρομη σας

Ελπιζω η νεα αυτη παρουσιαση να χρησιμευσει-βοηθησει τους συνταξιδιωτες μας στην οργανωση του ταξιδιου τους για Κρακοβια και σας Ευχομαι Καλο ταξιδι.
 

Attachments

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολύ ωραίος και αναλυτικός οδηγός!
 
Μηνύματα
8
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ΚΡΑΚΟΒΙΑ. Παρουσιαση-Αποτυπωση αξιοθεατων σε google map, κατά α/α.

Το συνημμενο αρχειο pdf (που ηταν ο προγραμματισμος του δικου μου ταξιδιου), αποτελει -κατα την δικη μου αποψη- ενα νεο τροπο ενημερωσης νεων προορισμων .
Ειναι μια καταγραφη πληροφοριων-αποψεων, που συνελεξα από διαφορα links του διαδικτυου, με τα αξιοθεατα, αμεσα συνδεδεμενα με αντιστοιχες φωτο,όπως και αλλες πληροφοριες, με σκοπο την επιλογη των καλυτερων εξ αυτων και τον χρονικο προγραμματισμο επισκεψης των περισσοτερων και πλεον ελκυστικων αξιοθεατων, σε μια 4μερη επισκεψη της ομορφης αυτής πολης.
Περιεχει επισης, χαρτες της περιοχης με οδους και αποτυπωση των αξιοθεατων, συμφωνα με τον οποιον κατανεμω τα αξιοθεατα που θελω να επισκεφτω κατά περιοχη, ώστε να μπορω να οργανωσω το προγραμμα των μετακινησεων μου σε ημερησια βαση και ανα περιοχη επισκεψης.
Περιλαμβανει επισης,συνολικες αποστασεις ημερησιων διαδρομων μεταξυ αξιοθεατων,καθως και αποστασεις μεταξυ των αξιοθεατων.
Πχ την 1η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 1-9,η συνολικη αποσταση είναι 2,6 Κm (διαδρομη 30λεπτων).
Την 2η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 1-21,η συνολικη αποσταση είναι 4,3 Κm (διαδρομη 52λεπτων) κλπ

ενώ καταγραφω και περισσοτερα αξιοθεατα,εκτος προγραμματος, εφοσον η εκδρομη σας περιλαμβανει περισσοτερες ημερες διαμονης και υπαρχει χρονος για επισκεψη τους.
Επιπλεον,επειδη θεωρω δεδομενο για οσους θα ταξιδευσουν στην Κρακοβια ότι θα επισκεφτουν το Αουσβιτς και τα Αλατορυχεια, καταθεττω το αποτελεσμα της δικης μου ερευνας για ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΕΣ ΞΕΝΑΓΗΣΕΙΣ, με παραλαβη απο το ξενοδοχειο και "καλες τιμες", οι οποιες εξαρτωνται απο τον αριθμο των συμμετοχων/γκρουπ στο ToursPoland (κ.Θαναση [email protected]), το οποιο μπορειτε να συμπεριλαβετε για ελεγχο, όταν προγραμματιζετε την εκδρομη σας

Ελπιζω η νεα αυτη παρουσιαση να χρησιμευσει-βοηθησει τους συνταξιδιωτες μας στην οργανωση του ταξιδιου τους για Κρακοβια και σας Ευχομαι Καλο ταξιδι.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ..πιστεύω είναι ότι πιο ωραίο εχω δει.Αναλυτικότατο ,με πολλές πληροφορίες και λεπτομέρειες που χρειάζονται σε κάθε ταξίδι.
Αισθάνομαι πολύ τυχερή , γιατί αύριο ταξιδεύω για Κρακοβία από Θεσσαλονίκη.
Τα εκτύπωσα κιόλας για να τα εχω συνέχεια μαζί μου..να είσαι καλα..
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Ευχαριστούμε πάρα πολύ..πιστεύω είναι ότι πιο ωραίο εχω δει.Αναλυτικότατο ,με πολλές πληροφορίες και λεπτομέρειες που χρειάζονται σε κάθε ταξίδι.
Αισθάνομαι πολύ τυχερή , γιατί αύριο ταξιδεύω για Κρακοβία από Θεσσαλονίκη.
Τα εκτύπωσα κιόλας για να τα εχω συνέχεια μαζί μου..να είσαι καλα..
Να περασεις ΥΠΕΡΟΧΑ!
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Πάρα πολύ αναλυτικός οδηγός! Με αξιοθέατα που όσο και αν είχα ψάξει δεν είχα βρει!

Σε ευχαριστούμε
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
54
Likes
201
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Φοβερός οδηγός, αναλυτικός και κατατοπιστικότατος! Λέω να ταξιδέψω στην Κρακοβία σύντομα οπότε θα τον χρησιμοποιήσω σίγουρα. Να 'σαι καλά!
 

-elena-elena-

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Θα ήθελα να ρωτήσω για τα Αλατωρυχεία. Ποια η διαφορά των εισιτηρίων για Tourist Route και για Miner's Route?
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Δεν νομιζω οτι υπαρχει διαφορα και προσωπικα δεν ειχα διαπιστωσει δυο κατηγοριες εισιτηριων. Προτιμησε να μπεις σε ενα τυχαιο γκρουπ στην εισοδο (με αγγλοφωνο συνοδο), αφου το αξιοθεατο ειναι καθαρα οπτικο (καμια σχεση πχ με το Αουσβιτς, που ΠΡΕΠΕΙ να εχεις ξεναγο)
 

-elena-elena-

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Υπάρχει τελικά ... βρήκα τη διαφορά σε άλλη ανάρτηση ;):clap::D:D:D:D:D:D
Είναι διαδραστικό.. δλδ σε ντύνουν αλατωρύχο, κάνεις εξόρυξη κ σου δίνουν και πτυχίο...
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Υπάρχει τελικά ... βρήκα τη διαφορά σε άλλη ανάρτηση ;):clap::D:D:D:D:D:D
Είναι διαδραστικό.. δλδ σε ντύνουν αλατωρύχο, κάνεις εξόρυξη κ σου δίνουν και πτυχίο...
ισως τελικα σου φανει κουραστικο -χρονικα- στο τελος, αλλα ειναι και το πτυχιο στην μεση...:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.191
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom